Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gillian Flynn
Autor Wiadomość
castagna 

Wysłany: 2016-09-28, 08:35   Gillian Flynn

Gillian Flynn urodziła się w 1971 roku w Kansas City. Jest amerykańską pisarką i publicystką telewizyjną. Współpracowała między innymi z magazynem "Enterntainent Weekly". Jest autorką trzech bestsellerowych powieści kryminalnych: Ostre przedmioty z 2006 roku, Mroczny zakątek z 2009 roku oraz Zaginiona dziewczyna z 2012. Za swoje powieści wielokrotnie nagradzana. Książki Flynn cieszą się popularnością także poza USA. Przetłumaczono je i z sukcesem wydano w wielu krajach świata.

źródło: http://lubimyczytac.pl/autor/15991/gillian-flynn

----------

ja bardzo cenię sobie jej książki, są naprawdę bardzo dobre, dawno nie spotkałam się z takim stylem pisania i pokręconą fabułą, Zaginioną dziewczynę uwielbiam (również ekranizacja jest dobra) i polecam jak najbardziej :mrgreen: czytałam także Ostre przedmioty i chylę czoła za taki debiut literacki!

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2016-09-28, 10:55   

Zaginioną dziewczynę czytałam po obejrzeniu filmu. Jest to jeden z niewielu przypadków, kiedy historia, której zakończenie już znam, wzbudziła we mnie takie emocje. Doskonała powieść. Czytałaś te poprzednie?

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

castagna 

Wysłany: 2016-09-28, 11:25   

czytałam Ostre przedmioty, mroczna, brudna i obrzydliwa, ale bardzo dobra, mimo, że w połowie wiedziałam o co chodzi, ale jest to naprawdę dobra książka ;) przede mną Mroczny zakątek, za który planuję się w najbliższym czasie zabrać :)

Bruixa 

Wysłany: 2016-10-12, 00:10   

Też czytałam "Ostre przedmioty" i miałam podobne odczucia. Zacytuję, co napisałam na blogu:
Cytat:
Powieść dobra, ale nieprzyjemna. Atmosfera w tej mieścinie jest przytłaczająca, naładowana agresją, seksem i fałszem, spowita oparami alkoholu i środków odurzających. Chore miejsce, chorzy ludzie, nie wyłączając głównej bohaterki.

castagna 

Wysłany: 2016-10-28, 22:23   

właśnie jestem po Mrocznym zakątku, bardzo lubię twórczość Flynn, ta książka również przypadła mi do gustu, różne opinie słyszałam, raz, że książka dorównuje Zaginionej dziewczynie, a raz, że ta książka jest mega słaba, cóż... nie jest ani taka, ani taka, nie jest to nic wybitnego, ale powieść również nie należy do tych najgorszych, dobrze się czyta, ciągle trzeba domyślać się, kto za tym wszystkim stoi, bo każdy wydaje się być podejrzany, ale z drugiej strony aż tak mocno nie wciąga... wydaję mi się, że to jest dobra pozycja na "odetchnięcie", nie jest to wymagająca książka raczej, mimo wszystko polecam!

a od Flynn przeczytam chyba wszystko, bo kocham Zaginioną dziewczynę :oops:

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2017-01-10, 16:58   

castagna napisał/a:
właśnie jestem po Mrocznym zakątku

Też przeczytałam niedawno i jestem rozczarowana. Wydaje mi się, że Flynn trochę za mocno czerpała sobie z "Z zimną krwią" i "Musimy porozmawiać o Kevinie", żeby to było dobre.
Zaczynało się nieźle, myślałam, że skupi się bardziej na postaci głównej bohaterki, a ostatecznie rozlazło się niemrawo po kościach. Szkoda.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Odpowiedz do tematu