Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, na które czekamy
Autor Wiadomość
BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2014-08-29, 23:31   

Mnie ciekawi Miasto 44 powieść i "Opcja niemiecka. Czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z Trzecią Rzeszą Piotra Zychowicza.

Julietta 

Wysłany: 2014-09-01, 20:41   

Widziałam coś na fb, kuszą tym Miastem 44, książka 3 tygodnie przed filmem ;) Nie powiem mam ochotę i jak tlyko dojdzie wypłata ruszam po małe zakupy, muszę uzupełnić serię Merde i Czytam sobie , bo młoda nie chce czytać trzeci raz tych samych, a poziom drugi jeszcze trochę cięzko idzie, więc "walizka pana (jakiegoś tam)" musi poczekać. Jeszcze coś z jedyneczki oblukam. :pa:

lifelover

Wysłany: 2014-09-02, 01:04   

Widziałam dzisiaj książkę w Empiku, ale zawahałam się do kupna. Dopiero po przeczytaniu fragmentu, jestem pewna, że dzisiaj nadrobię zaległości w biblioteczce. Z tego co wiem, książka powstała na podstawie scenariusza, a więc myślę, że będzie w sam raz dla osób, które wybierają się na film.
O książce i filmie zapewne będzie głośno, przeczytam, choćby dlatego, aby móc wyrazić swoje zdanie na temat obydwu dzieł.

Ktoś już dorwał książkę w swoje łapki? :)

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2014-09-08, 21:35   

lifelover napisał/a:

Owszem, nie obyło się też bez czegoś więcej, ale nie dla siebie na prezent ;) Miasto 44 Marcina Mastalerza póki co nie zaskakuje niby niczym... A jednak jest w niej coś. Klimat, charkater, psychologia, emocje postaci i Warszawa w okupacji. Czuć emocjcel, kótóre pchneły tych młodych ludzi do działania. Jest rys historyczny, ale atmosfera jest tu chyba najwazniejza. Ładnie jest opisana Warszawa, będą warszawiakiem widzę opisywane ulice porównuję zmiany jakie zaszły. Z ciekawostek, czytałem, ze Marszałkowską grała ulica Stalowa na Pradze ;) Green screen na 300 m zrobili!

warlock 

Wysłany: 2014-09-16, 23:34   

Czekam z niecierpliwością na polskie wydania kolejnych części Kronik Imaginarium Geogrphica "The Dragons of Winter" i "The First Dragon", których autorem jest James A. Owen. Wprawdzie nie przeczytałam jeszcze dwóch ostatnich części ale pewnie już niedługo dorwę je w swoje łapki ^^

Procella 

Wysłany: 2014-09-17, 09:24   

Ja czekam na to, ale to jakaś książka-widmo jest :(

Utopiste

Wysłany: 2014-09-19, 09:52   

Procella, zapowiada się ciekawie :)

A ja z niecierpliwością czekam na książkę kucharską autorki Jadłonomiii (jednego z moich ulubionych blogów wegańskich). Mam kilka zakulisowych wieści, ale niestety wydawca oficjalnie milczy :(

PannaHanna

Wysłany: 2014-10-01, 04:15   

BiałyKruk napisał/a:
lifelover napisał/a:

Owszem, nie obyło się też bez czegoś więcej, ale nie dla siebie na prezent ;) Miasto 44 Marcina Mastalerza póki co nie zaskakuje niby niczym... A jednak jest w niej coś. Klimat, charkater, psychologia, emocje postaci i Warszawa w okupacji. Czuć emocjcel, kótóre pchneły tych młodych ludzi do działania. Jest rys historyczny, ale atmosfera jest tu chyba najwazniejza. Ładnie jest opisana Warszawa, będą warszawiakiem widzę opisywane ulice porównuję zmiany jakie zaszły. Z ciekawostek, czytałem, ze Marszałkowską grała ulica Stalowa na Pradze ;) Green screen na 300 m zrobili!

Ja wczoraj skończyłam czytać to mam na świeżo. Faktycznie duży plus za opisy Warszawy, kiedyś tam mieszkałam i przypominam sobie ulice. O tej Stalowej nie wiedziałam, fajny patent. Doceniam też dużo ciekawostek jak np ceny żywności, fragmenty oryginalnych meldunków, audycji radiowych. Dzięki temu ma to też jakąś wartość historyczną jak dla mnie.
O Jadłomyjni wcześniej nie słyszałam, ale ograniczam mięso odkąd poczytałam zdziebo o hodowli przemysłowej, to chętnie skorzystam z przepisów.

Czarna Stopa 

Wysłany: 2016-04-22, 19:31   

- Przyszła na Sarnath zagłada - drugi tom opowiadań Lovecrafta w tłumaczeniu Macieja Płazy (wydawnictwo Vesper); ponoć już na wiosnę, czyli niby teraz.
- Dom z liści Danielewskigo (planowana data wydania - 6.07.2016)
- Kosmodram Machu Picchu Żwikiewicza; i tutaj wiem, że się nie doczekam, ale wciąż się łudzę i odwiedzam bloga W. Sedeńki z nadzieją, że kiedyś, w odległej przyszłości, gdy autor skończy wszystkie poprawki i przeróbki (i kolejne poprawki, i kolejne przeróbki), dożyję chwili, gdy pojawi się komunikat: wydajemy. Ale wiem, że nie - to trwa za długo, chyba gdzieś od okolic roku 2013 lub wcześniej.
- jakiś czas temu Wydawnictwo Literackie poinformowało, że Anna Brzezińska pracuje nad nową książką, która zostanie wydana w tymże wydawnictwie. Niczego więcej, nawet przynależności gatunkowej, zdradzić nie chcieli, więc wstępnie deklaruję ostrożny optymizm.
- na nowego Dukaja właściwie przestałem już liczyć, więc nie napiszę, że czekam (chociaż czekam). Gdyby jednak zdecydował się ukończyć i coś wydać, mam nadzieję, że - w odróżnieniu od ostatniej pozycji, której nie udało mi się przeczytać - nie będzie to książka tylko i wyłącznie na czytnik.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2016-04-23, 13:39   

Czekam właśnie na "Dom z liści" oraz "Rekursję" Dukaja. Na nic innego nie mam obecnie szczególnie dużego parcia.
www.lowking.pl

Sonia 

Wysłany: 2016-04-23, 18:36   

Ja czekam na nowy tom Pomnika Cesarzowej Achai, to już w maju! <3

No i słyszałam pogłoski, że powróci Damon Frey z Siewcy Wiatru Kossakowskiej i upatruję tej książki z niecierpliwością :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-04-24, 06:44   

Sonia napisał/a:

No i słyszałam pogłoski, że powróci Damon Frey z Siewcy Wiatru Kossakowskiej i upatruję tej książki z niecierpliwością :)

Ja też. Od czasu pierwszej lektury "Obrońców Królestwa" jestem ogromną fanką sagi anielskiej. :) Niesamowicie cieszy mnie to, że będzie kolejny tom i liczę, że się nie zawiodę.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2016-04-24, 18:16   

Tifa Lockhart napisał/a:
Ja też. Od czasu pierwszej lektury "Obrońców Królestwa" jestem ogromną fanką sagi anielskiej. :) Niesamowicie cieszy mnie to, że będzie kolejny tom i liczę, że się nie zawiodę.

O, matko, mam nadzieję, że będzie jednak lepiej niż w "Zbieraczu Burz" ^^ Jestem miłośniczką "Siewcy" i anielskich opowiadań, ale uważam, że "Zbieracz" się wyjątkowo Autorce nie udał :roll: Pożyjemy zobaczymy, ale jestem sceptyczna...

Lektury Kawoholiczki

justi

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2016-05-27, 13:02   

Jeśli chodzi o nowości wydawnicze to w tym miesiącu pierwszą książką którą kupię jest Kiedy księżyc jest nisko Nadii Hashimi. Od dłuższego czasu czekam na tę książkę.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2016-08-11, 15:47   

Ja na nową Brunonii Bary, w Stanach juz jest.

Odpowiedz do tematu