Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycyjnie czy przez Internet?
Autor Wiadomość
andy 

Wysłany: 2010-04-14, 21:23   

Od latek co najmniej pięciu w zasadzie kupuję tylko w necie. No ale to chyba efekt obijania się po forach książkowych i śledzenia tego co mnie interesuje a parę wydawnictw i tak mi newslettery przysyła. Wygodne w sumie

Tina 

Wysłany: 2010-04-16, 15:41   

Nie przepadam za kupowaniem w księgarniach. Szybko się męczę, nudzę, irytuję że nie ma tego, co chcę. Wolę spokojnie usiąść przed komputerem, poszukać interesujących mnie pozycji. Nie muszę niczego obliczać, przeważnie wszystko mi się w koszyku dodaje i wiem dokładnie ile mnie zamówienie wykosztuje. Mogę godzinami układać zamówienia, szukać promocji itp. Choć dawno nic w necie nie zamówiłam.

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-16, 21:01   

Porównujecie sklepy jeśli kupujecie przez Internet? Pod jakim kątem patrzycie?

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-04-16, 21:04   

ja przede wszystkim ceną- wiadomo po co mam np przepłacać 15zł jak mogę taniej kupić.

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-17, 18:28   

Jest jakaś księgarnia (tradycyjna czy też internetowa) której nie polecilibyście?

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-19, 20:03   

Macie określoną jakąś cenę, którą kierujecie się kupując książkę?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-04-19, 20:25   

czarna_róża napisał/a:
Macie określoną jakąś cenę, którą kierujecie się kupując książkę?

Cena to rzecz drugorzędna wydaje mi się. Nie zdarzyło mi się nie kupić książki, którą bym bardzo chciał tylko dlatego, że wydawała mi się parę złotych za droga. Jeśli mam wątpliwości co do zakupu, wtedy cena odgrywa jakąś rolę. Jeśli jestem święcie przekonany, że książkę warto mieć - żadnej.

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-19, 20:48   

Dzięki :) jestem akurat na etapie przeglądania książek o dietach i zdrowym żywieniu, szukam różnych informacji, opinii i dlatego każda informacja jest dla mnie ważna :)

Wyrażasz opinie o książkach, które ty kupujesz? Jeśli tak to gdzie je umieszczasz?

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-21, 17:36   

Umieszczacie gdzieś swoje opinie lub przemyślenia o kupowanych przez was książkach?

Procella 

Wysłany: 2010-04-21, 17:59   

Podchodzisz do kupienia książki jak do wyjazdu na 10 lat na drugi koniec świata albo czegoś w tym rodzaju :-P

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-21, 18:35   

Jest coś złego w tym, że chcę poznać opinie innych, nie często kupuję przez internet i nie chce źle trafić z wyborem.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-04-21, 20:25   

Procella, każdy inaczej podchodzi... :) Ty uprawiasz dla odmiany jakąś hardcore'ową masówkę - każdy robi, jak chce. :)

Ja się zawsze porządnie zastanawiam nad zakupem książki, głównie ze względów finansowych. Zanim książkę kupię, pomyślę, prześpię się z tym - czy naprawdę chcę/muszę ją mieć? Często rezygnuję z zakupu z różnych względów. Dlatego rozumiem czarną_różę.

Co do internetu, najczęściej kupuję na allegro, u sprawdzonych sprzedawców. Księgarni raczej unikam, bo jest po prostu drożej. Sprawdzoną jest merlin - solidnie i na czas. Selkar nieco mnie rozczarował, o czym pisałam już w innym temacie.

Nie umieszczam nigdzie swoich opinii na temat książek - poza tym Forum. I poza Forum tez nie czytam opinii innych, ale to dlatego, że kupuję tylko te książki, które znam i lubię, więc przy zakupie nie interesują mnie recenzje.
:) [/i]

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2010-04-22, 00:11   

Ja podobnie jak Córka, jeśli kupuję, to coś, co znam i lubię tak, że muszę mieć w swojej biblioteczce ^^ A co do internetu jeszcze, poza allagro zdarzyło mi się parę razy robić zakupy na inbook.pl. i byłam zadowolona z usług ^^ Niekiedy wyszło taniej niż na allegro.

Na allegro najbardziej denerwują mnie ceny przesyłek. Nieraz jeden sprzedawca chce za taką samą książkę i ten sam rodzaj przesyłki dwa razy tyle, co inny.

Czarna_Różo, a czy Ty na nas przypadkiem ankiety nie przeprowadzasz? Tak mi się te pytania skojarzyły :D

Procella 

Wysłany: 2010-04-22, 06:56   

czarna_róża napisał/a:
Jest coś złego w tym, że chcę poznać opinie innych, nie często kupuję przez internet i nie chce źle trafić z wyborem.

Nie, oczywiście, że nie ma, rozumiem też, że ktoś może podchodzić do tego ostrożnie. Ale jednak trochę mnie zaskakuje, kiedy ktoś przez przez dwa tygodnie zastanawia się i dyskutuje na forum, czy zrobić zakupy, bo to jednak nie jest chyba aż taka wazna kwestia życiowa :-P ;-)
Eva del Dolores napisał/a:
Czarna_Różo, a czy Ty na nas przypadkiem ankiety nie przeprowadzasz? Tak mi się te pytania skojarzyły
Też mi się tak kojarzy ;-) Tym bardziej, że ostatnie pytanie niewiele ma już wspólnego z kwestię "czy kupić?", "czy to bezpieczne?".

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-04-22, 11:35   

Od początku mam wrażenie, że to ankieta ;-)
Ale cóż, niech sobie będzie ^^ Topik się potem przyda innym nie-kupującym-do-tej-pory-przez-Internet-ale-przymierzających-się-do-tego :)

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu