Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycyjnie czy przez Internet?
Autor Wiadomość
metasearcher 

Wysłany: 2010-10-12, 21:48   

czarna_róża napisał/a:
Macie określoną jakąś cenę, którą kierujecie się kupując książkę?

Ja na to nie zwracam uwagi. Niemniej zdarza mi się kupić książkę ze względu na cenę. Kupuję często w Poznańskiej "Taniej Książce" i można tam znaleźć pozycje nawet za mniej niż złotówkę. Kiedy widzę taką tanią książkę, to po prostu nie potrafię się powstrzymać. Wówczas biorę całkowicie w ciemno i dopiero w domu sprawdzam o czym ona tak naprawdę jest. W ten sposób "odkryłem" wielu utalentowanych poetów, o których wcześniej w ogóle nie słyszałem.
Najgorsze w tym jest to, że w ten sposób mogę wydać za jednym posiedzeniem z 50 zł. Wyobrażacie sobie plecak pełen nowych książek za parę złotych? Ja już się nieraz nadźwigałem :)

Jeśli chodzi o internet, swego czasu kupowałem nałogowo przez allegro. Również trafiło mi się mnóstwo okazji. Kiedyś pewien allegrowicz pomyłkowo wystawił cykl "Saga Recluce" (tomy 1-5) w dziale literatury angielskojęzycznej za niewielkie pieniądze. Myślę sobie: "za taką kasę mogę kupić te książki i poduczę się nieco anglika". Kilka dni później przychodzi paczka, a tu wszystko po polsku :) To się nazywa świetna okazja. Nikt prócz mnie nie licytował, bo pewnie nawet nie zaglądali do tej kategorii aukcji.

Jak widać z powyższych przykładów, nie ma znaczenia miejsce - ważne, żeby kupić coś, na co ma się ochotę. A jeśli jeszcze uda kupić się w miarę tanio... :D

Mirim

Wysłany: 2010-10-13, 18:33   

Niektore ksiazki mozna zdobyc praktycznie tylko przez internet.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-10-14, 13:01   

Często korzystam z allegro, zwłaszcza jeśli chodzi o wydania książek, których w księgarni po protu nie ma. A kiedyś bardzo ładnie wydawali książki, zwłaszcza jeśli chodzi o klasykę literatury.

metasearcher 

Wysłany: 2010-10-14, 21:59   

Dokładnie, czasami internet to jedyne wyjście, jeśli chce człowiek znaleźć coś naprawdę wartościowego, co jest już tylko w prywatnych kolekcjach. Można jeszcze zaglądać do sklepów z używanymi rzeczami (u mnie mają bardzo dużo książek), ale w tym przypadku często książki są naprawdę w opłakanym stanie. Jakiś czas temu kupiłem trylogię Podżegacze autorstwa Szpanowa. Te książki praktycznie nie miały okładek. No, ale kosztowały 2zł za sztukę :) więc i tak wziąłem do domu.

kate_s
nowa

Wysłany: 2010-10-24, 22:44   

pochodze z malego miasta, gdzie sa 3 ksiegarnie. Rozmawialam z wieloma osobami i oczywiscie sa zwolennicy zakupow przez internet, bo szybciej, czasem taniej itd. Ale sporo osob woli tradycyjnie - isc, doknac ksiazki, przekartkowac, poprosic czesto zaufanego sprzedawce o rade, nie placic za przesylke. Ja tez jestem zwolennikiem tradycjonalizmu, ale rozumiem potrzeby ludzi, zasady rynku i ostrą konkurencje. mam nadzieje, ze ksiegarnie nie upadna.

M 

Wysłany: 2010-11-22, 13:18   

Mam dość stały schemat - z reguły kupuję w antykwariacie lub na Allegro. Czasem zdarza mi się zamówić coś na merlin.pl albo hurtem na kdc.pl (koleżanka zamawia). Jak jeszcze mieszkałem w Szczecinie, to kilkakrotnie zamawiałem książki na empik.com, po czym odbierałem przesyłkę w wybranym salonie. A w ogóle, lubię salony Empik, bo można przyjść, przebierać, czytać, oglądać, wąchać i zapamiętać :mrgreen:

Jelon 

Wysłany: 2010-11-30, 13:53   

Ja często kupuje rzeczy przez internet:)) Z tym ze nie mowie tutaj o ubraniach bo je wole dokladnie zmierzyc:)

no.1

Wysłany: 2011-04-13, 22:32   

Moja ulubiona księgarnia to ta księgarnia, szybko i terminowo. Bogata oferta.

Stokrotka 

Wysłany: 2011-04-14, 12:07   

Ja kupuje w KDC.pl ... Tzn przeważnie zamawiam sobie książki i odbieram w punkcie - kiedy nie mogę znaleźć jej na półce ;)

M 

Wysłany: 2011-04-16, 20:11   

Stokrotka napisał/a:
Ja kupuje w KDC.pl ... Tzn przeważnie zamawiam sobie książki i odbieram w punkcie - kiedy nie mogę znaleźć jej na półce ;)
Stosunkowo często zamawiam książki na stronie Klubu Dla Ciebie. Jest to związane z tym, że koleżanka z pracy jest klientem tej instytucji i przynajmniej raz w miesiącu coś od nich zamawia. Wtedy z reguły sporo osób coś zamawia, więc kupno książki wiąże się z darmową dostawą do miejsca pracy ;-) Uwielbiam ich za tę wygodę ;-)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-04-17, 06:13   

Martinus napisał/a:
Stosunkowo często zamawiam książki na stronie Klubu Dla Ciebie. Jest to związane z tym, że koleżanka z pracy jest klientem tej instytucji i przynajmniej raz w miesiącu coś od nich zamawia. Wtedy z reguły sporo osób coś zamawia, więc kupno książki wiąże się z darmową dostawą do miejsca pracy ;-) Uwielbiam ich za tę wygodę ;-)

To rzeczywiście jest wygoda. Koszt przesyłki po rozłożeniu staje się marginalny i praktycznie zero formalności poza oddaniem pieniędzy osobie zamawiającej. :)

Jelon 

Wysłany: 2011-05-05, 12:35   

Ja też lubie KDC (a w zasadzie teraz Weltbild;) ). W zasadzie najczęściej tam kupuje. Osobiście mam tak, że jeśli raz się przekonam do któregoś sklepu, to często z niego korzystam - a do KDC się przekonałem:)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-11-28, 19:15   

Zdarzyło mi się kilka razy zamówić coś z księgarni internetowej no należę do Świata Książki, ale preferuję tradycyjne księgarnie. Na allegro nie bywam nazbyt często, chyba tylko jedną książkę kupiłem tą drogą.Nawet jeśli nie mam nic w planie kupić lubię zajrzeć do księgarni, poniuchać... Ale też jak już coś mam kupić, to wolę to najpierw obejrzeć w księgarni, przejrzeć, przeczytać blurb, i dopiero wtedy brać do ręki i udawać się do kasy (ten ostatni etap jest przereklamowany, proponowałbym, by można było go ominąć ;-) ).
Caroline*

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-11-28, 21:18   

Cóż najbardziej lubię tradycyjnie. Wiecie, zawsze muszę pomacać trochę książkę, zanim zdecyduje się ją wziąć. ale jak mus i nie ma wyjścia... Coś kłania się internet, niekiedy prawdziwy zbawca w kwestii wyszukiwania lektur.
Chociaż zawsze czuję się wtedy odrobinę niepewnie, a jak nie będzie? A jak będzie głupia (no przecież nie mogłam sobie przeczytać jakiegoś fragmentu [czasem nie ma takiej możliwości w księgarniach internetowych]).

Żabka 

Wysłany: 2011-11-30, 08:47   

Nieznany napisał/a:
dopiero wtedy brać do ręki i udawać się do kasy (ten ostatni etap jest przereklamowany, proponowałbym, by można było go ominąć ;-) ).

Zawsze można udawać, że się idzie do kasy ;-)
Ja kupuję książki bardzo rzadko...kryzys finansowy itp. Dlatego omijam szerokimi łukami księgarnie...
Jeśli już mam kupować to wszystko zależy od tego co będę kupować. Jeśli jest to coś co znam, a pragnę posiadać w swojej biblioteczce to nie mam oporów, żeby kupić przez internet. Jeśli natomiast są to nowości książkowe bądź nie wiem nic o danej pozycji to wolę jednak wziąć ją do ręki i sprawdzić co jest w środku np. czytając pierwszy rozdział ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Odpowiedz do tematu