Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, na które czekamy
Autor Wiadomość
Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-03-28, 11:46   Książki, na które czekamy

Obecnie czekam na jakiekolwiek rzetelne informacje o wydaniu kolejnych tomów "Skoków" Donaldsona przez Maga. Wcześniej skończyło sie na trzech pierwszych, a o reszcie słuch zaginął. Teraz ponoć mają być wydane wszystkie od nowa. No, zobaczymy.

Oprócz tego "Cryptonomicon" Stephensona i kontynuację "Talizmanu" Kinga i Strauba, czyli "Czarny dom". Poza tym wypatruję wieści o kolejnym tomie Crowleya - "Demonomania" - tutaj sprawa wygląda już jednak na trudniejszą, gdyż książka nie jest łatwa do tłumaczenia i zajmuje to sporo czasu. Mam nadzieję, że Solaris stanie na wysokości zadania i tym razem sklei kartki nieco bardziej przyjaźnie - poprzedni tom otwierało się z prawdziwym trudem i bólem w palcach. Niby to dobrze, że nic nie wylatuje, ale w drugą stronę też nie można przesadzać, bo zamiast skupiać się na czytaniu, trzeba się siłować z książką.

Tradycyjnie czekam na Huberatha. Do końca roku daleko, może więc się uda. Wczoraj przeczytałem również o "Chochołach" Szostaka. Jeśli się ukażą, kupię na pewno. Ciekawe są plany Kossakowskiej, która podobno zamierza napisać space operę. Nie wiem, czy czekam na tę książkę, ale z pewnością chętnię się jej przyjrzę.

Na obecną chwilę to mniej więcej wszystko. A jak tam u Was?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-03-28, 11:54   

Na mojej liście także jest Cryptonomicon. Również ostatnia część serii Diuna Franka Herberta - Diuna: Kapitularz czy jakoś tak.

Do niedawna były dwie książki Gaimana, ale już się ukazały i zamówiłem.
Może kupię też coś o inkwizytorach, jeśli Piekara wyda w niedługim czasie. Choć, szczerze powiedziawszy, historie Mordimera są coraz mniej ciekawe. Ostatni zbiór opowiadań przeczytałem bardziej z przyzwyczajenia.

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-03-31, 09:15   

Mag podał plany wydawnicze na kolejne miesiące.

KWIECIEŃ

7
Mike Carey - Krew nie woda
16
Matthew Woodring Stover - Caine: Czarny Nóż
30
Brandon Sanderson - Siewca wojny

MAJ

5
Christopher Moore - Gryź, mała, gryź
19
Kate Lauren - Upadli
28
Alastair Reynolds - Otchłań rozgrzeszenia

CZERWIEC

9
Feliks W. Kres - Porzucone królestwo
16
Charlaine Harris - Martwy dla świata
25
Steven Erikson - Pył snów 1
30
Brent Weeks - Poza cieniem

LIPIEC

9
Peter F. Hamilton - Pustka: Sny
16
Steven Erikson - Pył snów 2
23
Neal Stephenson - Cryptonomicon

SIERPIEŃ - GRUDZIEŃ

Stephen R. Donaldson - Skok w konflikt/Skok w wizje
Stephen R. Donaldson - Skok w potęgę
Philip Jose Farmer - Czarodziejski labirynt
Dan Simmons - Drood
Jay Lake - Proces kwiatów
Paolo Bacigalupi - Pump six/The Windup Girl
Catherynne M. Valente - Palimpsest
Charlaine Harris - Martwy jak zimny trup
Charlaine Harris - Definietly Dead
Kim Harrison - Every Which Way But Dead
Cassandra Clare - Iron Angel
Lauren Kate - Torment
Sherrilyn Kenyon - Niewolnik miłości
Robert V.S. Redick - Rats and the Rulling Sea
David Anthony Durham - Akacja
Brandon Sanderson - Bohater wieków

Oczywiście to jeszcze przymiarki, więc nic pewnego, lecz mniej więcej wiadomo, czego się spodziewać. Fajnie, że wstępnie potwierdzone są "Skoki" Donaldsona - wreszcie jest nadzieja na dokończenie serii.

Oprócz "Cryptonomiconu" Stephensona, o którym pisałem wcześniej, zapoluję na "Pustkę: Sny" Hamiltona. Poza tym "Drood" Simmonsa (zostałem fanem Simmonsa, hehe) i "Palimpsest" Valente. Na pewno będę chciał przeczytać "Pump six/The Windup Girl" Bacigalupiego, ale czy kupić? Ponoć warto.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-03-31, 09:29   

W pierwotnych planach Cryptonomicon mieli wydać w kwietniu... szkoda, bo myślałem, że jeszcze przed wakacjami sobie poczytam.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-04-01, 20:10   

Ten Grzędowicz, noooo... Bo zapomnę, o czym było. :)

Choć - z drugiej strony - niech zapomnę, z przyjemnością przeczytam od nowa. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

InBook

Wysłany: 2010-04-02, 14:27   

Nie mogę doczekac się kiedy wreszcie wydadzą Cryptonomicon,właśnie tez słyszałem o tym że miała byc w kwietniu,potem że w czerwcu. teraz czytam że jednak ostateczny termin to lipiec. Mam nadzieję ,ze nic się już w tej kwestii nie zmieni.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-04-06, 13:36   

Ja juz się doczekałam jednej pozycji, na która czekałam latek kilka ^^ a teraz czekam juz tylko na kolejną odsłonę powieści O. Gromyko... Tak poza tym zmieniam się w skąpiradło. Zamierzam przynajmniej ^^

Lektury Kawoholiczki

Procella 

Wysłany: 2010-04-14, 12:40   

Czekam na "Palimpsest" Catherynne M. Valente. "Opowieści sieroty" mnie zachwyciły, więc chcę więcej od tej pani.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-05-10, 20:50   

Ostatnio nie odnajduję nic ciekawego w zapowiedziach wydawnictw. Nic na co bym mógł w niecierpliwością oczekiwać, tak jak na kolejne części sagi Hyperion czy następną odsłonę Pana Lodowego Ogrodu.

MAG ostatnio jakoś przystopował. Nie pojawiła się od 2 miesięcy żadna Uczta Wyobraźni, Cryptonomicon wciąż się odwleka.

Tina 

Wysłany: 2010-05-11, 20:43   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
MAG ostatnio jakoś przystopował. Nie pojawiła się od 2 miesięcy żadna Uczta Wyobraźni, Cryptonomicon wciąż się odwleka.

Przynajmniej jest czas na nadrobienie zaległości ;-)

Ja już dawno przestałam śledzić nowości. Znaczy, śledzić, śledzę, ale rzadko decyduję się na zakup. Przede wszystkim dlatego, że ostatnio musiałam trochę przystopować w kupowaniu książek i tylko jak trafię na jakąś okazję, bądź jestem w taniej książce, to wybieram interesujące mnie pozycje.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-05-11, 20:52   

Ja też ostatnio mniej kupuję, właśnie dlatego, że skończyła się lista książek na które wcześniej czekałem. A, że mam jeszcze sporo na półkach do przeczytania, więc póki nie trafi się coś naprawdę wartościowego, dam odpocząć portfelowi. :)

Z drugiej strony, jak długo czegoś nie kupię, zaczyna mnie to męczyć. :)

Tina 

Wysłany: 2010-05-11, 21:01   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Z drugiej strony, jak długo czegoś nie kupię, zaczyna mnie to męczyć.

Mam ten sam problem :D

Jest też taka sprawa, że nie tylko wśród nowości są dobre książki warte zakupienia. I tu jest problem - skupiać się na klasyce, nadrabiać zaległości z pozycji wydanych kilka lat temu czy koncentrować się przede wszystkim na nowościach.

Artemiss

Wysłany: 2010-05-13, 12:42   

Ja na dwie nowości czytam jedną z klasyki. Nie mam za dużo czasu na czytanie, no może raczej nie mam tyle czasu ile chciałabym mieć więc to jak dla mnie najlepsze wyjście.
Kiedyś też jak zaczynałam książkę to musiałam ją skończyć, nawet jeśli się męczyłam. Teraz już odpuszczam, bo żal czasu na kiepskie książki.
Często też klasykę czytamy na głos sobie z Tygrysem w łóżku. Trochę jak w Lektorze , ale bardzo polecam. Rewelacyjna gra wstępna ;)

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-05-17, 17:21   

Znowu opóźnienie w wydaniu nowego Stephensona - teraz przełożyli na "po wakacjach". Ja się już nawet nie nastawiam na konkretny miesiąc - jeśli wyjdzie do końca roku, będę zadowolony.

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-08-25, 20:06   

Trochę czasu minęło i parę książek muszę dopisać do listy.
Z fantastycznych:

Wiedżma z Wilżyńskiej Doliny - A. Brzezińska
Drugi tom przygód Babuni Jagódki. Dla mnie wielka niespodzianka, ale za to bardzo miła. Będę oczekiwał z niecierpliwością.

Z niefantastycznych:
Właściwie wszystkie pozycje wydawnictwa TIPI. W najbliższym czasie mają się ukazać:

Górska Wilczyca - biografia Indianki z plemienia Winnebago spisana przez Nancy O. Lurie
Szejenowie walczący - monumentalne dzieło George'a Grinnella o wojnach Szejenów w XIX wieku

Nie wiadomo, czy uda się wydać wszystkie zaplanowane pozycje, ale mam nadzieję, że przynajmniej większość ujrzy światło dzienne. Na stronie wydawnictwa jest sonda dotycząca książek, które mają się ukazać jako pierwsze. Jeśli więc ktoś byłby zainteresowany tematyką, zapraszam. Wśród zaplanowanych i dla mnie najciekawszych są m.in. (tytuły jeszcze po angielsku):

Tecumseh: A Life - John Sudgen
Najnowsza biografia słynnego wodza Szaunisów.

Quanah Parker - William Hagan
Biografia wielkiego przywódcy Komanczów

The Crow Indians - Robert Lowie
Monografia plemienia Wron, etnografia, życie społeczne i religijne.

The Wichita Indians: Traders of Texas and the Southern Plains, 1540-1845 - F. Todd Smith
O Indianach Wichita z Teksasu.

Pretty-Shield: Medicine Woman of the Crows - red. Frank Linderman
Klasyczna autobiografia szamanki z plemienia Wron, przedstawiająca życie na Równinach w XIX wieku z kobiecego punktu widzenia.

Indian Removal: The Emigration of the Five Civilized Tribes of Indians - Grant Foreman
Monografia poświęcona wysiedleniu Pięciu Plemion Cywilizowanych do Oklahomy.

Contrary Neighbors: Southern Plains and Removed Indians in Indian Territory - David La Vere
O relacjach między plemionami zamieszkującymi Południowe Równiny a przybyszami z wysiedlonych plemion zza Missisipi w XIX wieku

Dakota Texts - Ella Deloria
Legendy Siuksów spisane na podstawie wywiadów ze starszymi Siuksami.

Strasznie to wszystko ciekawe i będę trzymał kciuki, by wydawnictwo stanęło na wysokości zadania. Tego typu książki tak rzadko pojawiają się w naszym języku, że szkoda byłoby każdej jednej pozycji, której by się nie udało wydać. A tematyka przecież niezwykle interesująca.

Odpowiedz do tematu