Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycyjnie czy przez Internet?
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-11-16, 10:49   

Focus, a nie lubisz dotknąć książki, obejrzeć jej przed kupnem? Ja kupuję w internecie czasami, jednak nic nie zastąpi dla mnie możliwości tradycyjnego zajścia do księgarni. :)

Procella 

Wysłany: 2012-11-16, 13:16   

Focus już raczej nie wróci, po tym jak został zdemaskowany i stracił linki ;)

Mnie macanie nie jest do szczęścia potrzebne, nawet lubię to oczekiwanie i rozpakowywanie dużej przesyłki, kiedy dopiero wtedy się widzi, jak te książki naprawdę wyglądają. Poza tym w ogóle nie lubię bywać w sklepach (w ogóle), wolę spokojnie wybierać i zamawiać, bez obcych ludzi wiszących nade mną.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-11-16, 14:51   

Jeśli chodzi o zamawianie internetowe to bardzo nie przepadam. Natomiast! Od czasu do czasu zamawiam komiksy, których już nie mogę dostać w sklepie. Ostatnio trafiłam na przemiłą promocję i przy zamówieniu wszystkich tomów Sailor Moon, co czwarty był darmowy ^^
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-11-17, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-11-17, 22:51   

Procella napisał/a:
Poza tym w ogóle nie lubię bywać w sklepach (w ogóle), wolę spokojnie wybierać i zamawiać, bez obcych ludzi wiszących nade mną.

Brrr... dokładnie tak. Ja ostatnio kupiłam "Trafny wybór" w księgarni tradycyjnej i czułam się okropnie osaczona, każdy bez mała pracownik powiedział mi "Dzień dobry" i zapytał, w czym pomóc, a potem patrzył mi na ręce jak sroka w gnat. Ja jedna, ich czwórka.
Brrrr...

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-11-19, 13:01   

Jacy wy aspołeczni... :lol:
Mnie tam sprzedawcy nie przeszkadzają, jak mam tyle książek wokół, to ludzie już dla mnie nie istnieją. Poza tym, chyba nie mają co narzekać, jeszcze porządki zrobię na regałach, mam zwyczaj układania książek alfabetycznie, gdy są poprzestawiane ^^

Lektury Kawoholiczki

Green_girl 

Wysłany: 2012-11-29, 10:07   

Ja jestem zwolenniczka kupowania tam gdzie taniej! To jaka będzie książka nie zależy od księgarni tylko od autora i wydawcy, wiec nie widzę sensu płacić więcej za ten sam produkt.
Może trochę materialnie do tego podchodzę, ale życie studenta właśnie takiego podejśćia wymaga :P

Lubie chodzić do tradycyjnych księgarni, poprzeglądać książki i jak coś mi się spodoba, sprawdzam i porównuję ceny.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-11-29, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  

kapusniaczek
mgr

Wysłany: 2012-12-29, 22:00   

Wiadomo, że książkę zawsze najlepiej wziąć do ręki, pomacać i powąchać. Moim jednak zdaniem, w przypadku gdy zależy nam na jej treści, a nie okładce, nie ma to najmniejszego znaczenia. Ja zazwyczaj przyjmuję strategię zakupu przez internet i poszukuję możliwości odbioru osobistego. Kalkuluję po prostu co wychodzi najtaniej, czasem wysyłka książki jest bardziej opłacalna. Tak czy siak polowanie w księgarniach stacjonarnych zdarza mi się sporadycznie, a przygód z książką, która do mnie nie dotarła pocztą nie miałem.

malinka100
Malinka100

Wysłany: 2013-01-23, 19:56   

Ja zdecydowanie wole tradycyjne księgarnie. Książki można wziąć do reki, pomacać, powąchać, przejrzeć i pokochać. jednak ze względu na małe dzieci nie zawsze mam możliwość chodzenia do klasycznych księgarni wiec kupuję przez Internet. Najczęściej w empiku, Matrasie, bookmaster i Selkarze. Jak macie jakieś godne polecenia księgarnie to chętnie sprawdzę Wasze propozycje ;)
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-01-23, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

kaia29 

Wysłany: 2013-01-29, 12:50   

Wiem doskonale o czym mówisz. Też się tego obawiałam, ale znalazłam w internecie kiegarnie prolog24 ksiazki sa tanie przychodzą w terminie nie są uszkodzone i dostaje to co zamawiam ^^
pani do której dzwoniła była miła i z checia udzielała mi wszelkich informacji.
spróbuj :D

Goldi_91 

Wysłany: 2013-01-29, 17:40   

Ostatnio skorzystałem z usług księgarni świt. O dziwo nowa książka u nich była tańsza niż używany egzemplarz na allegro (i to o połowę licząc z wysyłką !). Zapłaciłem z góry. Na razie dostałem jakieś potwierdzenia na maila. Zobaczymy co z tego będzie...

oxytocin 

Wysłany: 2013-02-06, 23:55   

A ja ostatnio tylko przez INternet znalazłam taina i się jej trzymam.
Bardzo fajne podejście do klienta, szybka wysyłka i ceny po studencku :)

Skoro księgarnia jest "taina", to niech lepiej taka pozostanie :P Ravena
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-02-07, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  

Kamil 

Wysłany: 2013-02-17, 18:31   

Jak myślicie, czy jest w internecie miejsce dla jeszcze jednej księgarni? a właściwie miejsca, gdzie można kupić oprócz książek też ebooki, autiobooki i pozycje będące w antykwariacie?
To wszystko razem z księgarnią stacjonarną w jakimś średniej wielkości mieście (takim 200-300 tys).

aviritia 

Wysłany: 2013-02-18, 17:50   

Moim zdaniem ciężko będzie się wybić, to na pewno. Ogólnie taka strona będzie pewnie miała większe szanse wśród mieszkańców miasta - bez wychodzenia mogą sprawdzić, czy pozycja, której szukają jest dostępna w księgarni czy antykwariacie. A jeśli chodzi o dodatkową sprzedaż wysyłkową, to chyba jest ona możliwa na początku tylko przez allegro. Chociaż warto jest zrobić system "zamów przez allegro, sprawdź na naszej stronie stan wysyłki", wtedy ludzie wejdą na stronę i zaczną ją przeglądać z czystej ciekawości, a być może wrócą do niej później i złożą zamówienie już bezpośrednio przez nią :)

Kamil 

Wysłany: 2013-02-18, 20:17   

aviritia napisał/a:
A jeśli chodzi o dodatkową sprzedaż wysyłkową, to chyba jest ona możliwa na początku tylko przez allegro.

Masz racje, to jedyny sposób na zdobycie klientów przez internet i zdaje sobie z tego sprawe.

aviritia napisał/a:
"zamów przez allegro, sprawdź na naszej stronie stan wysyłki",

to jest dobry pomysł!

malinka100
Malinka100

Wysłany: 2013-02-21, 09:17   

kaia29 napisał/a:
Wiem doskonale o czym mówisz. Też się tego obawiałam, ale znalazłam w internecie kiegarnie prolog24 ksiazki sa tanie przychodzą w terminie nie są uszkodzone i dostaje to co zamawiam ^^
pani do której dzwoniła była miła i z checia udzielała mi wszelkich informacji.
spróbuj :D

o dzięki chętnie sprawdzę :) ostatnio znalazłam też księgarnie-internetową i udało mi się kilka książek taniej kupić, zwłaszcza do szkoły, czy dla mojej mamy jakiś poradników itp. wprawdzie na jedną książkę musiałam dłużej poczekać, ale i tak wyszło cenowo w porządku.

a co do nowych księgarni czy jest w internecie na nie miejsce..myślę, że w internecie jest miejsce na wszystko ;) tylko pytanie czego jeszcze nie ma, albo co zainteresuje potencjalnych kupujących.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-02-21, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu