Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas na komiks
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2020-09-12, 07:58   

Sylwester Wilk dzieli się wrażeniami po lekturze pierwszej odsłony "Niewidzialnej Republiki":

Cytat:
"Niewidzialna republika" to rasowy thriller sensacyjno-polityczny umieszczony w realiach science-fiction. Niestety tego ostatniego jest niewiele, mogłoby być więcej.

Cytat:
W komiksie liczy się akcja i tej jest tu sporo. Czuć jak ruch między kadrami wypiera dialogi, by przyśpieszyć lekturę i wzbudzić w czytelniku odrobinę adrenaliny. Linie narratorskie zaplatają się i dążą do konkluzji, w której następuje oczywiście cliffhanger.

Cytat:
Cierniem, który kłuje w stopę, gdy przeskakuje się po kolejnych stronach, jest liternictwo, co zostało już zauważone w internetach i publicznie napiętnowanie.

;)

"Niewidzialna Republika" #1
Pierwsze dwie wizyty tej przygody.

jacek 

Wysłany: 2020-09-16, 21:26   

"The Underhogs - od zamku pizzy do kopca spaghetti" - także Sylwester Wilk:

Cytat:
The Underhogs wystartował w 2018 roku jako webkomiks, a w 2019 roku miał swoją premierę papierową podczas trzeciej edycji Szlamfestu, który odbywał się w Gdańsku.

Cytat:
The Underhogs zabiera czytelnika w podróż po odległym świecie. Na początku co prawda nie jest wiadomo, czy nie jesteśmy czasem na Ziemi, zniszczonej, zdegenerowanej, postapokaliptycznej.

Cytat:
Jeśli macie dość wszędobylskiego narratora, to jest pozycja dla Was! Postacie co prawda rozmawiają ze sobą, jednak w dymkach pojawiają się tylko obrazki.

Cytat:
Łukasz Kowalczuk to niekwestionowany król szlamu. Nawiązania do różnorakich śmieci z wysypiska popkultury wylewają się z każdej strony.

Cytat:
Powiem wprost, rysunki przypominają bohomazy wykonywane ołówkiem, jakby do wstępnej wersji, której autorowi nie chciało się przerysowywać na czysto.

:mrgreen:

"The Underhogs - od zamku pizzy do kopca spaghetti"

jacek 

Wysłany: 2020-09-19, 09:24   

"Dziewięć miesięcy czułego chaosu - superbohaterowie są wśród nas!" - nie ma niespodzianki - Sylwester Wilk!:

Cytat:
To, ile to całe przedsięwzięcie kosztuje sił, nerwów, myślenia, podejmowania decyzji, przygotowań, spokojnie przewyższa bilans mocy każdego kalesoniarza. Gdyby to tylko było w ziemskich zwyczajach, na wywiadówkach powiewałyby peleryny. Lucy Kinsley otwiera dla nas drzwi do swojego życia i zaprasza, abyśmy się rozgościli. Do herbatki serwuje najbardziej delikatne aspekty swojego życia, nierzadko zahaczające o seksualność. Co jeszcze potrzebne przed lekturą? Dojrzałość, tak. Jak najbardziej wskazana.

Cytat:
Zanim autorka przejdzie do opisywania wszystkich zmian, tych widocznych i tych nie, wyjawia wielkie cierpienie, jakiego doświadczyła, starając się o dziecko. Opisuje swoje doświadczenia z poronieniem. Z jednej strony, walcząc ze swoim demonem, porządkuje swoje sprawy. Z drugiej, przełamuje milczenie w tej sprawie, rozwiązuje zasznurowane usta wielu kobiet i uwrażliwia na ten trawiący duszę przykry fakt. Tu, tak jak w wielu innych miejscach komiksu, można się poczuć niczym przy lekturze poradnika. Lucy Kinsley, a i owszem, pokazuje swoje cierpienie. Uzupełnia je suchymi faktami i statystyką. Po drugiej stronie czeka zrozumienie i ciepłe uczucia, jakie uzyskała od innych osób ze swojego bliskiego i dalszego środowiska.

:idea:

"Dziewięć miesięcy czułego chaosu - superbohaterowie są wśród nas!"
O tym albumie ostatnio było przedwczoraj.

jacek 

Wysłany: 2020-09-29, 21:35   

Sylwester Wilk tak pisze o zatytułowanym "Okropieństwo" szóstym tomie historii "Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika":

Cytat:
Malutki Lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo to pozycja dla dzieci, która niesie ze sobą kilka mądrych myśli. Sam komiks, mimo że tylko 48-stronicowy, został podzielony na krótsze opowiadania, tak aby każdy morał mógł prawidłowo wybrzmieć. Tak, aby zatrzymać się na pustej stronie dzielącej rozdziały i chwilę się zastanowić, spojrzeć w głąb siebie. Cóż, w rejony, w które kieruje Berenika Kołomycka, dorośli mają wydeptane już ścieżki. Niech zaczną zaglądać tam też dzieci.

Cytat:
Berenika Kołomycka całkowicie zrezygnowała z tradycyjnej, komiksowej kreski, na rzecz przepięknych malowideł. Warto rozejrzeć się po każdym poczynionym kroku, zwyczajnie jest na co popatrzeć.

:-D

"Malutki Lisek i Wielki Dzik" #6: "Okropieństwo"
Pierwsze omówienie

Korolewski 

Wysłany: 2020-09-30, 11:35   

Właściwie, to jest.
Chyba tak.

jacek 

Wysłany: 2020-10-02, 16:13   

"Łukasz Bałut - wywiad z autorem "Imperatora"". Rozmawiał Konrad Pepłowski:

Cytat:
Łukasz Bałut jest stawiającym swoje pierwsze kroki artystą komiksowym. Jego debiutancki album, Imperator, wywołuje raczej skrajne reakcje, na zasadzie "kochasz albo nienawidzisz", o czym z resztą przeczytacie niżej. Zachęcam do przejrzenia profili Łukasza na Facebooku oraz Instagramie i do przeczytania mojej recenzji.

Rozmawiałem nieco z Łukaszem, trochę na żywo, trochę online, co zaowocowało tymże wywiadem. Miłej lektury!

:-D

"Łukasz Bałut - wywiad z autorem "Imperatora""
Recenzję zamieściłem w stosownym terminie.

jacek 

Wysłany: 2020-10-10, 13:44   

"Wyobraźnia rządzi się sama sobą" - w dniu dzisiejszym u Sylwestra Wilka esej o "Skardze Utraconych Ziem" - cieszymy się :-D :

Cytat:
"Wyobraźnia rządzi się sama sobą”, zaczyna mówić typ, który szybko wyjawia swoje imię. Jean Dufaux. "Tak powstała Skarga", opowieść, która bierze swój tytuł od pradawnej pieśni. Historia celtyckiej księżniczki imieniem Sioban. Legenda o odzyskaniu władzy i o miłości rozgrzewającej młodzieńcze serce. Od niego dowiaduję się, że artysta naciągający po szkicach swą kreskę, niczym cięciwę łuku, to pradawny ogr, który uciekł z legend. Po spotkaniu z autorami pora zejść na kolejny poziom wyobraźni. Tym razem droga wiedzie przez knieje.

Cytat:
Właściwie to nie zdziwiłbym się, gdyby zza krzaków wyskoczył Thorgal, a za nim inni Łucznicy. Wcale by mnie nie zaskoczył widok Czarnej Galery prującej fale. Widok Wilczycy szukającej pożywienia dla swoich młodych nie przestraszyłby mnie. Przeciwnie, to mile widziane obrazy, pałające ciepłem niczym płomień obozowego ogniska, rozbitego przy lesie.

Cytat:
Pod moimi nogami zaplątał się żarłoczny zwierzak, wcześniej bardzo mnie irytował.

Cytat:
Ruszam w stronę, z której przybyłem. Minąłem jeszcze Drzewo Prawdy, które także zapłakało nad księżniczką, tracąc liście. Spojrzałem ostatni raz w stronę utraconych ziem i skryłem się w lesie.

...

"Skarga Utraconych Ziem"
Vide wtorek i wcześniej.

Odpowiedz do tematu