Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycyjnie czy przez Internet?
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-14, 22:42   

Kupiłam dzisiaj trzy książki na allegro, u tego samego sprzedawcy.
Niesamowicie jest wygodny ten system, który pozwala od razu za nie zapłacić - nie muszę się męczyć z przeklejaniem danych, nie muszę zliczać kwot, wszystko wskakuje samo, a sprzedawca ma pieniądze na koncie natychmiast. Świetna sprawa. :-)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Delacroix 

Wysłany: 2012-01-24, 13:33   

nie ufam zakupom przez Internet. zawsze mam takie 'szczęście', że przyślą mi albo coś zepsute, albo źle wykonane :-P wolę pójść do księgarni i tam kupić książkę. ;-)

Kamil 

Wysłany: 2012-01-24, 19:48   

Delacroix napisał/a:
nie ufam zakupom przez Internet. zawsze mam takie 'szczęście', że przyślą mi albo coś zepsute, albo źle wykonane

To dziwne, używam allegro od 2003 roku, mój ojciec używa merlina tez jakoś od tego czasu - zdarzyły sie może maksymalnie trzy wpadki, które zostały szybko wyprostowane przez sprzedającego :) Nigdy stratny nie byłem. Uwielbiam zakupy przez internet za:
- swobodny dostęp do całego katalogu sklepu (w zwykłym sklepie część zwyczajnie jest pochowana po kątach albo w magazynie),
- niższe ceny (często wliczając przesyłkę i tak jest taniej)
- dostawe do domu
- brak wszędobylskich sprzedających i ich nieśmiertelnego "czy w czymś pomóc?" sam sobie umiem w sklepie radzić a jak czegoś nie będę wiedział to sam zapytam.
- o bramkach które lubią piszczeć jak wychodzę z empików nie wspomnę...

Ania@ 

Wysłany: 2012-02-15, 16:52   

Ja również sporo książek kupiłam na allegro. Nie zawsze przychodziły w tak dobrym stanie jak opisywał sprzedawca. Ostatnio brakuje mi czasu na szukanie nowości i dlatego przerzuciłam się na czytanie e-book'ów. Mam taką swoją ulubioną i tam zawsze znajdę coś dla siebie. :) Teraz czytam nowość Sylwii Chmiel "Tydzień z życia kobiety".

Koyot_com_pl

Wysłany: 2012-02-22, 11:00   

Wszystko zależy od tego gdzie kupujemy,jakie są nasze indywidualne doświadczenia. Ja osobiście jeszcze sie nie zawiodłem. To bezpieczny i bardzo wygodny sposób na zakup książki.

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2012-03-04, 00:00   

Częściej przez internet -czas i wygoda...

ciocia_rada 

Wysłany: 2012-03-12, 10:59   

Ja kupuję tylko przez internet. Głównie i przede wszystkim w Gandalfie, ale incydentalnie zdarza mi się w innych, np. w Empiku.
Raz wypatrzyłam książkę w stacjonarnej buchmann i już miałam kupić, już prawie stałam w kolejce do kasy, gdy stwierdziłam, że jeszcze wieczorem sprawdzę cenę na necie. I dobrze, że nie kupiłam! Właśnie na Gandalfie była prawie 2x tańsza! A to była książka wyd. Buchmann, więc tym bardziej się zdziwiłam, no ale zaoszczędziłam :)

michal28

Wysłany: 2012-05-29, 21:40   

A ja różnie, kupowanie książki w "realu" ma swój klimat, zwłaszcza jeśli chcemy kupić coś "tak o" bez wcześniejszej decyzji. Szukanie, czytanie, fajna sprawa, ale trzeba mieć czas. Ostatnio preferuję też kupowanie przez neta, głównie sprawdzam newsletter z bookson.pl, często trafiają się naprawdę rodzynki i to -40% lub -50% normalnej ceny.

beata

Wysłany: 2012-10-11, 09:26   I tak i tak

Niestety, w pewien sposób jesteśmy więźniami techniki. Owszem można się upierać, że atmosfera księgarni i antykwariatów jest niepowtarzalna, jednak przed internetem nie uciekniemy. Zgadzam się, że zakupy w sieci nigdy nie dorównają formą do wizyty w księgarni, ale jesteśmy coraz bardziej zabiegani, coraz mniej czasu mamy na życie prywatne. Więc z drugiej strony wybieramy też formy zakupu pozwalające oszczędzić czas, a za takową należy uznać zakupy w sieci. Dodatkowym problemem jaki się pojawia, jest problem z dostępnością samych księgarni. Reala rynku sprawiają że jest ich coraz mniej, cześć przenosi się właśnie do internety, ze względu na niższe koszty. O księgarniach specjalistycznych już nie wspominając. Przykładem może być tu księgarnia katolicka, gdzie pewnej pozycji na prezent szukałam we wszystkich księgarniach "stacjonarnych" a dostałam ją dopiero w sieci

<link usunięto>
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2012-10-11, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-10-11, 10:32   

Dziwne, bo ja też należę do osób raczej zabieganych, ale bardzo rzadko kupuję książki w internecie. Właściwie to kupuję je tam tylko z dwóch powodów. Po pierwsze, jeśli kupno książki w internecie będzie bardziej opłacalne niż w księgarni (zwłaszcza, jeśli jest duża różnica w cenie), a po drugie wtedy, kiedy w księgarniach już nie mogę dostać danej książki, ale mogę ją znaleźć w internecie, nawet w stanie używanym (zwłaszcza, kiedy skończyły się nakłady książek). Lubię chodzić do księgarni stacjonarnej z tego względu, że panuje tam swoisty klimat i taka wizyta pozwala mi na odskocznię od życia codziennego. Oczywiście, przez internet to może i wygodniej, ale on odbiera całą przyjemność z kupowania książek. A wszelkie księgarnie katolickie omijam szerokim łukiem. To nie dla mnie :P

Goldi_91 

Wysłany: 2012-10-31, 11:02   

Ostatnio sporo siedziałem przed księgarniami internetowymi. Zauważyłem, że można sporo zaoszczędzić. Druga mocna strona, to duży wybór. Nie wszystkie książki są dostępne na półkach, natomiast w internecie można znaleźć wszystko. Dużą rolę gra też wygoda. Jest jesień, u mnie ostatnio deszczowa... Nie chce mi się wychodzić z domu. Oczywiście oglądanie zdjęć i bazowanie na czyichś opiniach nie odzwierciedla tego, co może dać wzięcie książki do ręki.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-10-31, 16:12   

Goldi_91 napisał/a:
Oczywiście oglądanie zdjęć i bazowanie na czyichś opiniach nie odzwierciedla tego, co może dać wzięcie książki do ręki.

Dla dorosłego to dobra opcja, bo coraz więcej księgarni umieszcza fragmenty książek na stronach. Ale gdy przychodzi do kupienia ksiażki dla dziecka, zaczyna się problem. Oczywiście, jak się wie, czego się chce, to nie ma sprawy. Niestety w przypadku tytułów nieznanych, taką książkę trzeba mieć w ręku, obejrzeć, zobaczyć sposób ilustrowania, czcionkę, rozkład tekstu. Nacięłam się ostatnio na kilku książkach dla dzieci, kupowanych w Internecie i chyba więcej tego błędu nie zrobię. W tym przypadku wolę stacjonarną księgarnię.

Lektury Kawoholiczki

Goldi_91 

Wysłany: 2012-11-06, 14:20   

Właśnie dostałem książkę kupioną przez internet. Wysyłka ekspresowa, wszystko ok. Tylko nie wiem dlaczego przysłali mi inną książkę od tej, którą zamawiałem i za którą zapłaciłem :mrgreen: . W księgarni chyba byłoby to niemożliwe.

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-11-06, 14:49   

Ja jutro idę odebrać książkę kupioną na allegro - akurat trafiłam na babkę z Poznania :)

focus
focus

Wysłany: 2012-11-15, 14:31   

Ja zazwyczaj kupuję książki przez Internet. Czasami idę też do czegoś w rodzaju składu tanich książek. Ale najwygodniej jednak przez net, a jeszcze nigdy się nie zawiodłam
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-11-15, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu