Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-10-02, 07:03   

"Przygotowana przez Konrada Dębowskiego relacja z 30. MFKIG w Łodzi 2019":

Cytat:
Hala Expo jest znacznie lepszym miejscem niż Atlas Arena. Przede wszystkim ze względu na skupienie wszystkich atrakcji w jednym budynku. Nie trzeba było uprawiać długodystansowych biegów przełajowych, żeby zdążyć na sąsiadujące ze sobą punkty programu. Tak jak pisałem na początku, czuć było też rozmiar imprezy i liczbę gości. Udało się też wreszcie skombinować ławki do strefy gastronomicznej. Na każdym ze spotkań, na jakim byłem, tłumacze byli bardziej niż kompetentni. Ogólnie to całkiem udana edycja. W tym roku nie musiałem szukać przygód na mieście, bo tyle wrażeń zapewnił festiwal. Można pewnie wymagać jeszcze więcej i jeszcze lepiej, bo mieliśmy okrągłą, 30. edycję, ale bawiłem się całkiem nieźle.

:-D

"Przygotowana przez Konrada Dębowskiego relacja z 30. MFKIG w Łodzi 2019"

jacek 

Wysłany: 2019-10-03, 06:14   

"30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi" okiem redaktorów "Planety Marvel" - dziękujemy :-D :

Cytat:
W ubiegły weekend w Łodzi odbyła się już trzydziesta edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, która tym razem zawitała do Hali Expo-Łódź. Nie zabrakło tam oczywiście osób związanych z Planetą, więc jeśli chcecie się dowiedzieć, jak się nam tam podobało, możecie zapoznać się z naszymi krótkimi wrażeniami z wyjazdu.

"30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi" okiem redaktorów "Planety Marvel"

jacek 

Wysłany: 2019-10-04, 11:14   

"Relacja z 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi" w materiale "Avalon Marvel Comics":

Cytat:
Jubileuszowa edycja łódzkiego festiwalu dla mnie była dopiero drugą, w której udało mi się uczestniczyć. Jak więc wypadła w moich oczach 30. eMeFKa?

Cytat:
Plan tegorocznej edycji festiwalu był dość bogaty, w moim odczuciu odrobinę za bardzo. Z moich obserwacji, ale i z licznych innych komentarzy, wynika, że warto wprowadzić też nieco większe przerwy między kolejnymi punktami w programie. Dziwi, że wciąż może zdarzyć się sytuacja, w której ktoś przedłuża swoje spotkanie kosztem czasu innych osób.

Cytat:
Liczba interesujących mnie premier naprawdę mnie przerosła i niestety nie udało mi się zabrać ze sobą do domu wszystkiego co bym chciał od Timofa, Kboom i wielu innych wystawców.

Cytat:
Mimo ścisku w strefie targowej, przeniesienie Festiwalu do Hali Expo uważam za dobry krok, wszystko skupione w jednym miejscu i w miarę dobrze rozplanowane - za rok po pierwszych doświadczeniach w nowym miejscu pewnie będzie lepiej.

"Relacja z 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi" w materiale "Avalon Marvel Comics"

Relacja z wystawy "Sztuka DC. Świt Superbohaterów":

Cytat:
Na wystawę prowadzi droga z komiksowymi planszami przedstawiającymi różnych bohaterów i daty ich debiutu. Potem możemy już mniej więcej określić jak rozplanowana jest wystawa.

Cytat:
Osobny akapit chciałbym poświęcić oryginalnym komiksowym planszom, które pojawiają się na przestrzeni całej wystawy. Możemy dostrzec, jak przebiegała praca nad nimi np. jak dawniej logo tytułu doklejano do gotowej planszy lub jak artysta dość obficie korzystał z korektora poprawiając swoje błędy. Mamy tu m.in. dzieła Alexa Rossa, Darwyna Cooke'a, Franka Millera, Amandy Cooner czy Jima Lee. Prawdziwa gratka dla fanów komiksów, a nie tylko ich adaptacji.

Cytat:
Wystawa obecna będzie w Łodzi aż do lutego przyszłego roku. Myślę, że przez te cztery miesiące, jakie pozostały do jej zakończenia, warto się tam wybrać i poświęcić całości co najmniej dwie-trzy godziny, żeby po prostu dobrze się bawić i może dowiedzieć się czegoś nowego o naszych ulubionych komiksach i filmach.

:)

Relacja z wystawy "Sztuka DC. Świt Superbohaterów"
Materiały na facebooku 7 października.

jacek 

Wysłany: 2019-10-07, 17:02   

Również Jan Sławiński gościł na "MFKiG" i tak nam o tym wydarzeniu opowiada:

Cytat:
Zarówno przed samą imprezą, jak i w jej trakcie, dało się słyszeć głosy o tym, że nazwiska zaproszonych gości rozczarowują. Wszyscy spodziewali się jakiejś bomby – w końcu to 30. edycja największego festiwalu komiksowego w Polsce. Zresztą jeśli dobrze pamiętam, to w ubiegłym roku tłumaczono, że nie wszyscy goście są komiksiarzami z pierwszej ligi, bo organizatorzy zbierają siły i fundusze na tegoroczną edycję. Finalnie i w tym roku zabrakło największych komiksowych celebrytów, ale wiadomo – wina nie zawsze leży po stronie organizatorów. Z tego, co słyszałem niektórzy odwołali wizytę w Polsce w ostatniej chwili, bo w tym samym czasie musieli np. przebywać na planie serialu. Szkoda, ale warto też wyraźnie zaznaczyć, że mimo braku Alana Moore'a czy Franka Millera nie zabrakło ciekawych spotkań i fascynujących osobistości. Z kolei fundusze przeznaczono prawdopodobnie na imponującą wystawę Sztuka DC. Świt superbohaterów.

"Relacja: 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (2019)"

I od razu nagranie w "Kadr Ci w oko!":

:)

"Kadr Ci w oko!" #96 - "Rycerski kawalarz żyje, żyje na MFKiG w Łodzi"

Odpowiedz do tematu