Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Avalon Marvel Comics
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-03-14, 14:14   

Po raz trzeci u nas o publikacji pod tytułem "Marvel: Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć". Tym razem w materiale Łukasza Świniarskiego:

Cytat:
Marvel. Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć to idealny przewodnik dla fanów Marvela w różnym wieku, a w szczególności młodszym fanom Marvela. Pomaga uszeregować wiedzę oraz zapoznać się z wieloma mniej znanymi faktami. Od siebie jeszcze dodam, iż o wielu rzeczach opisanych w tej publikacji po prostu nie wiedziałem lub dzięki niej przypomniałem sobie o nich.

"Marvel: Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć"

jacek 

Wysłany: 2018-05-15, 11:41   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus omawia "Star Wars Film - Imperium kontratakuje":

Cytat:
Tak jak i poprzednie zeszyty z tej serii polecam ten komiks przede wszystkim młodszym czytelnikom. Zamiast ponownie oglądać filmy, mogą na szybko przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia przy pomocy komiksów. Czy przeszkadza w tym to, że Egmont nie wydaje tych tomików po kolei? Nieszczególnie, bo jednak przede wszystkim najpierw warto poznać właśnie filmy, te komiksy nie są w stanie ich całkowicie zastąpić.

"Star Wars Film - Imperium kontratakuje"
A tutaj oprócz informacji i opisu także przykładowe plansze.

jacek 

Wysłany: 2018-05-20, 10:54   

Dzisiaj również Wojtek "Rodzyn" Rozmus - na temat trzeciego tomu "Daredevila: Nieustraszonego!":

Cytat:
Przygody Daredevila, które w końcu trafiły na nasz rynek dzięki Egmontowi to świetna lektura. Dobre tłumaczenie i porządne wydanie. Nie był to pierwszy raz, kiedy czytałem run Bendisa i ponowna lektura jedynie utwierdziła mnie w przekonaniu, że to dobra historia, obok której nie można przejść obojętnie. To jeden z ciekawszych komiksów w historii Marvela i warto po niego sięgnąć. Bardzo mnie ciekawi, jak to bardzo otwarte zakończenie pociągnie Brubaker, bo z jego komiksami o Śmiałku nie miałem jeszcze styczności.

"Daredevil: Nieustraszony!" #3
Czytaj również wczoraj i wcześniej ;)

jacek 

Wysłany: 2018-05-27, 11:32   

O "Jessicy Jones": "Puls" również "Rodzyn":

Cytat:
To, w jakim kierunku Bendis poprowadził Jessikę bardzo mi się spodobało. Choć poprzez mocniejsze zintegrowanie jej postaci z resztą Uniwersum utraciliśmy odrobinę jej porywczego charakteru, widać, że to jej naturalna ewolucja i wychodzenie z problemów, jakie miała gdy ją spotkaliśmy po raz pierwszy.

"Jessica Jones": "Puls"

jacek 

Wysłany: 2018-06-12, 07:38   

"Dengar" recenzuje książki "Kapitan Ameryka: Armia Przyszłości" oraz "Spider-Man: Atak Bohaterów":

Cytat:
Co można powiedzieć o tych książkach? Przede wszystkim to, że są skierowane do młodszych czytelników. Są bardzo kolorowe, pełno w nich obrazków i mają dużą czcionkę ułatwiającą czytanie młodszemu odbiorcy. Na pewno każdy młody fan Marvela umili sobie czas czytając te dwie pozycje, a i pewnie rodzic lubiący komiksowe klimaty, gdy pożyczy od swojej pociechy tę książkę, na chwilę zapomni o szarej codziennej rzeczywistości i poczuje się jak dziecko.

"Kapitan Ameryka: Armia Przyszłości" oraz "Spider-Man: Atak Bohaterów"

jacek 

Wysłany: 2018-07-27, 19:03   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus tak pisze o pozycji "Star Wars Legendy" #18: "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec":

Cytat:
Siedell miał na pierwszy rzut oka ciekawe pomysły, jednak ich prezentacja wyszła mało ciekawie. Mamy tu niepotrzebne sceny, wątki prowadzące donikąd, zdecydowanie ciekawiej mogłoby być, gdyby podzielił to na dwie różne historie, zagłębiając się w charakter i historię przeciwników Vadera.

"Star Wars Legendy" #18: "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec"
Nasze zasoby

jacek 

Wysłany: 2018-08-02, 11:56   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus tak napisał o otwarciu "Riverdale":

Cytat:
Komiks ten na pewno jest pozycją, na którą powinni zwrócić uwagę fani serialu. Co do reszty czytelników, jest to lekka lektura, która na swój sposób wprowadza nas w ten świat, nie zdradzając przy tym kluczowych aspektów fabuły serialu.

"Riverdale" #01: "Całkiem nowe historie"
Pierwsze dwa artykuły

jacek 

Wysłany: 2018-08-04, 07:12   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus omawia tom pierwszy "Star Trek":

Cytat:
Nie ukrywam, spodobał mi się pomysł na tę serię, choć wiem, że nie każdemu może przypaść do gustu pewnego rodzaju powtórka z rozrywki. Mam jednak wrażenie, że postaci z tej alternatywnej linii czasowej także zasługują na rozwinięcie ich przygód, choćby początkowo idąc dość bezpiecznym tropem. Na pewno ktoś, kto zna tylko filmy, może dzięki tym komiksom powoli mocniej wdrażać się w ten świat.

"Star Trek" #1
Tekst Martyny Halabniak
Artykuł Przemysława Mazura
Recenzja Janusza Samborskiego
A tutaj o serialu w "Wikipedii".
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-12-01, 12:12, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-08-08, 11:59   

Zaś dzisiaj Wojtek "Rodzyn" Rozmus mierzy się z czwartą częścią "Punishera MAX":

Cytat:
Ennis wciąż zaskakuje, prezentuje porządne dialogi, a całość szybko się czyta. Doceniam to, że potrafi tak dobrze nakreślić osobowość drugoplanowych postaci.

"Punisher MAX" #4
O tej części ostatnio było miesiąc temu.

jacek 

Wysłany: 2018-08-16, 08:16   

Łukasz Świniarski recenzuje "Paper Girls" #3-4:

Cytat:
Vaughan wprowadza też do już i tak skomplikowanej fabuły kolejne postaci oraz wątki, które jeszcze bardziej urozmaicają fabułę przedstawioną na łamach pisanego przez niego komiksu.

"Paper Girls" #3-4
To co było dotychczas o tomie czwartym
To co było dotychczas o tomie trzecim

jacek 

Wysłany: 2018-08-18, 00:47   

"Star Wars Legendy" #18: "Inwazja: Uchodźcy" - pisze "Dengar":

Cytat:
Generalnie historia biegnie dwutorowo: z jednej strony widzimy ogólnie mówiąc Jedi, z drugiej natomiast więźniów/niewolników na pokładzie statku Yuuzhan. Nie będę jednak wdawać się w szczegóły kto z kim i po co, bo nie chcę przecież Wam psuć zabawy z lektury.

"Star Wars Legendy" #18: "Inwazja: Uchodźcy"
Artykuł "Jedi Nadiru Radeny"
Artykuł Daniela Unzeitiga
Video "Ziemniaczanych Pól Komisarza Seva"
Opis, informacje i przykładowe plansze

jacek 

Wysłany: 2018-08-29, 16:21   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus i super znany już u nas tytuł "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1:

Cytat:
Kirkman powoli odkrywa kolejne wątki, poznajemy lepiej nie tylko głównego bohatera, ale i postaci poboczne. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby wszystko to nie wydawało się być tak schematyczne. Wiele momentów, które tu mamy, po prostu gdzieś już widzieliśmy.

"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1
A tutaj jeszcze materiał z "Konglomeratu Podcastowego".

jacek 

Wysłany: 2019-01-13, 07:47   

Nadszedł czas aby i ten wątek obudzić ;)

Wojtek "Rodzyn" Rozmus omawia "Kolorado" - tom pierwszy cyklu "Bloodshot: Odrodzenie":

Cytat:
Bloodshot: Odrodzenie to historia jakich wiele. Lemire opiera się na prostej konstrukcji, ale na każdym kroku stara się ją w jakiś sposób urozmaicić. Skupienie się na psychice Bloodshota, jego zmaganiach z przeszłością, dziwnych postaciach jakie podsuwa mu jego umysł, sprawia, że nie jest to tylko komiks z krwawą rozwałką.

"Bloodshot: Odrodzenie" #1: "Kolorado"
To czwarty tekst o tym tytule.

A tutaj jeszcze jeden - Rafała "yaieza" Piernikowskiego:

Cytat:
Dobudowywanie drugiego, a czasem nawet trzeciego dna do prostych fabuł jest zwykle asem w rękawie tego scenarzysty, i tym razem również okazuje się elementem decydującym o przyjemnej lekturze tytułu. Drugim filarem sukcesu Lemire’a jest moim zdaniem umiejętność pisania naturalnych, wiarygodnych postaci w okolicznościach, które do tych przymiotników zupełnie nie pasują.

"Bloodshot: Odrodzenie" #1: "Kolorado"

jacek 

Wysłany: 2019-01-24, 18:58   

"Captain Marvel" #1 (2019) - autorem artykułu jest Wojtek "Rodzyn" Rozmus:

Cytat:
Pierwszy zeszyt powinien spodobać się na pewno osobom, które śledzą regularnie przygody Carol. Mamy nawiązania do ostatnich wydarzeń z Life of Captain Marvel, ale i przygód bohaterki z czasów runu DeConnick. Nie są to jednak szczególnie istotne elementy, tak że osoba rozpoczynająca przygodę z tą bohaterką nie powinna mieć problemów, żeby się tu odnaleźć. Nieustanna akcja i otwarcie paru wątków mogą kogoś odstraszyć, ale dla mnie wszystko to składa się na ciekawą zapowiedź kolejnych numerów. Wiemy już, jakie mniej więcej tematy podejmie Thompson w kolejnych numerach i jest to interesujący kierunek dla Carol, który powinien nieco uspokoić jej życie.

"Captain Marvel" #1 (2019)
Artykuł "SQ"

jacek 

Wysłany: 2019-01-30, 04:58   

"Naleśnikomania" (vol.2) #3: "Aquacontext". Również "Demogorgon" wziął na tapet "Aquamana":

Cytat:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To się też odnosi do kwestii co dla danego fana może być do zaakceptowania. Weźmy na przykład Aquamana. Bardzo lubię nowy film. Miałem jednak kilka rozmów z różnymi znajomymi. Ludźmi, którzy chodzą do kina na chyba każdy możliwy film. I zauważyłem, jak odmienne są nasze poglądy.

Cytat:
A Aquaman od dawien dawna jest bohaterem fantasy tylko pod wodą. Bliżej mu do wojownika-króla rządzącego za pomocą mie...trójzębu znaczy się. A już ten z filmów w szczególności jest po prostu podwodnym Conanem Barbarzyńcą. I to mu wychodzi na dobre. Ale DC nie zaspokoiło oczekiwań ludzi co do moralności ich dwóch najpopularniejszych bohaterów. Więc typowy fan wydaje się oczekiwać, że ktoś inny ich zastąpi. I jest niezadowolony gdy tego nie dostaje. Nawet jeśli film tym razem potrafi uchwycić ducha pierwowzoru.

"Aquaman"

Odpowiedz do tematu