Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowy czy płatny?
Autor Wiadomość
Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-01, 21:02   

tyle zostało po naszym starym forum ;(

http://64.233.183.104/sea...l&gl=pl&strip=1

— Joe Black

burli 

Wysłany: 2008-11-01, 22:22   

Boziu ja też się za Wami stęskniłam. dzień przed rozwaleniem całego forum wydrukowałam sobie opowiedania co po niektórych i strasznie mi się podobało "Warjacje na temt Alicji" spod ręki Rachel. -> poproszę takich więcej :D

ja też jestem za płatnym. mogę jakieś 10 - 20 zł dorzucić. ej. może byśmy się zdeklarowali ile możemy dorzucić (każde 5 zł się przyda) a potem pomyślimy na jakie forum nas stać.

i jestem za tym (nie wiem czy tak się da) ale żeby moderatorzy mieli jakąś bazę adresów emailowych żeby w razie TAKICH sytuacji można było je odbudować.

gdzie Elfrun i Demonologic(czy jak mu tam ...) i Owca i Utopise, kurczę brakuje mi ich. huma22 mam do niego maila czy ktoś go już informował?

rachel pisałam do Ciebie na maila! ale nic się nie odezwałać i musiałam w googlach Ucznia wpisać i krok po kroku się udało :D

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-01, 22:25   

Huma i Uti myślę pojawią się, bo mamy do nich kontakt. Elfrun też.

Demona trzeba by jakoś złapać. A ja się dziś zastanawiałem cały wieczór jaki on ma nick... :) Tylko twarz Maleńczuka z ava mi się kojarzyła.

Forum założyliśmy po to, by ściągnąć jak największą liczbę ludzi. Robimy co możemy by uzyskać do nich jakiś kontakt. Uti, Huma i Elfrun się powinni pojawić. Poinformowałem też Bruixę i Tinę.

Jak ktoś ma kontakty do innych, niech też informuje. :)

Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2008-11-01, 22:56   

Czesc wszystkim! Rawena mi linka przyslala. Ale krach. Nie tylko enonomiczny jak widzę... Ale to wszystko ten przestępny rok!

Płatny serwer byłby faktycznie bezpieczniejszy. Szkoda naszego dorobku( juz sie Młodszego Czytelnika dochrapałam... khę, khę :) Tez sie moge dorzucic ze 20 zl, czemu nie (może wiecej jak bedzie dramatyczna potrzeba...).
Nie bylam nadaktywna ze wzgledu na brak czasu, alezawsze z przyjemnoscia czytalam co u was nowego. Mam nadzieje znajdziemy jakies wyjscie z tego bigosu i to przyjazne forum nie zniknie.

Kupą towarzysze, kupą! W kupie siła (i cieplej...)! :mrgreen:

Gość

Wysłany: 2008-11-02, 00:26   

Cześć!
Stęskniłam się za Wami. :-) Jestem zarejestrowana i udzielam się częściej lub rzadziej na 3 innych forach książkowych, ale z tym się najbardziej zżyłam.
To największe forum przerodziło się w molocha, pełno tam "dzieci Neostrady", z którymi za bardzo nie pogadasz. Roztopilibyśmy się w tej masie.
Kilka osób niezadowolonych z takiego obrotu spraw założyło Scriptorium, które ma na razie ok. 40 uczestników. Możnaby dokonać desantu, ale nie ma tam pogaduszek ;-) - same działy merytoryczne.
Kraina książek ma ledwo 30 uczestników, działa b. niemrawo, ale jest na darmowym serwerze z obfitością reklam.
Więc popieram pomysł reaktywowania forum na serwerze płatnym (skoro darmowe nie zapewniają minimum pomocy i bezpieczeństwa). Te parę zł rocznie to nie majątek, trzebaby się tylko umówić co do sposobu płatności. Z resztą, możnaby trochę zarobić na reklamach, byle nie przesadzić.

Bruixa 

Wysłany: 2008-11-02, 00:30   

Wylogowało mnie, zanim skńczyłam pisać (zagapiłam się w TV :oops: ).

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-02, 08:44   

burli napisał/a:
rachel pisałam do Ciebie na maila!

przepraszam! musisz mi wybaczyć. Zapomniałam hasła do tego starego maila!
Mam teraz nowy. => celebress@gmail.com

burli napisał/a:
i jestem za tym (nie wiem czy tak się da) ale żeby moderatorzy mieli jakąś bazę adresów emailowych żeby w razie TAKICH sytuacji można było je odbudować

A teraz bazy adresów nie trzeba robić, po prostu my nie mamy dostępu do serwera na którym było nasze forum, niestety nie możemy przywrócić dzięki temu dawnych tematów, żadnych kontaktów. Ale teraz skoro będziemy mieć własny serwer to Rafał będzie robił co jakiś czas zapis tego co naskrobaliśmy a razem z nim zapisują się konta użytkowników.

— Joe Black

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-02, 12:13   

Tak, Bruixa ma rację, trochę reklam to całkiem niezły pomysł! Tylko do kogo trafiałyby wpływy? :->
Trzeba pomęczyć jednak o nasze archiwum. Może jak nas będą mieli dość to sie ugną i oddadzą :D

Lektury Kawoholiczki

burli 

Wysłany: 2008-11-02, 12:16   

super. no to co moi mili? trzeba będzie poczekać jeszcze z tydzień czy dwa żeby wszyscy się odezwali, a potem organizujemy coś większego :mrgreen:

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-02, 14:38   

Witajcie kochani! Jestem za tym zeby odbudowac forum od podstaw. Wierze ze uda nam sie wspolnymi silami stworzyc cos pieknego co przyciagnie wiele osob spragnionych dyskusji o literaturze na wysokim poziomie i codziennego kontaktu z milymi ludzmi jak my. ;-)
Platny serwer to moim zdaniem doskonale rozwiazanie. Jesli mozecie poczekac do mojego powrotu z Polski zaplace za serwer z wlasnych srodkow.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-02, 14:50   

elfrun napisał/a:
Jesli mozecie poczekac do mojego powrotu z Polski zaplace za serwer z wlasnych srodkow.

Kasu co ty, złożymy się jakoś i solidarnie odbudujemy forum.

burli 

Wysłany: 2008-11-02, 16:47   

oczywiście, że tak. jedna osoba nie może za wszystko płacić. również jestem za tym żebyśmy się złożyli. oczywiście Ci którzy zarabiają. bo uczniowie powinni zbierać każdy grosz na nowe książki :mrgreen:

Bruixa 

Wysłany: 2008-11-02, 18:17   

Ravena napisał/a:
trochę reklam to całkiem niezły pomysł! Tylko do kogo trafiałyby wpływy? :->

Myślę, że do admina lub kogoś z modów, z przeznaczeniem na opłacenie hostingu i domeny. Pytanie, czy byłyby jakieś wpływy, czy może tylko parę groszy.

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-02, 18:27   

Cytat:
Myślę, że do admina lub kogoś z modów, z przeznaczeniem na opłacenie hostingu i domeny. Pytanie, czy byłyby jakieś wpływy, czy może tylko parę groszy.

Mnie się nie bardzo podoba ta wizja, może kilka w banerze ale takie reklamy które zwykle pokazują się w portalach to masakra, czasami nie można ich wyłączyć bo ktoś sobie zaprogramował że znaczek "x" gdzieś ucieka po najechaniu... horror.

— Joe Black

Bruixa 

Wysłany: 2008-11-02, 19:31   

Rachel napisał/a:
takie reklamy które zwykle pokazują się w portalach to masakra, czasami nie można ich wyłączyć bo ktoś sobie zaprogramował że znaczek "x" gdzieś ucieka po najechaniu... horror.
Zgadzam się, że te płachty, które spadają znienacka i zasłaniają pół strony, to koszmar :evil: Miałam na myśli co najwyżej banner jakiejś księgarni czy wydawnictwa u góry strony ew. Google Adsense, jak na tym największym forum, w małych ilościach.

Odpowiedz do tematu