Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DC Maniak
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-09-12, 19:54   

Wczoraj dwa razy a dzisiaj raz - "Hellblazer" #2 w przemyśleniach Krzysztofa Pielaszka:

Cytat:
Sama kreacja Constantine'a odbiega mocno od tego, co prezentowali inni twórcy, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest nieinteresująca. Bardzo ciekawym faktem jest to, że scenarzysta tworzy swoją – dość odbiegającą od poprzednich – wersję brytyjskiego maga, a jednocześnie czerpie z mało wcześniej wykorzystanego faktu jego biseksualizmu. Po raz pierwszy o orientacji Johna dowiedzieliśmy się w 1992 roku, ale dopiero w runie Azzarello ten fakt wykorzystano w pełni.

;)

Cytat:
Oba wydane u nas tomy HELLBLAZERA pisanego przez Briana Azzarello to komiksy warte polecenia. Razem tworzą wciągającą opowieść skupiającą się na ludziach i źle kreowanym przez nich. Azzarello wydaje się mówić, że na Ziemii nie potrzeba demonów czy innych zjaw. My sami jesteśmy w stanie urządzić sobie piekło. Czy jest to oryginalny morał? Oczywiście, że nie. Podano go nam jednak w wyjątkowo przyjemny sposób.

:!:

"Hellblazer" #2

jacek 

Wysłany: 2019-09-18, 07:02   

Maurycy Janota jest trzecim, który pisze o "Tajnej historii oddziału specjalnego X" czyli szóstej odsłonie "Suicide Squad”:

Cytat:
Zmarnowany potencjał to określenie, które idealnie oddaje ten, jak i wcześniejsze tomy SUICIDE SQUAD. Przywołanie wątku działalności oddziału z lat 50. niewątpliwie ubarwiło fabułę, ale finalnie nie wzbudziło większych emocji. Winę za to ponoszą leniwie rozpisani bohaterowie, kiepskie dialogi i prymitywny humor (jest coś niesamowitego w tym, z jakim uporem Williams próbuje rozbawić czytelnika dowcipami o wymiotowaniu i "popuszczaniu").

Oceny nie poprawia też niespójna oprawa graficzna. Nad rysunkami do sześciu zeszytów pracowało aż pięciu artystów: Barnaby Bagenda, Eleonora Carlini, Philippe Briones, Scot Eaton i wspomniany Torres. Ten ostatni wypada zresztą najlepiej, będąc jedynym, który ilustruje swój segment konsekwentnie od początku do końca. Pozostali spisują się poprawnie, ale nic poza tym.

:-(

"Suicide Squad” #6: "Tajna historia oddziału specjalnego X"

jacek 

Wysłany: 2019-09-18, 17:04   

A Tomasz Kabza także jako trzeci pisze o zatytułowanym "Bizarrowersum" trzecim tomie "Supermana":

Cytat:
Tom ten jest niestety już ostatnim w runie Tomasiego i Gleasona przy tej serii. Zgodnie z tytułem naszym bohaterom przyjdzie odwiedzić tu świat Bizarro, któremu jak się okazuje grozi zagłada. Natomiast dwa ostatnie zebrane w tym wydaniu zeszyty są pożegnaniem scenarzystów z tym tytułem.

Cytat:
Za stronę graficzną większości tego wydania zbiorczego odpowiada Patrick Gleason,...

Cytat:
Tak więc rysunki w większości stoją na tradycyjnie wysokim poziomie. Wspomnę też, że tym razem całkowicie zabrakło jakichkolwiek dodatków.

Cytat:
Mimo nieco zaskakującej powtórki z rozrywki na początku tomu, oraz średnio udanej tytułowej opowieści, to jednak uważam, że jest on godny polecenia za sprawą bardzo udanych ostatnich dwóch historii.

"Superman" #3: "Bizarrowersum"

jacek 

Wysłany: 2019-09-26, 15:26   

"Narzeczona czy włamywaczka" czyli szósty tom "Batmana" także w recenzji Macieja Matusza:

Cytat:
Raz poziom historii jest niesamowity, a innym razem spada na łeb na szyję. Jest to bardzo niestabilny run scenarzysty, jak na historię z Gackiem. Wiele osób odpadło na jakimś etapie czytania tej serii, lub dopiero odpadnie.

:mrgreen:

Cytat:
Fabuły Kinga w Batmanie można podzielić na trzy grupy: męcząco słabe, średnie/co najwyżej dobre oraz na wyśmienite. W tym albumie znajdziemy wszystkie te trzy grupy.

:P

Cytat:
Jeśli chodzi rysunki do tego albumu to mam takie wrażenie, że dani rysownicy są przypisani do grup, o których mówiłem.

:)

Cytat:
Czy bym radził kupić ten tom? Tak, radziłbym kupić ten tom, gdyż może nie ma w nim samych doskonałych historii, ale te słabsze robią smaka na te lepsze, które warto przeczytać.

:-D

"Batman" #6: "Narzeczona czy włamywaczka"

jacek 

Wysłany: 2019-10-12, 15:55   

Krzysztof Tymczyński tak nam przedstawia swoje wrażenia po lekturze piątego tomu "Invincible'a":

Cytat:
Oczywiście nie będę Wam tu spolerował co dokładnie istotnego wydarzyło się na łamach niniejszego tomu, jednakże podkreślę, że pierwszy raz podczas lektury serii przeszło mi przez myśl to, że akcja mogłaby wreszcie ruszyć jakoś z kopyta, bo ja tu lekko przysypiam. I jakby właśnie wtedy Kirkman zaczął znowu robić swoje.
Tu mam na myśli oczywiście to, jak dobrze prowadzi on wykreowane przez siebie postacie oraz raz za razem potrafi jednak czymś zaskoczyć.

Cytat:
Mimo wszystko nie będę chował głowy w piasek i nie zawaham się nazwać piąty tom cyklu ”Invincible” tym najsłabszym z dotychczasowych. Kirkman nieraz udowadniał, że potrafi pisać znacznie lepiej.

"Invincible" #5
Artykuł Małgorzaty Chudziak

jacek 

Wysłany: 2019-10-18, 09:46   

Krzysztof Tymczyński recenzuje film "Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja":

Cytat:
Teoretycznie to przeciwieństwa się przyciągają, lecz twórcy filmu trafili w dziesiątkę. Nie tylko udało im się dobrze zaprezentować wszystkich pozytywnych bohaterów, jak i ciekawie nakreślili relacje między nimi.

Cytat:
Nie zaskoczył za to poziom animacji, który od wielu lat nie wychodzi poza mocno średni poziom.

Cytat:
Nie przekonała mnie także zbytnio rola Shreddera, jak na mój gust nie wykorzystano tu w pełni potencjału postaci. Dodam także, lecz już nie jako zarzut wobec filmu, że podczas pojedynków pojawia się kilka mocno brutalnych momentów, więc nie do końca polecałbym oglądanie BATMAN KONTRA WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA dzieciakom poniżej, powiedzmy, 12 roku życia.

;)

"Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja"

Artykuł Piotra Piskozuba:

Cytat:
Największą zaletą tej animacji jest sposób, w jaki reżyser Jake Castorena zderza ze sobą nieprzystające do siebie na pierwszy rzut oka światy Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja - już na wstępie pierwszy z nich wchodzi w rolę ojca, drudzy zaś stają się gromadką krnąbrnych podopiecznych, przy czym wszyscy tu uczą się siebie w takiej samej skali i natężeniu. Pal licho usadowione gdzieś w niecnych knowaniach Klanu Stopy i Ligi Zabójców paliwo narracyjne; fabuła jest pretekstowa i nie trzeba być ekranowym omnibusem, by odkryć ten stan rzeczy.

Cytat:
Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja to animacja, która podbije Wasze serca wylewającym się tu dosłownie i w przenośni z ekranu humorem, przy czym ogromny błąd popełnimy, jeśli będziemy chcieli wsadzić ją w szufladkę z napisem "dla dzieci".

"Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja"

jacek 

Wysłany: Dzisiaj 4:11   

Tomasz Kabza pisze o "Człowieku ze stali":

Cytat:
Po narzekaniach jakich nasłuchałem się na temat runu Bendisa podchodziłem do tego komiksu ze sporym niepokojem. W efekcie, możliwe że za sprawą zaniżonych oczekiwań, zostałem nim pozytywnie zaskoczony. Bendis jest na tyle doświadczonym scenarzystą, że wie jak sprawić by komiks czytało się dobrze i cały czas być ciekawym rozwoju fabuły. Jest w nim jednak też sporo rzeczy, które mi się nie spodobały.

;)

Cytat:
Za stronę graficzną odpowiada cała armia artystów, m.in. Jim Lee, Ivan Reis, Jason Fabok, Ryan Sook czy Kevin Maguire. W większości wypadków rysownicy mieli dla siebie jeden numer lub nawet mniej, a jedynym, który nieco więcej zilustrował był Jason Fabok, który oprócz finałowej części historii rysował także po kilka stron niemal w każdym ze składających się na ten tom zeszytów.

"Człowiek ze stali"

Odpowiedz do tematu