Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-07-21, 16:33   

A dzisiaj taki oto super materiał! Dzięki :-D :

"Wiemy już jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Marvel Studios! Oto najważniejsze rzeczy, których dowiedzieliśmy się podczas ich panelu na tegorocznym Comic-Conie!":

Cytat:
Wiemy już jak prezentować się będą najbliższe lata Marvel Studios pod względem filmów, jak i seriali. Poniżej znajdziecie wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat CZWARTEJ FAZY MCU! Sprawdźmy co szykują dla nas Kevin Feige z ekipą!

"Wiemy już jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość Marvel Studios! Oto najważniejsze rzeczy, których dowiedzieliśmy się podczas ich panelu na tegorocznym Comic-Conie!"

jacek 

Wysłany: 2019-07-23, 16:48   

"The Punisher: Annual" #1 (2019) - wypowiada się "Lynn" - uśmiechy dla Was :-D :

Cytat:
Pomysł na event wydał mi się dość ciekawy. Niestety, jeśli chodzi o fabułę autorstwa Karli Pacheco, tutaj powiało nudą.

Cytat:
Niestety, nie ma tu nic odkrywczego. Jednak to, co najbardziej przypadło mi do gustu to chwilowa "przyjacielska" relacja pomiędzy Punisherem i Jamesonem oraz przechwalanie się tego drugiego na temat swoich doświadczeń życiowych, by tylko zaimponować mścicielowi. Wyszło to bardzo dobrze, a na dodatek z humorem.

Cytat:
Komiks jest bardzo poprawny, cechuje go ładna kreska i odpowiednia kolorystyka. Jest dość dynamiczny, ponieważ wymaga tego akcja. Pierwszy plan jest bardzo uwydatniony, pełen szczegółów co zawraca uwagę czytelnika przewracającego zeszyt strona po stronie, ale szału nie ma.

"The Punisher: Annual" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-07-24, 00:26   

"Loki" Vol. 3 #1 (2019) - "The God Who Fell to Earth" na powitanie środy od nich - pisze "Dee Dee" - dziękujemy :-D :

Cytat:
Jest ciekawie, jest zabawnie i jest dynamicznie, a tytułowy bohater to przeuroczy bawidamek, który stara się uciec od spoczywającej nad nim wielkiej odpowiedzialności i stara się za wszelką cenę znaleźć sposób, by wydostać się z sali tronowej i wyskoczyć do kasyna.

Cytat:
Rysunki autorstwa Oscara Bazaldui określiłabym natomiast jako przeciętne. Nie zachwyciły mnie one, ale nie przeszkadzały też w przyjemnym odbiorze całej historii.

"Loki" Vol. 3 #1 (2019) - "The God Who Fell to Earth"

jacek 

Wysłany: 2019-07-24, 15:40   

"Bohaterowie znów poróżnieni" - "II Wojna domowa". Napisał "WKP" (Michał Lipka jak dla Was ;) ) a nadesłała redakcja serwisu, której oczywiście dziękujemy :-D oraz także sam Michał - brawo :-D :

Cytat:
Brian Michael Bendis chyba nieźle poczuł się w butach Marka Millara. Nie dość bowiem, że najpierw w dobrym stylu przywrócił nam Staruszka Logana, a teraz atakuje drugą wojną domową.

Cytat:
Ważne jest jednak nie to czy opowieść ta jest oryginalna, czy nie, a czy po prostu jest dobra. I ta jest. Nawet bardzo. Bendis tradycyjnie dla siebie bierze ograne motywy i przedstawia nam je po swojemu, wyciągając to, co w nich najlepsze. W konsekwencji powstała dynamiczna, wciągająca i naprawdę znakomicie opowiedziana historia superhero. Coś, co czyta się naprawdę przyjemnie i chciałoby się zobaczyć na wielkim ekranie.

"II Wojna domowa"
Odnalezione materiały o pierwszym tomie
A na blogu u Michała wersja rozbudowana

jacek 

Wysłany: 2019-07-25, 09:28   

A dzisiaj co? A dzisiaj to:

1. "Do mnie, moi X-Men!" - o "House of X" #1 (2019) opowiada "WKP":

Cytat:
Jedno jest pewne, seria Hickmana to kawał świetnej opowieści. Nieoczywistej, dobrze poprowadzonej, poważnej i pełnej typowej dla artysty symboliki, tak mocno kojarzącej się choćby z jego Black Monday Murders. Czyta się to świetnie, przyjemnie też ogląda. Autor nie daje nam prostych odpowiedzi, intryguje i doskonale wykorzystuje potencjał bohaterów (świetnie ukazana postać Xaviera i pytania o jego motywy).

"House of X" #1 (2019)

2. "Niegdyś władała gromami, teraz jej domeną są życie i śmierć!" - na temat "Valkyrie: Jane Foster" #1 (2019) wypowiada się "SQ":

Cytat:
Nigdy nie spodziewałbym się, że to powiem, ale podczas czytania tego numeru z tyłu głowy notorycznie miałem gdzieś Spider-Mana (i ku mojemu zdziwieniu nawet natknąłem się na nawiązanie do niego), bo jak się okazuje, bycie Thorem – to była jedynie rola. Bycie Walkirią – to już praca. Jak zatem pogodzić własne życie ze wszystkimi jego plusami i minusami, superbohaterowanie oraz ciężar asgardzkich powinności? Jane, tak jak niegdyś młody Peter Parker, musi nauczyć się wszystkiego od zera.

Cytat:
"Valkyrie: Jane Foster" #1 to przepiękne powtórne wprowadzenie do komiksowego uniwersum Marvela bohaterki, która poświęciła własne życie w jego obronie. To cudowne nadanie jej nowego celu, a zarazem lekcja i całkiem świeże doświadczenie dla Jane, z którego będzie musiała wyciągnąć jak najwięcej, aby udźwignąć brzemię, jakie sama przyjęła.

"Valkyrie: Jane Foster" #1 (2019)

Podziękowania :-D

jacek 

Wysłany: 2019-07-26, 13:37   

1. "Trochę, jak Terminator" - "Web Of Venom: Funeral Pyre" #1 (2019) - recenzuje "WKP" - dzięki :-D :

Cytat:
Cullen Bunn tworzy tu swoiste polowanie rodem ze wspomnianego już Terminatora. Na szczęście nie robi tego w tak nachalny i plagiatorski sposób, jak zrobił Jason Aaron w drugim zbiorczym tomie "Wolverine'a", gdzie kazał androidowi z przyszłości ścigać w przeszłości matkę przyszłego wroga. Tak czy inaczej jednak pewną wtórność tu czuć.

Cytat:
Ale czuć też całkiem niezłe napięcie. Jest też klimat, szybkie tempo i solidne wykonanie. Dobra, brudna szata graficzna świetnie pasuje do całości, a wszystko to czyta się szybko i przyjemnie.

"Web Of Venom: Funeral Pyre" #1 (2019)

2. "Sh*t Master" - "Sword Master" #1 (2019) - pisze również "WKP":

Cytat:
Próba udawania mangi nieudana. Próba udawania, że jest to komiks, który ktokolwiek chciałby przeczytać, jeszcze bardziej. Shuizhu i Greg Pak stworzyli zeszyt, który przeczytają jedynie osoby nieposiadające gustu. Ba, tutaj trzeba nie mieć mózgu, żeby cieszyć się z lektury. I nie, nie chcę tu nikogo obrazić, ani nie przesadzam, stwierdzam tylko fakt. Już lepiej popatrzeć na kamień albo szum pustego kanału w telewizorze, gwarantuję, będziecie bawić się lepiej, niż przy lekturze tego komiksu.

:mrgreen:

"Sword Master" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-07-29, 22:43   

Czas rozpocząć nocną działalność :)

1. "Fearless" #1 (2019) - pisze "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Mam wrażenie, że już wiem, w którą stronę zmierza fabuła i po prostu nie interesuje mnie, jak to się zakończy. Brzmi brutalnie, ale niestety tak to odbieram. Jedyne, co może mnie ewentualnie zmotywować do zapoznania się z dalszym ciągiem opowiadania to Jessica.

Cytat:
Szczerze nie wiem, co mam myśleć o "Fearless". Nie wiem, w jakim celu wprowadzono w jednym cienkim tomiku trzy opowiadania, które nijak mają się do siebie. Ponadto, żadna z tych historyjek kompletnie mnie nie wciągnęła, a raczej wprawiała w zmieszanie, bo w każdej części panuje zupełnie inna atmosfera i tyczą się one kompletnie innych rzeczy.

"Fearless" #1 (2019)

2. "Crypt of Shadows" #1 (2019) - wypowiada się "Lynn":

Cytat:
Bardzo podobał mi się pomysł na połączenie ze sobą trzech historii tak, aby tworzyły one spójną całość, co jest zasługą Ala Ewinga, który jest znany z bardzo dobrze prowadzonej fabuły w serii "Immortal Hulk". Opowieści są bardzo ciekawe, napięcie budowane jest w poprawny sposób, a i same momenty kulminacyjne są naprawdę wstrząsające, jednak koniec łączący wszystko nie jest do końca czytelny. Rozumiem motyw przewodni, ale jest tu sporo niejasności dotyczących głównego bohatera i ostatecznej sytuacji, w jakiej się znalazł.

"Crypt of Shadows" #1 (2019)

3. "Wszechświat Marvela" - "History of The Marvel Universe" #1 (2019) - prezentuje "WKP":

Cytat:
Nie do końca wszystko się udało - oceniam jednak po pierwszym ledwie zeszycie, więc wszystko może się jeszcze zmienić - ale i tak to kawał świetnego komiksu, który przeczytać powinni zarówno zagorzali miłośnicy Marvela, jak i ci, którzy od czegoś chcieliby zacząć przygodę z tym uniwersum.

Cytat:
Interesująca fabuła to jedno, ale całkiem sprawnie scenarzysta serwuje nam skrótowe ukazanie narodzin i ewolucji uniwersum. Nie wywraca czytelniczego świata do góry nogami, ale i nie zawodzi.

"History of The Marvel Universe" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-07-31, 16:29   

Tytuł dzisiaj rano wszedł na rynek a od tego zacnego serwisu już recenzja! "Z wielkimi mocami idą w parze... X-Meni" - o "Powers of X" #1 (2019) opowiada "WKP":

Cytat:
Dobry to komiks - znów muszę to powiedzieć. Bardzo dobry, świetny. I zapowiada się, że będzie tylko lepiej i bardziej przełomowo. Omawianie tej serii bez zdradzania fabuły jest prawie niemożliwe. Pozwólcie więc, że powiem w skrócie: jest akcja, są tajemnice, jest rewolucja i świetnie skrojeni bohaterowie.

Cytat:
Świetna szata graficzna też robi tu swoje. Zeszyt ogląda się z przyjemnością, choć i tak chciałbym, żeby cykl wyglądał jak inne dzieło Hickmana - "Black Monday Murders". Tak czy inaczej polecam gorąco.

Hurra! :-D

"Powers of X" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-08-01, 20:47   

W dniu dzisiejszym - na dobranoc - dwukrotnie "Planeta Marvel" - tak - brawo Wy :-D :

1. "Invisible Woman" #1 (2019) - przedstawia "Buarey":

Cytat:
Proste jak konstrukcja cepa i nie wprowadzające niczego nowego. Ot, taki zalążek każdej historii szpiegowskiej. Jedyne, co zaskoczyło mnie w tym zeszycie to koncepcja, że Niewidzialna Kobieta jest szpiegiem-hobbystką.

Czytanie albumu było dla mnie trudne, ponieważ artyści odpowiedzialni za warstwę graficzną obrali kierunek, którego bardzo nie lubię. Styl kojarzący się z tandetnymi komiksami zrobionymi z klatek kiepskiego filmu animowanego.

"Invisible Woman" #1 (2019)

2. "Brock Powraca" - "Venom Annual" #1 (2019) - omawia "WKP":

Cytat:
Komiks byłby lepszy, gdyby do minimum ograniczyć gadanie, a skupić się na czystej akcji. I nie myślcie, że mam coś przeciw dialogom i opisom, wręcz przeciwnie. Bym jednak chciał to czytać, autor powinien mieć coś do powiedzenia, a tu nie ma.

Cytat:
Ale i graficznie rzecz nie zachwyca. Owszem, plenery i sam Venom nie wyglądają najgorzej, ale beznadziejnie kopiowana mangowa stylistyka psuje wszystko.

"Venom Annual" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-08-03, 13:43   

Przed momentem otrzymany - dzięki :-D materiał o albumie "II wojna domowa. Amazing Spider-Man". Opowiada "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Problem mam z kreską, która wydaje mi się zbyt chaotyczna i niewyraźna. Przez to sekwencje walk wydają się być zagmatwane i często musiałam się głęboko wpatrywać, żeby coś ujrzeć i należycie zinterpretować. A był to ciężki orzech do zgryzienia, zwłaszcza w kulminacyjnym starciu. Co jak co, ale od komiksu o Spider-Manie oczekuję klarownie ukazanych scen akcji.

Cytat:
Historię pochłonęłam momentalnie, gdyż fabuła bardzo wciąga, a bohaterowie zostali bardzo intrygująco nakreśleni. Ponadto dostajemy kilka gościnnych występów, które umilają lekturę komiksu. Mało tego, z tego krótkiego opowiadanka można wysnuć wiele życiowych lekcji, np. że to w naszych rękach leży nasz los, że to my mamy wpływ na przyszłość, a nie odwrotnie, i że każdy z nas uczy się na błędach.

"II wojna domowa. Amazing Spider-Man"
Szczegółowe informacje, opis oraz przykładowe plansze
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-05, 13:55, w całości zmieniany 3 razy  

jacek 

Wysłany: 2019-08-05, 12:37   

"Tajne Kombinacje" - "Secret Warps Annuals" (2019) [Mini-seria] - przedstawia "WKP" - podziękowania :-D :

Cytat:
Zbiór pięciu zeszytów, niby niezależnych (jak wskazywałyby na to tytuły/podtytuły), ale łączących się w jedną całość. Powstała czysta akcja, podlana niezliczonymi nawiązaniami do kultowych dzieł, które zostały podane w sposób dość łopatologiczny (choć i smaczki dla lepiej obeznanych z uniwersum czytelników też się znalazły) i prosty.

Cytat:
Dodajcie do tego dobrą szatę graficzną, która nieco podnosi wartość całości i dostaniecie opowieść wartą mimo wszystko poznania.

"Secret Warps Annuals" (2019) [Mini-seria]

jacek 

Wysłany: 2019-08-08, 02:34   

Skoro już się obudziłem to należy zacząć działać ;) Takie oto dwa nowe prezenty - dziękujemy :-D

1. "Future Foundation" #1 (2019) - autorką wypowiedzi jest " Rose (Vombelka)":

Cytat:
Odnoszę wrażenie, że Future Foundation to zeszyt raczej dla młodszych czytelników. Występuje tu bowiem mnóstwo młodych, świetnie zapowiadających się herosów (Julie Power zwana Lightspeed oraz jej brat – Alex Power), wspólnie dążących nie tylko do zrealizowania misji, lecz także dogadania się, co nierzadko wychodzi dość ciężko. W końcu grupa składa się z kilku geniuszy, a każdy z nich ma inny charakter, inne nastawienie do życia i inny punkt widzenia. Myślę, że w kolejnych numerach ta dynamika zostanie bardziej rozwinięta.

"Future Foundation" #1 (2019)

2. "Drugie Maximum Carnage?" - "Absolute Carnage" #1 (2019) - opowiada "WKP":

Cytat:
Szybka akcja, konkretne pomysły (może czasem głupie, bo ileż to już wersji istnienia symbiontów miesiliśmy – w Polsce mogliśmy czytać o tym choćby na łamach serii Spectacular Spider-Man czy w Strażnikach Galaktyki, ale i tak nieźle to wypada), dobre tempo… Nie da się tu nudzić, nie da też żałować poświęconego czasu. A świetna szata graficzna (Ryan Stegman w końci pokazał jakiś poziom i wykrzesał z siebie coś porządnego) mile przykuwa wzrok.

"Absolute Carnage" #1 (2019)
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-08-12, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2019-08-09, 02:32   

Podobnie jak wczoraj o tej samej porze dzisiejszą dobę zaczynam od materiału od tego serwisu ;)

"Jessica Jones: Purple Daughter" (2019) - omawia "Powiało Chłodem":

Cytat:
Kiedy skończyłam czytać "Purple Daughter" przez kilka długich minut nie mogłam się otrząsnąć z wrażenia, jakie na mnie zrobiło. Kiedy rozbierze się komiks na poszczególne elementy, one nie robią już takiego wrażenia, a przynajmniej nie wyróżniają się na tle innych motywów znanych z komiksów Marvela. Jednak złożone do kupy tworzą przejmującą historię, od której nie sposób się oderwać aż do ostatniej strony.

Więc co dostajemy? Przede wszystkim dobrą zagadkę z porządnie odwaloną detektywistyczną robotą.

Cytat:
"Purple Daughter" zaskoczyło mnie niebanalną fabułą i zaskakująco poważnym podejściem do tematu. Relacja villain-heros zdaje się być w niej drugorzędna, bo na pierwszy plan wysuwają się po prostu ludzkie problemy. Moim zdaniem ten mariaż komiksu z rzeczywistością wyszedł autorom wybitnie dobrze, sprawiając, że tytuł wyraźnie się wyróżnia na tle innych, superbohaterskich przygód.

"Jessica Jones: Purple Daughter" (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-08-09, 17:27   

Mamy również następny :-D

"Back To Black" - "Sensational Spider-Man: Self-Improvement" #1 (2019) - pisze "WKP":

Cytat:
Niniejsza opowieść powstała w ramach obchodów 80-lecia istnienia Marvela i zabiera nas do czasów, kiedy Spider-Man dostał swój czarny kostium.

Cytat:
Scenariusz, jaki napisali Peter David, Tom DeFalco i Randy Schueller, wyszedł całkiem sprawnie. Wtórne to dzieło, to prawda, niemniej udane. Rysunki też są niezłe, choć osobiście wolałbym bardziej klasyczny kolor. Nie mam jednak większych powodów do narzekań.

"Sensational Spider-Man: Self-Improvement" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-08-12, 16:07   

Przed chwilą otrzymane :-D :

1. "Journey Into Unknown Worlds" #1 (2019) - pisze Lynn:

Cytat:
Bardzo dobrze poprowadzone historie autorstwa Cullena Bunna oraz Claya Mcleoda Chapmana są przemyślane, dynamiczne i współgrają z częścią artystyczną stworzoną przez Guillerma Sannę oraz Francesca Mannę. Panele oddają atmosferę starych komiksów, które nie skupiały się na detalach, lecz były dość proste. Aczkolwiek dynamiczna kreska pozwoliła nam się przenieść w stare dobre czasy świetności komiksów Marvela. Historyjki może nie są wyjątkowo oryginalne, ale przynoszą sentymentalne wspomnienia dawnych horrorów sci-fi, które według mnie są nie do pobicia.

"Journey Into Unknown Worlds"

2. "Agents of ****" - "Agents of Atlas" #1 (2019) - wypowiada się "WKP":

Cytat:
Dużo tu gadania, z którego nic nie wynika, dużo popisywania się tym, czym popisywać nie ma się co, a poza tym wieje nudą. To taki komiks, który ma wyciągnąć z Was kasę. Nic więcej. złożony z marnych drugoligowców, wśród których marnuje się Silk (postać z potencjałem, ale zabitym przez jej solową serię, która zasadniczo zmieniła jej charakter). Żarty nie śmieszą. Akcja nie wciąga. Bohaterowie są tak złożeni, jak gra aktorska Stevena Seagala...

:mrgreen:

"Agents of Atlas" #1 (2019)

Dziękujemy :-D

Odpowiedz do tematu