Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kacza Agencja Informacyjna
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-07-17, 09:29   

Rocznica była wczoraj ale dzisiaj też jest dobry moment aby ten artykuł od Radka Wam zaprezentować :) :

"50-lecie Apollo 11: Księżycowy Barks, czyli kaczki na Srebrnym Globie":

Cytat:
Z okazji okrągłej rocznicy misji chciałbym zwrócić uwagę na kosmiczne komiksy Barksa. Jak one prezentowały podróż na naturalnego satelitę Ziemi?

Cytat:
Pod koniec lat 40., gdy podróż na Księżyc była tylko szalonym romantycznym marzeniem, kaczki oddychające tlenem w kosmosie były równie realne co sam lot na Księżyc. Natomiast już w latach 60. podobne komiksy musiały przynajmniej po części trzymać się faktów, ponieważ czytelnicy zaczęli poznawać kosmos z ekranów telewizorów.

"50-lecie Apollo 11: Księżycowy Barks, czyli kaczki na Srebrnym Globie"

Dzięki :-D

jacek 

Wysłany: 2019-08-09, 04:14   

"Retrospekcji czar". A w dniu dzisiejszym "Usagi Yojimbo Saga" #3 :) :

Cytat:
Trzeci tom "Usagi Yojimbo Saga" nie różni się zbytnio od dwóch wcześniejszych i nadal zawiera opowieści o przygodach królika-ronina, który podróżuje po Japonii i podczas wędrówki spotyka ludzi, rozwiązuje problemy, a czasami mierzy się z napotkanymi stworami. Seria aż kipi od samurajskich pojedynków oraz elementów wywodzących się z japońskiej kultury.

Cytat:
Świat Usagiego ożywa dzięki rysunkom, a te standardowo są na wysokim poziomie. Stan Sakai tworzy historie o zwierzętach, ale niczym Carl Barks, na tyle je uczłowiecza, że czyta się je niczym komiksy z ludzkimi bohaterami w roli głównej.

Cytat:
Seria ani na chwilę nie zwalnia tempa i przez cały czas jest doskonałą lekturą. Szkoda tylko, że na kolejny tom trzeba poczekać aż do grudnia.

"Usagi Yojimbo Saga" #3
To co publikowałem poprzednio o tomach z tego cyklu

jacek 

Wysłany: 2019-08-22, 09:12   

Taka oto nowość od Radosława Kocha :-D :

"Dobre komiksy Disneya #33 - "Kaczki jadą na Zachód" (MGG 51):

Cytat:
Historii Martiny i Carpiego nie można traktować całkowicie na serio. "Kaczki jadą na Zachód" nie są utworem historycznym, lecz zabawną historią z kaczkami, które choć jest ciut niedorzeczna, to dostarcza masy frajdy.

Cytat:
Historia podobała mi się od samego początku, już pierwsze strony wprowadzają pewną aurę tajemnicy, wciągającą w opowieść.

Cytat:
Głupiutka historia o bracie bliźniaku Sknerusa, fajna rozrywka bez żadnych ograniczeń czy może komiks o dwóch stronach postaci kaczego miliardera - każdy może mieć swoją opinię o "Kaczki jadą na Zachód".

:-D

"Kaczki jadą na Zachód" (MGG 51)

Na profilu 27 sierpnia.

jacek 

Wysłany: 2019-09-18, 05:11   

"Pomagając rewolucjonistom". Na rozpoczęcie środka tygodnia nowy artykuł od Radosława Kocha - dziękujemy :-D :

"Czwórka z Baker Street" #2: "Sprawa Rabukina":

Cytat:
Ogromną zaletą całej jest serii jest to, że twórcom z wielką łatwością udaje się połączyć kilka wątków historycznych, z historią młodych detektywów oraz opowieściami o Sherlocku Holmesie.

Cytat:
Główny wątek fabularny komiksu, czyli zagadka związana z wrobieniem Rabukina w morderstwo, z początku wydawała mi się dość nudna i niezbyt ciekawa, ale twórcom udało się z niej wycisnąć ile się dało.

Cytat:
Jednak, porównując komiks z pierwszym albumem, wydaje mi się, że czegoś w nim zabrakło. Nadal jest to ta sama bardzo dobra seria pełna doskonałych pościgów czy celnie uchwyconego wiktoriańskiego Londynu, ale jednak pierwsza historia lepiej na mnie oddziaływała.

Cytat:
Po dłuższym namyśle stwierdziłem, że "Sprawa Rabukina" ma pewien spory atut, którego nie zauważyłem od razu. Jest nim wątek związany z migrantami i obawami wobec nich, który nie wybija się na pierwszy plan, ale przeplata się przez większą część historii.

"Czwórka z Baker Street" #2: "Sprawa Rabukina"
To trzecie omówienie tej historii

jacek 

Wysłany: 2019-09-23, 11:15   

"Ćwierć wieku zabawnych perypetii" - Radosław Koch właśnie nam podesłał - dziękujemy :-D - swój tekst o czterech pierwszych (piąty w zapowiedziach na listopad) albumach wydania zbiorczego przygód "Ptysia i Billa":

Cytat:
Pomysłodawcą serii był w 1959 roku Jean Roba (z niewielką pomocą Maurice Rosy oraz Vicqa), który tworzył ją przez kolejne ponad 40 lat. Jego następcą został Laurent Verron tworzący historie na podstawie scenariuszy różnych twórców, a obecnie komiksem zajmują się Christophe Cazenove i Jean Bastide Seria początkowo ukazywała się oryginalnie w "Spirou", a obecnie najnowsze gagi wydawane są w "Le Journal de Mickey".

Cytat:
Choć Ptyś i Bill nie jest moją ulubioną frankofońską gagową serią, to podczas jej lektury całkiem dobrze się bawiłem. Z początku byłem zaskoczony dlaczego tak słaby komiks zdobył tak wielką popularność we Francji, ale wraz z lekturą kolejnych tomów spodobał mi się znacznie bardziej. Jest to dość zabawna seria, która szczególnie powinna trafić do młodych miłośników psów, ale także starszy czytelnik nie wynudzi się przy jej lekturze.

:mrgreen:

"Ćwierć wieku zabawnych perypetii" czyli "Ptyś i Bill" #1-4

Przypomnijmy sobie poszczególne albumy tego cyklu w przykładowych spojrzeniach:

"Ptyś i Bill" #4: "Psi nos" - pisał Michał Lipka
"Ptyś i "Bill" #3: "Co z niego wyrośnie?" - piał Paweł Ciołkiewicz
"Ptyś i Bill" #2: "Śmiech to zdrowie!" - pisał Artur Tojza
"Ptyś i Bill" #1: "Do ataku!" - pisał Paweł Deptuch

jacek 

Wysłany: 2019-10-15, 16:48   

"Mierząc się z dorosłością". Od Radosława Kocha dzisiejszego wieczoru recenzja zatytułowanego "Struktura kryształu" trzeciego tomu "Lou!" - podziękowania dla kolegi :-D :

Cytat:
Czytając opinie francuskich czytelników oraz pamiętając zakończenie drugiego wydania zbiorczego spodziewałem się, że lektura trzeciego tomu Lou! będzie męczarnią. Jak się okazało - nawet się pozytywnie zaskoczyłem. Choć fakt - komiks stracił wiele ze świeżości pierwszych albumów, a zdecydowania większość tomu to afirmacja radości i filozoficzne rozważania Lou nad szczęściem, które najczęściej nie mają większego sensu i w żaden sposób nie rozwijają tytułowej bohaterki. Jednak parę scen było naprawdę dobrych, a szczególnie podobało mi się zakończenie najnowszego albumu. Niesamowicie wypadła oprawa graficzna, której poziom spowodował, że nawet słabsze momenty były całkiem przyjemne w lekturze.

;)

"Lou!" #3: "Struktura kryształu"
Artykuł od Michała Lipki

jacek 

Wysłany: 2019-10-31, 06:33   

Następny tekst od Radka - bardzo się cieszymy :-D :

"Ach, ta młodzież..." - "Asteriks" #38: "Córka Wercyngetoryksa":

Cytat:
Twórcy, co stwierdzili na spotkaniu z mediami w Warszawie, od dawna zastanawiali się czy da się w jakiś sposób wykorzystać postać słynnego wodza Galów. Stwierdzono jednak, że nie warto go mieszać w przygody Asteriksa i Obeliksa, lecz fajnym pomysłem będzie pojawienie się jego córki, której występ będzie świetną okazją by podjąć temat odwiecznego konfliktu między dorosłymi a młodzieżą.

Cytat:
Czy Córka Wercyngetoryksa to najlepszy album o Asteriksie duetu Ferri/Conrad? Jest to całkiem prawdopodobne. Jednak czy czuć wyraźny skok w jakości? Raczej nie. Po raz kolejny rysunki Conrada są świetne, lecz nadal scenariuszowi Ferriego brakuje czegoś - może jakiejś dodatkowej korekty. Album jest przyjemną lekturą, czyta się go z ogromną ciekawością i humoru też w nim nie brakuje, lecz po bardzo dobrym początku, dalsza część komiksu zawodzi. Natomiast zakończenie jest po prostu ogromnym rozczarowaniem.

"Asteriks" #38: "Córka Wercyngetoryksa"

To pierwszy w dniu dzisiejszym materiał o tej części.

Odpowiedz do tematu