Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycyjnie czy przez Internet?
Autor Wiadomość
malinka100
Malinka100

Wysłany: 2013-02-21, 09:19   

kaia29 napisał/a:
Wiem doskonale o czym mówisz. Też się tego obawiałam, ale znalazłam w internecie kiegarnie prolog24 ksiazki sa tanie przychodzą w terminie nie są uszkodzone i dostaje to co zamawiam ^^
pani do której dzwoniła była miła i z checia udzielała mi wszelkich informacji.
spróbuj :D

o dzięki chętnie sprawdzę :) ostatnio znalazłam też księgarnie-internetową i udało mi się kilka książek taniej kupić, zwłaszcza do szkoły, czy dla mojej mamy jakiś poradników itp. wprawdzie na jedną książkę musiałam dłużej poczekać, ale i tak wyszło cenowo w porządku.

a co do nowych księgarni czy jest w internecie na nie miejsce..myślę, że w internecie jest miejsce na wszystko ;) tylko pytanie czego jeszcze nie ma, albo co zainteresuje potencjalnych kupujących.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-02-21, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Emoonia 
Ja chcę herbatę!

Wysłany: 2013-03-24, 22:11   

Ja jestem dzikusem i prawie nie wychodzę z domu, więc bardzo cenię sobie możliwość zamawiania książek przez internet. Ostatnio odkryłam sklep książkowy Aros, mają całkiem tanio, także jeśli chodzi o wysyłkę. Jak do tej pory, zamawiałam u nich już cztery razy, wysyłali szybko i niczego nie brakowało, tak że mogę polecić (nie, nikt nie płaci mi za reklamę :P ). Odkrycie tego sklepu było zresztą u mnie bodźcem do postawienia sobie za cel kupowania przynajmniej czterech książek miesięcznie (choć jak na razie widzę tendencję raczej w stronę sześciu :lol: ). Dziwne, zawsze wydawało mi się, że książki są strasznie drogie, ale to tak naprawdę kwestia niezjedzenia jednej pizzy - i zdrowiej, i mądrzej ;)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-03-26, 08:56   

Nie trzeba być dzikusem by kupować przez net. :) Często jest taniej, oszczędzasz czas. I masz o wiele większy wybór. Czasem trzeba obejść niejedną księgarnię by trafić na poszukiwaną rzecz. A z domu wchodzisz na allegro czy ulubioną księgarnię, klikasz i za 2-3 dni miły pan w niebieskim mundurku albo w kurierskim uniformie wręcza Ci książkę w progu drzwi. :)

Bardzo często w ten sposób kupuję. Ale także bardzo lubię spędzać czas w księgarniach, poszukiwać nowych tytułów, czasem natrafić na coś nieoczekiwanego. W necie trudniej znaleźć, gdy nie wiesz czego szukasz. W księgarni chodzisz między regałami i nawet nie wiesz kiedy coś wpadnie Ci w oko i zauroczy. Może okładką, może opisem, a może otworzysz na chybił trafił i przypadkowo przeczytanie zdanie bardzo zapadnie Ci w pamięć. :) Spacerowanie po księgarniach to zawsze przygoda z niespodzianką. :)

CO do cen książek. Są drogie. Można nie zjeść pizzy, i kupić książkę. Ale jakby za pizzę można było kupić 2 książki, albo za 2 pizze książek 3. Czy ktoś by się obraził? :) Entuzjasta książek zawsze coś będzie kupował. Ale tych czytających od święta drożyzna raczej nie zachęci, będzie to raczej dobry argument, żeby nie kupować. "No widzisz, nawet chciałem, ale drogie to a pieniędzy mało."

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-03-26, 10:50   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Nie trzeba być dzikusem by kupować przez net. Często jest taniej, oszczędzasz czas. I masz o wiele większy wybór.

To prawda. A już w przypadku e-booków wchodzi w grę wyłącznie zakup przez internet. I piękne jest to, że klikasz "kup", płacisz i za kilka minut książka jest już na czytniku. :)
Ceny to osobna sprawa, jest dla mnie szokujące, że plik komputerowy jest niewiele tańszy od wersji papierowej. Bez przesady...

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

tomeo 
tomeo

Wysłany: 2013-04-13, 20:27   

Znalazłem na stronie pewnej księgarni wszystkie części Harrego Pottera w miękkiej okładce za 195zł :) Dlatego, że nie mam żadnego doświadczenia kupowania książek w księgarniach, pytam was o zdanie - czy to dobra cena czy też nie ? Osobiście wydaje mi się, że cena wcale tak wysoka nie jest biorąc pod uwagę to, że wszystkie te książki są bardzo dobre i popularne w świecie książek a przynajmniej w kategorii fantasy :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-04-13, 20:49   

Tomeo, na allegro nowe w pudełku można znaleźć za cenę o 20-30 zł niższą od tej, którą podałeś.
Piszę oczywiście o książkach nowych. :)

Utopiste

Wysłany: 2013-04-13, 22:48   

Zdecydowanie jestem zwolenniczką księgarni internetowych. Fakt, nie można dotknąć ani przejrzeć książek, ale jeżeli ktoś ma mało czasu na czytanie, a jeszcze mniej na zakupy (tak jak autorka tego posta), to jest w stanie tę niedogodność przeboleć. Poza tym niższe ceny to dla mnie bardzo duży atut - często przy zakupie trzech książek oszczędza się na kolejną (ostatnio Znak miał fantastyczną promocję na pakiety). Poza tym, w przypadku allegro, można spokojnie kupić książki używane. Dla kogoś kto czyta w oryginale to bardzo duży plus.
Z księgarni internetowych moją ulubioną jest chyba bonito.pl. Mają zawsze 20% zniżki na większość tytułów, a jeżeli sami odbierzemy książki, to odpadają koszty przesyłki. Poza tym jako mieszkanka Krakowa mam sentyment do wspomnianego już Znaku, z tego co pamiętam darmowa wysłka kurierem jest u nich od kwoty 50 lub 70 zł.

ramb 

Wysłany: 2014-03-25, 14:12   

Przez internet i chyba nie muszę pisac dlaczego, bo osoby przede mną już chyba wszystkie powody wymieniły hehe Staram się nie korzystać tylko z jednej księgarni, najczęściej szukam po tytule i patrze gdzie jest najtaniej :) Ostatnio przekonuję się coraz częściej do e-booków , zamawiam :admin: i jeszcze się nie zawiodłam.

Bez kryptoreklamy! CL
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2014-03-25, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  

Brajan 

Wysłany: 2014-03-26, 20:11   

Zdecydowanie przez internet, głównie dlatego, że jest taniej. W tradycyjnej księgarni zdarza mi się coś kupić, ale to są zawsze spontaniczne zakupy.

ciapek111 

Wysłany: 2014-06-16, 10:21   

Kupuję i tak i tak - jak mam upatrzonego coś konkretnego to zazwyczaj kupuję w internecie, ale jeśli przy okazji innych zakupów zawędruję do księgarni to nie potrafię się powstrzymać przez kupnem czegoś.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2014-06-17, 09:19   

Aja często kupuję i tak i tak w jednym. Zamawiam na stronie internetowej zaprzyjaźnionej księgarni, a jak książki już są, idę odebrać osobiście. Tak jak wczoraj, kiedy zabrałem z księgarni 12 książek. Mogłem zamówić je z opcją dostarczenia kurierem, ale lubię zajść do księgarni, porozmawiać przy okazji ze znajomymi. To tak jakoś przyjemniej niż dostać książki w kartonie prosto do domu.

Utopiste

Wysłany: 2014-06-17, 19:59   

Ja bym za każdym razem chciała dostawę kurierem :) ostatnio coraz bardziej unikam tradycyjnych sklepów i właściwie wszystko kupuję przez internet lub na targu. Chodzenie do tradycyjnych księgarni kończy się u mnie zbyt często zakupami (nawet jeśli muszę żyć później o przysłowiowym chlebie i wodzie).

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-06-17, 21:46   

Utopiste napisał/a:
Ja bym za każdym razem chciała dostawę kurierem :)

A ja w Paczkomacie. :) Mogę sobie nawet w nocy odebrać, kiedy mnie najdzie ochota...
Ostatnio złapałam się na tym, że wybieram tylko te oferty na allegro, gdzie mają Paczkomat. :)

Utopiste

Wysłany: 2014-06-18, 22:33   

Niestety nie mam Paczkomatu w rozsądnej odległości od mieszkania więc polegam na kurierze (ewentualnie PP jak mogę daną rzecz mieć dostarczoną do pracy).

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-12-19, 14:14   

Byłam dziś na przedświątecznych zakupach. Zakończyło się bólem głowy, oczywiście.
W empiku, w którym nie byłam już bardzo dawno, półki z książkami zostały zredukowane do ciasnego miejsca na antresoli. Obszerną powierzchnię na parterze zajął wszechobecny badziew.
W Matrasie książki powrzucane jedne na drugie, bez ładu i składu. Zapytałam panią z obsługi, czy mają "Sceny z życia smoków". Powiedziała, że jest chyba jeszcze jeden czy dwa egzemplarze, których miałam sobie sama poszukać w olbrzymim, chaotycznym stosie.
Nigdy więcej. Tylko przez internet!!! :evil:

Odpowiedz do tematu