Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GRZĘDOWICZ, Jarosław - Pan Lodowego Ogrodu...
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-01-08, 19:05   

Pamiętajcie o funkcji spoiler, przede mną jeszcze ostatnie 15%. :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-01-08, 19:14   

Właśnie, jak mi ktoś zaspoileruje to niech lepiej szuka schronienia w Somalii co najmniej. Trzeba teraz będzie wszystkie tomy dorwać ku przypomnieniu.
www.lowking.pl

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-01-09, 11:07   

Ja właśnie dorwałam i przeczytałam do końca.

Spoiler:
Jak już napisałam na lubimyczytac.pl, czuję się lekko (lekko!) rozczarowana. Było za dużo w czwartym tomie jak dla mnie opisów bitew, natomiast sama ostateczna rozgrywka była trochę na odwal się. Liczyłam na więcej skradania się, szukania, więcej magii i wyzwań. A tu fru i koniec...
Mam nadzieję, że epilogiem 2 Grzędowicz nie robi sobie furtki do sequela.

MewaTrzech 
Skromny Autor

Wysłany: 2013-01-31, 00:02   

Pan Lodowego Ogrodu absolutnie mnie zachwycił. Co prawda poziom zaskoczenia po 1 tomie już się nie powtórzył, ale każdy kolejny czytałem z niekłamaną przyjemnością, a kończyłem z masą sprzecznych uczuć.
Znaczy, że książka była rewelacyjna. Każda.

Jestem sobie Skromnym Autorem bloga recenzenckiego. Jeżeli ktoś chce głębiej poznać mój gust na drodze innej niż dyskusja, zapraszam: www.review-library.blogspot.com

Mexic 

Wysłany: 2013-10-21, 23:00   

Bardzo fajna książka. Naprawdę mnie wciągnęła. A zakończenie można powiedzieć z epickim rozmachem. Zakończenie też ciekawie wymyślone. Fakt, aż szkoda, że to koniec. Fajnie by było poczytać o próbach powrotu głównego bohatera do ukochanej:)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-10-22, 11:56   

Mexic napisał/a:
Fajnie by było poczytać o próbach powrotu głównego bohatera do ukochanej:)

Dzięki za spoiler :piwo:
www.lowking.pl

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-10-22, 13:57   

:lol:

Aleś wpadł, Karolku. Choć w sumie to żaden spoiler, chyba nikt się nie spodziewał, że wróci do jakiejś mało istotnej dla fabuły lali i oddalą się razem w kierunku zachodzącego słońca...? :P

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2013-11-27, 14:35   

Pierwszy tom był wspaniały. Pozostałe - takie jakieś... to już nie było to. Drażnił mnie Vuko z tym swoim kozaczeniem i trochę rozmyła się jak dla mnie fabuła. Ale może po prostu po I tomie straciłam zainteresowanie i nie mogłam się skupić. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, ale pasuje.
Poszukam jeszcze czegoś tego Autora, może bardziej się wciągnę.

andy 

Wysłany: 2013-11-27, 18:34   

T1, to była rewelacja na tamte czasy. T2 jakoś zmęczyłem. Dalej ? Mam dość

1mirinda 

Wysłany: 2014-01-20, 20:23   

Córka Lavransa napisał/a:
:lol:

Aleś wpadł, Karolku. Choć w sumie to żaden spoiler, chyba nikt się nie spodziewał, że wróci do jakiejś mało istotnej dla fabuły lali i oddalą się razem w kierunku zachodzącego słońca...? :P

Z epilogu można było wywnioskować ,że bez najmniejszego problemu mógłby to uczynić.Na ziemi nadal posługiwał się magią.Mając magię i pamiętając krajobraz tak jak tylko drzewo mogło zapamiętać łatwo przeskoczyć nawet między planetami, aby odbyć podróż z ukochaną w kierunku zachodzącego słońca :)

Faktem jest że sama konfrontacja była za krótka co jest niewątpliwie największym minusem tej serii

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2014-06-29, 16:05   

Lekki zawód na tym czwartym tomie. Fajnie, że są odpowiedzi, fajnie, że nie ma w zasadzie jakiegoś bzdurnego otwartego zakończenia, ale dobra połowa to opisy wszelakich rozrób lub też zamulacze (retrospekcja Filara z pobytu w Lodowym Ogrodzie). Sam sposób rozwiązania na końcu "Kto jest najlepiej czyniącym Czyniącym" średnio przypadł mi do gustu. Mocno naciągane 7/10, raczej z sentymentu do poprzednich tomów. Na plus w zasadzie, że
Spoiler:
zakończenie pozytywne, ale bez zbytniej pretensjonalności czy słodyczy. Kto miał polec ten poległ, Filar zrealizował swój cel, ale połową świata nie rządzi, Vuko jakoś sobie radzi, ale nie został bynajmniej największym badassem w historii Midgaardu i okolic
www.lowking.pl

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2014-07-01, 17:03   

Za mną tom pierwszy - strasznie mi się podobał :) Czas zacząć tom drugi ;)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2014-07-22, 10:30   

Raziel napisał/a:
Lekki zawód na tym czwartym tomie.

Fakt, że książka się Grzędowiczowi nieco nad wymiar rozrosła. Niemniej nie mogę powiedzieć, że nie miałem radości z czytania każdego tomu. Pierwszy najlepszy, zdecydowanie.
Grzędowicza na polu polskiej fantastyki polubiłem na tyle, że w zasadzie kupuję jego książki w ciemno. Przeczytałem chyba wszystko co wydał i nigdy się specjalnie nie rozczarowałem.

I tak czekam na jakąś nową powieść lub opowiadania autora. :)

W weekend, jak wracałem z Poznania, widziałem w przedziale jednego mężczyznę czytającego I tom PLO. Wspomnienia wróciły. :)

rotmistrz 
Elear

Wysłany: 2017-03-17, 23:04   

Hel 3 kupione, przeczytane. Jak zawsze u Grzędowicza jest konkretnie, realnie, jeśli wybiegające w przyszłość to wybiegające bardzo prawdopodobnie. Główny bohater, Polak, to ktoś na kształt dzisiejszego reportera/dziennikarza. A dokładniej reportera z przyszłości i to nie tak całkiem odległej. To jak Grzędowicz widzi przyszłość, z nowinkami technicznymi, takimi a nie innymi możliwościami wykorzystania ludzkiego mózgu i w ogóle całego ciała jest naprawdę prawdopodobne. I tylko tyle napiszę nie zdradzając potencjalnym czytelnikom czego konkretnie można się po Hell 3 spodziewać. Pomysł na bdb. Chociaż mam problem a tym autorem jeżeli chodzi o swego rodzaju przeskoki z jednego świata w drugi (coś jak w Panu Lodowego Ogrodu, gdzie wątek Vuko Drakkainena był wg mnie ciekawszy od tygrysiego tronu). Tu 2/3 książki dzieje się na Ziemi a reszta ..... gdzie indziej (nie zdradzę). To drugie też jest dobre, tylko ....wywołuje u mnie osobiście pewien zgrzyt. Początek i koniec książki w tym samym miejscu bardziej by do mnie przemówił. Co do reszty. Norberta Rolińskiego (głównego bohatera) polubiłem. Za charakter, za pomysłowość, za odwagę. I za to, że Grzędowicz go tak konkretnie odmalował. Kumple (z przypadku i niekoniecznie) też są pełnokrwiści. Wizja świata możliwa niestety do zrealizowania w rzeczywistości. Zagrożenia jakie to niesie tym bardziej realne (niestety). A Mechanik......(kto to i co się z nim stało.....nie powiem, trzeba przeczytać całość). Polecam.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2017-03-20, 10:22   

Lisowczyk,
dzięki za info. Grzędowicza kupiłabym i tak w ciemno, ale dobrze wiedzieć, że nie jest źle. :-D

Odpowiedz do tematu