Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowy czy płatny?
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-01, 15:56   Darmowy czy płatny?

Darmowy ma taki plus, że jest darmowy, ale za to z dużym prawdopodobieństwem będzie działał wolno i co dla nas najgorsze, nieprzewidywalnie. Nie wiadomo kiedy może się forum zwiesić i co z tym potem zrobić. No i ilość miejsca na serwerze i transfer jest ograniczony. Jeśli będziemy za dużo ruchu w sieci generować, będzie trzeba szukać nowego miejsca.

Płatny, tu już z parametrami jest lepiej. Ale trzeba by zrobić zrzutkę. Kwestia jak bardzo dobre parametry byśmy chcieli.

Niech ten topic służy do dyskusji na temat wyboru serwera. Im więcej osób się wypowie tym łatwiej będzie podjąć decyzję.
Ostatnio zmieniony przez Uczeń Czarnoksiężnika 2008-11-01, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-01, 19:14   

Jak napisałam Rachel, wolałabym jednak płatny. Gdybyśmy się zrzucili w parę osób nie wyniosłoby nas to wiele, a mielibyśmy zapewnioną profesjonalną pomoc w razie czego i limit na ewentualne problemy z serwerem.

Lektury Kawoholiczki

Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2008-11-01, 19:45   

A ja nie widze potrzeby płatnego serwera .

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-01, 19:50   

A jak sie coś spaści? Przy płatnym mniejsze ryzyko i ewentualna pomoc przy problemach natury technicznej. Nie musi być drogi.

Lektury Kawoholiczki

Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2008-11-01, 19:52   

a w jaki sposób mielibyśmy się składać?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-01, 19:57   

Hmm, to jest rzecz do przemyślenia :roll:

Lektury Kawoholiczki

Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2008-11-01, 20:01   

No dobra to jeszcze kilka pytań. te zrzutki miałyby byc co miesięczne czy jednorazowa wpłata [le to jest mało prawdopodobne]? A co z nowymi forumowiczami tez mieliby sie składac? Bo jeśli tak to będzie odstraszać forumowiczów :roll:

Ja jestem za normalnym bezplatnym forum.

Erendis 

Wysłany: 2008-11-01, 20:04   

To może ja wysunę nieśmiało pewną propozycję/pytanie. Czy nie lepiej byłoby przenieść się na jakieś fajne, miłe, istniejące już forum? I jak wyobrażacie sobie to "nasze nowe" forum? Zakładanie wszystkim tematów od nowa, od zera, z dziesiątką użytkowników? Musielibyśmy mieć naprawdę niezłą reklamę, żeby forum zaistniało, żeby udzielało się na nim sporo osób, żeby można byłoby choć częściowo odbudować tamte trzy, cztery lata. Nie lepiej podłączyć się pod inne forum, które już działa, ma użytkowników, tematy, dyskusje?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-01, 20:04   

To najmniejszy problem. Przecież kwota nie byłaby astronomiczna. Przy tanich serwerach nie wyjdzie ponad 100 zł. A może być i połowę tego. Więc sądzę, że nie będziemy się rozdrabniać i po prostu osoby, które mają źródło utrzymania się zrzucą. Nie będziemy przecież zbierać po 3 zł. :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-01, 20:08   

Ereś masz jakieś propozycje a propos tych już istniejących?
Gdyby suma nie przekraczała 100 zł (na rok, rozumiem?), mogę wpłacić połowę jako osoba ze stałym źródłem dochodu :D

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-01, 20:08   

Erendis napisał/a:
To może ja wysunę nieśmiało pewną propozycję/pytanie. Czy nie lepiej byłoby przenieść się na jakieś fajne, miłe, istniejące już forum? I jak wyobrażacie sobie to "nasze nowe" forum? Zakładanie wszystkim tematów od nowa, od zera, z dziesiątką użytkowników? Musielibyśmy mieć naprawdę niezłą reklamę, żeby forum zaistniało, żeby udzielało się na nim sporo osób, żeby można byłoby choć częściowo odbudować tamte trzy, cztery lata. Nie lepiej podłączyć się pod inne forum, które już działa, ma użytkowników, tematy, dyskusje?

Tak, tylko to już nie będzie nasz dom. Ale jeśli wszyscy zechcą to możemy zdecydować się na taką możliwość.
Ja pamiętam, że wiele osób przyszło na nasze forum i mówiło, że znalazło dla siebie miejsce, w którym poczuli się jak u siebie. Nikt nie zginął w tłumie. Mogliśmy się dobrze zintegrować, zaprzyjaźnić. Myślicie, że jak się przeniesiemy na duze forum z setkami użytkowników to będzie to samo?

Co do istniejących:

Jest osada.heroes.net.pl Niegdyś bardzo fajny portal literacki. Ostatnio jednak trochę pustoszeje. Mam tam wielu znajomych i sądze, że gdybyśmy się tam zwalili ożywilibyśmy to miejsce i byłoby nam tam dobrze.
Jeden minus, że to portal fantastyczny, czyli ograniczony tematycznie.

Siostrzane foruksiazki.pl - tylko jest strasznie duże, mało kameralne, stąd też zapewne nieco zaśmiecone.

Można zapewne znaleźć jeszcze nieco miejsc, ale nie ukrywam, że nasze forum miało świetną domenę, która sama się reklamowała. Każdy, kto chciał podebatować o książkach wpisywał w google forum książki, albo forum o książkach i trafiał do nas albo na to drugie forum. Z mniej chwytliwą nazwą ciężej będzie znaleźć nowych forumowiczów.
Ostatnio zmieniony przez Uczeń Czarnoksiężnika 2008-11-01, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-01, 20:10   

Ja myślę że najlepiej było by zacząć od jakiegoś taniego serwera ale nie darmowego. Z kilku powodów po pierwsze na płatnym serwerze mamy zawsze pomoc i zwykle dostaje się bardzo szybko odpowiedzi, te tańsze czasami mulą ale zdarza się do dość rzadko a w darmowych serwerach... no cóż. Ja mogę powiedzieć o tych darmowych serwerach jedno, kiedy potrzebujesz pomocy, nawet w najdrobniejszej rzeczy to szybciej dostaniesz odpowiedź od jakiegoś znajomego niż od kogoś z serwera. Mam już z tym doświadczenie bo jestem administratorem na moim klasowym forum, miałam ogromne problemy ze wstawieniem shoutboxa, a dopiero znajomy administrator powiedział mi że po prostu ten serwer jest do d.py. Teraz mam na boo.pl ale też nie jest sielankowo, czasami cały dzień nie mogę się dostać na forum ale jest to o niebo lepiej niż te serwery co miałam. chociaż na boo.pl jest ten komfort że można płacić komórką.

Więc moja opinia to zdecydowane nie dla darmowych serwerów.

Do do serwerów drogich to znalazłam kei.pl paręnaście osób mi go polecało
Cytat:
Kei.pl chwalę za 99,9% bezawaryjnosci i a w razie 0,1% sa pod @ i telem 24h.
Wiem że jest to serwer bardzo dobry.

— Joe Black

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-01, 20:12   

To ten za 300 PLN?

Lektury Kawoholiczki

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-01, 20:13   

Erendis napisał/a:
Musielibyśmy mieć naprawdę niezłą reklamę, żeby forum zaistniało, żeby udzielało się na nim sporo osób, żeby można byłoby choć częściowo odbudować tamte trzy, cztery lata.

Oh o to się nie martw ;) ja załatwię reklamę ;)

Cytat:
To ten za 300 PLN?

nie, najniższy 150
http://www.kei.pl/ - sprawdźcie sami

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-01, 20:14   

150 jest jeszcze do udźwignięcia.

Odpowiedz do tematu