Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nerdheim i Geek kocha najmocniej - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-11-16, 07:41   

"Od zmierzchu do świtu" - Tomasz V. Nguyen Xuan jako drugi recenzuje zatytułowany "Pociąg rozpaczy" drugi tom "Księżycówki":

Cytat:
W drugim tomie opowieści o bimbrze i wilkołakach można spodziewać się co najmniej takiej samej dawki adrenaliny jak w pierwszym. Dosyć szybko zostajemy rzuceni w wir akcji, by później pędzić na złamanie karku do końca albumu, nie zatrzymując już ani na chwilę. Azarello z całą pewnością zadbał o to, by czytelnik się nie nudził. I faktycznie, fabuła rzadko kiedy pozwala na choć odrobinę wytchnienia. Jednak zaniepokoił mnie fakt, że podczas lektury żaden z bohaterów nie wzbudził jakoś szczególnie mojego zainteresowania.

"Księżycówka" #2: "Pociąg rozpaczy"
Przypomnijmy sobie tom pierwszy

jacek 

Wysłany: 2019-11-21, 09:02   

"Błoto, mrok i budząca się ciekawość" - Karolina Sypniewska jako dziewiąta omawia "Angolę" czyli drugi tom "Tylera Crossa":

Cytat:
Jest, przede wszystkim, ciekawie i losy postaci faktycznie zainteresowały mnie na tyle mocno, że zamykając komiks poczułam ukłucie tęsknoty. Mam wrażenie, że tym razem wszyscy bohaterowie są pogodzeni z nieuchronną śmiercią i w jakiś sposób mnie to przyciąga. Poza tym, charakterystyki postaci potrafią umknąć typowości gatunku.

Cytat:
Przyznam, że podczas lektury drugiego tomu znacznie większą uwagę, niż w przypadku poprzedniej części, poświęciłam warstwie graficznej. Styl Brüno i kolory Laurence Croix bardziej leży mi, gdy autorzy do czynienia mają z dziczą, błotem, ciemnością, aniżeli z otwartymi stepami i zalanym w słońcu miasteczkiem.

"Tyler Cross" #2 "Angola"

jacek 

Wysłany: 2019-11-30, 10:19   

"Na sucho i bez mydła" - Michał Lipka jest trzecim omawiającym "Osiedle Swoboda - Niedźwiedź":

Cytat:
Ta tragikomiczna opowieść, niepozbawiona nawet elementów fantastycznych, to nie tylko kawał świetnej historii, ale przede wszystkim rewelacyjny i bezkonkurencyjny obraz polskiej młodzieży przełomu wieków, który nie ma sobie równych.

Cytat:
Znajdziecie tu portret pokolenia obecnych czterdziestolatków, panoramę blokowiska, komentarz społeczny, porcję życiowych mądrości podszytej filozofią, akcję, rozwijanie mitologii całej opowieści... długo by wymieniać. Całość podana została w sposób dosadny i wulgarny, ale taki już urok Osiedla.

Cytat:
Co trzeba zauważyć, to zasadniczą zmianę w kresce Kurta w nowych epizodach. "Produktowe grafiki" są mocne i pełne czerni. Późniejsze wydają się stanowić pewne rozprężenie stylistyczne. Postacie są smuklejsze, pojawiają się rastry, przybywa detali i trzeba przyznać, że świetnie pasuje to do całości.

:mrgreen:

"Osiedle Swoboda - Niedźwiedź"

jacek 

Wysłany: 2019-12-06, 10:14   

"Świat zwierząt, świat ludzi". Dziś od Michała o kolejnej ważnej pozycji - a jest nią tytuł "Opowieści z głębi miasta" autorstwa Shauna Thana - dzięki :-D :

Cytat:
Z jednej strony mamy tu powrót do pierwotności, wkraczającej do cywilizowanego świata, z drugiej eksperymentalne podejście do kwestii wspólnych relacji. Jedno pozostaje niezmienne - natura wciąż fascynuje, przeraża i skrywa wiele sekretów... Gotowi je odkryć?

Cytat:
Odbija się w tym dziecięce postrzeganie świata: w końcu w oczach najmłodszych magia potrafi kryć się w czymś dla nas, dorosłych, zwyczajnie nudnym.

Cytat:
Ale i tak najważniejsze pozostają grafiki. W większości realistyczne i doskonale wykonane (choć zdarzyło się kilka słabszych prac, a wątek wspólnej historii człowiek - pies jest przeciągnięty), czerpią z różnych malarskich stylów - widać tu zarówno impresjonistyczne, jak i kubistyczne naleciałości.

:-D

"Opowieści z głębi miasta"

Odpowiedz do tematu