Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-09-05, 02:00   

Na dzień dobry ciemną nocą od Artura - dziękujemy :-D - "Barakuda" #04: "Rewolty":

Cytat:
Akcja rozciąga się już na kilka dobrych lat, mamy tutaj przeklęty skarb w postaci drogocennego klejnotu, wiedźmy, Hiszpanów i walkę o władzę. Słowem - rasowy komiks przygodowy w klimatach korsarskich, z dużą domieszką brutalności. Dotąd trup padał gęsto na lewo i prawo, zaś w czwartym tomie jest go jeszcze więcej. Jednak, co dla mnie było najważniejsze, mamy ogrom istotnych zwrotów akcji, które sprawiły, że znów z większym zainteresowaniem zacząłem śledzić losy głównych bohaterów.

"Barakuda" #04: "Rewolty"
Pierwszy artykuł + dodatkowe wiadomości

jacek 

Wysłany: 2019-09-08, 10:16   

Dzisiaj Artur także nadesłał materiał - o bardzo ważnym tytule: "Zakładnik. Historia ucieczki" - podziękowania dla Niego :) :

Cytat:
Komiks opowiada losy Christophe'a, jego przemyślenia gdy był w niewoli i ucieczkę oraz powrót do domu. Wydawać by się mogło, że takie dzieło kupi mnie od razu, bo uwielbiam literaturę tego typu, ale niestety główny bohater tego dramatu, trochę mnie irytował. Nie zrozumcie mnie źle. Nie uważam się za Rambo czy Jamesa Bonda, ale nie umiałbym w jego sytuacji tak biernie się zachowywać licząc na cud, który faktycznie nadszedł, bo Christophe uciekł tak naprawdę dzięki monstrualnemu szczęściu.

Cytat:
Naprawdę niewielu ludzi ma na tyle siły psychicznej oraz przeszkolenia, aby móc reagować w sytuacji zagrożenia. Dlatego nie potępiam zachowania bohatera tego komiksu. Wręcz mu współczuję i cieszę się, że miał tak niebotyczne szczęście i dzięki nieuwadze swych porywaczy oraz chwili przytomności umysłu, która pomogła mu pokonać strach, zachował się zdroworozsądkowo, co pozwoliło mu uciec. Za tą postawę należą się mu ogromne brawa, tak samo za powrót do pracy w kolejnych misjach humanitarnych. To dowodzi, że Christophe potrafił się przełamać, potrafi walczyć. Teraz pozostaje zadać tylko jedno pytanie. Ilu z nas potrafiłoby uczynić to samo?

"Zakładnik. Historia ucieczki"
To z czym Was jak dotąd zapoznawałem

jacek 

Wysłany: 2019-09-08, 12:56   

I chwilę później następny! "Bug" #1:

Cytat:
Komiks świetnie pokazuje chaos w społeczeństwie i na politycznej arenie, spowodowany nagłym brakiem informacji. Część elementów jest tutaj przedstawiona w prześmiewczej formie, jak choćby przywódca Północno-Wschodniej Korei, który ma kody startowe do rakiet balistycznych w sejfie cyfrowym, a kod do tego sejfu również jest w jego środku. Jednak większość relacji pomiędzy przywódcami najważniejszych mocarstw, jest pokazana dość realistycznie. Ameryka, Chiny, Rosja, Zjednoczone Kalifaty Arabskie i każdy większy gracz, chce zagarnąć dla siebie tajemniczego astronautę, nie bacząc na koszta. Do tego dochodzi labirynt kłamstw, zwany potocznie dyplomacją, jednak gdy cały świat pogrążony jest chaosie, ta bywa wyjątkowo brutalna. Dodajmy do tego mafie, ugrupowania militarne i tak dalej, a wyjdzie nam rasowy Armageddon.

"Bug" #1
Poprzedni materiał w styczniu.

jacek 

Wysłany: 2019-09-10, 11:34   

Artur przed momentem podesłał - cieszymy się bardzo - takie oto przemyślenia po lekturze "Trylogii Nikopola" :-D :

Cytat:
Czytając ten komiks osobiście miałem wrażenie, że jest to mieszanka "Gwiezdnych wrót" z "Człowiekiem demolką" i "Żoną astronauty". Niemniej ta mieszanka się udała i wszystko ma sens. O ironio prace nad komiksem trwały od 1980 do 1992 roku, więc wyprzedziły wcześniej wspomniane filmy.

Cytat:
Cały pierwszy tom, zatytułowany "Targi nieśmiertelnych" jest zawiłą walką o władzę nad totalitarnym Paryżem i jego zasobami. Przyznaję, że scenariusz został naprawdę ciekawie skonstruowany, a postacie są wyraziste oraz przykuwały moją uwagę.

Cytat:
Co do pozostałych dwóch tomów, to są one bardzo luźno powiązane z "Targami nieśmiertelnych" i krążą głównie koło niebieskowłosej dziennikarki oraz jej dość krwawych perypetii.

"Trylogia Nikopola"
Pierwsze omówienie

jacek 

Wysłany: 2019-09-11, 04:42   

"Kasia i jej kot" #2 na powitanie wtorku od Artura - uśmiechamy się do kolegi :-D :

Cytat:
Ogólnie sporo się zmienia w życiu małej dziewczynki i jej nader energicznego kota. A zmiany nieraz wychodzą na dobre, bowiem nie można tkwić w miejscu. Stagnacja nikomu nie służy, gdyż wrzuca nas w szpony rutyny, a ta zabija kreatywność.

"Kasia i jej kot" #2

Wcześniej pisali:

- "Katarzyna i dziewczynki":

Cytat:
Wiele sytuacji i żartów zrozumieć można tylko, gdy się na co dzień z kotem mieszka pod jednym dachem ;)

Cytat:
Drugi tom można nazwać opowieścią drogi, bo już nie tylko domowe pielesze są miejscem akcji.

Cytat:
Do tego komiksy uczą innego sposobu odbioru - połączyć trzeba tekst z informacjami "wyczytanymi" w obrazkach, dostrzec mimikę, gesty, zwrócić uwagę na wyrazy dźwiękonaśladowcze.

"Kasie i jej kot" #2

- Michał Lipka:

Cytat:
Scenarzysta serii, Christophe Cazenove, doskonale znany polskim czytelnikom z serii "Sisters", serwuje nam kawał uroczego, zabawnego i interesująco komiksu. Nie ma tu ciętej satyry, która dodałaby całości mocy, ale i tak czytanie perypetii Kasi i Sushiego daje sporo przyjemności, nawet jeśli jest to głównie lekka i niezobowiązująca lektura, jaka najbardziej spodoba się najmłodszym. Najbardziej, ale – jak już wspominałem – nie jedynie. Sam mam w końcu trzydzieści wiosen na karku i wciąż dobrze się przy serii bawię.

"Kasia i jej kot" #2
Wypowiedzi o pierwszym tomie

A tutaj jeszcze jedna - "Katarzyny i dziewczynek":

Cytat:
Kolejność bohaterów nie jest przypadkowa - w istocie to Sushi gra tu pierwsze skrzypce! Wokół niego kręcą się domowe sprawy, dla niego tata montuje kolejne drzwiczki, on testuje nową kanapę, od jego humorów zależy, kiedy do skutku dojdzie wakacyjny wyjazd.

Cytat:
Choć posiadacze kotów pokiwają głowami czytając o psotach, których autorem jest Sushi, to jednak nie jest to cała prawda o tych uroczych zwierzętach - zatem nie zniechęcajcie się! Komiksowe przygody są przejaskrawione, ale dzięki temu niesamowicie zabawne i skłaniające do dzielenie się wyczytanymi historiami.

"Kasia i jej kot" #1

jacek 

Wysłany: 2019-10-21, 09:23   

Dwukrotnie Artur Tojza :-D

1. "Tetris":

Cytat:
Większa część komiksu przedstawia czytelnikowi zagmatwane losy walki o prawa do dystrybucji "Tetrisa" na rynkach amerykańskich i azjatyckich. To była prawdziwa wojna, bowiem każdy chciał zarobić na grze będącej niczym narkotyk. Tak, "Tetris" pochłaniał ludzi do tego stopnia, ze nieraz pracodawcy zakazywali instalowania go na komputerach w pracy.

Cytat:
Dopiero po upadku ZSRR, przeniesieniu się do USA i założeniu własnej firmy, prawa do Tetrisa wróciły do jego autora. Na szczęście miał ludzi, którym ufał, a oni naprawdę go cenili i walczyli dla niego na zagmatwanym rynku praw autorskich.

:-D

2. "Deadpool" #5: "II wojna domowa":

Cytat:
Owszem, jest w tym wszystkim kilka udanych zagrywek, śmiesznych gagów, szczególnie gdy Deadpool walczy z Czarną Panterą (najlepszy wątek w tym albumie), ale to było za mało, abym się dobrze bawił.

Cytat:
Nie wiem czy Dugganowi kończą się pomysły, czy też cały konflikt II Wojny Domowej, jest zwyczajnie tak nudny i kiepsko skonstruowany. Nawet powody jego wszczęcia niespecjalnie do mnie przemawiają. Wątek z Deadpoole w przyszłości od samego początku był dla mnie drętwy i nadal taki pozostaje.

:mrgreen:

"Deadpool" #5: "II wojna domowa"
Jak dotąd czterokrotnie czytaliśmy o tym tomie.

jacek 

Wysłany: 2019-11-09, 03:57   

Trzy najnowsze teksty Artura Tojzy ;) :

1. "Batman. Biały Rycerz":

Cytat:
Oczywiście to nadal komiks superbohaterski, więc mamy armię złoli, nowego Jokera, w osobie zranionej kobiety, zwącej się Neo-Joker, czy widowiskowe batalie na ulicach Gotham. Tak, to wszystko jest, a nawet więcej, więc fani klasycznej akcji spod znaku trykociarzy powinni być bardzo zadowoleni. Mimo wszystko nie uciekał mi podczas lektury najważniejszy wątek, czyli korupcja. A w zasadzie korupcja i szaleństwo, które przecież potrafią dosięgnąć nawet największego bohatera.

"Batman. Biały Rycerz"
Wczoraj również było o tej pozycji.

2. "Batman Detective Comics" #6: "Upadek Batmanów":

Cytat:
Serię nadal dobrze mi się czyta, choć zaczyna trochę się ciągnąć. Mam wrażenie, że dało się to bardziej sprasować, gdyż w tym tomie kilka scen jest, może nie tyle zbędnych, co raczej trochę przydługich. Jedno dobre, że względem poprzednich albumów, ten nie cierpi już na rozwlekłe i krwawe batalie, które wydaja się nie mieć końca. Natomiast ogromnym plusem jest dodatkowa historia, związana oczywiście z Basilem, znajdującą się na końcu obecnego tomu.

"Batman Detective Comics" #6: "Upadek Batmanów"
To co jak mniemam przeczytaliście wcześniej

3. "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości":

Cytat:
Prezentowany tutaj album czytało mi się dobrze, ale nie oszukujmy się - te huczne zapowiedzi o zupełnie nowym zagrożeniu są zrobione mocno na wyrost.

Cytat:
Serio, absolutnie nic, ale to nic tutaj mnie nie zaskoczyło. Czy to źle? W sumie nie bardzo, bo nawet nie liczyłem na jakiś szczególny zwrot wydarzeń.

"Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Wczoraj też Wam to proponowałem

Odpowiedz do tematu