Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KZ - Magazyn Miłośników Komiksu
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2020-11-11, 07:44   

Dzisiaj także Konrad Dębowski - na temat pierwszej części "Faithless":

Cytat:
Erotyka to integralna część tej opowieści. Toczy się ona w środowisku rozerotyzowanej artystycznej bohemy. Stosunki odbywają się we wszelkich możliwych konfiguracjach. Tak jak w komiksach Marvela w każdym zeszycie na ósmej stronie musiała się zacząć superbohaterska potyczka, tak i tutaj wiadomo, że w każdym zeszycie prędzej czy później będzie jakieś ruchanie. Takie są prawa gatunku, ale nie wiem, czy dla opowiadanej historii nie jest to krępujące, tak jak dla superbohaterów konieczność fizycznych starć długo ograniczała ich rozwój.

Cytat:
Maria Llovet może i nie była mi znana, ale bardzo dobrze sobie radzi. Stosuje najczęściej po 3-4 szerokie, bardzo filmowe panele na stronę. W bardziej namiętnych momentach wykorzystuje zbliżenia na aktualnie interesujący fragment ciała. Rysowniczka przyznaje się w wywiadach do inspiracji Guido Crepaxem i widać je właściwie wszędzie. Od tematyki na stylu rysunku skończywszy. Zmysłowość postaci, jeszcze zanim wpadłem na europejskie koneksje autorki, przypominała mi odrobinę prace Paula Pope’a. Narysował on zresztą kilka okładek do serii. Ogólnie rysunki to silna strona tego komiksu.

;)

"Faithless" #1
Jak dotąd czterokrotnie spotykaliśmy się z tym albumem.

jacek 

Wysłany: 2020-11-12, 19:04   

Paweł Ciołkiewicz opowiada o "Bogach z gwiazdozbioru Aquariusa":

Cytat:
Gruba, mięsista, a zarazem miękka i okrągła kreska, spora ilość tuszu i dynamiczne kadrowanie sprawiają, że nawet po latach te plansze nadal wyglądają efektownie. Choć dziś Kasprzak posługuje się już delikatniejszą kreską i oszczędniej gospodaruje tuszem, to w jego pracach wciąż widać to specyficzne podejście do kadrowania, projektowania postaci oraz rysowania twarzy.

Cytat:
W warstwie fabularnej nie zawsze jest tak dobrze. Czytelnicy, którzy mają w pamięci lekturę tych komiksów, zapewne spojrzą na nie z sentymentem, ale współczesny czytelnik może być bardziej krytyczny.

Cytat:
Atrakcją tomu - głównie ze względów graficznych - są umieszczone pomiędzy tymi historiami krótkie czarno-białe opowieści. Powstały one z myślą o publikacji w czasopismach.

;)

"Bogowie z Gwiazdozbioru Aquariusa"
To co prezentowałem do tej pory

jacek 

Wysłany: 2020-11-24, 08:04   

Dwukrotnie Maciej Skrzypczak:

1. "Lewiatan":

Cytat:
Omawiany event przybliża nam motywacje głównego antagonisty, a także wyjawia jego tożsamość, która dla mnie była sporym zaskoczeniem. Plusem jest też to, że Bendis sięga w głąb uniwersum DC, a nie skupia się tylko na najbardziej znanych postaciach. W albumie swoje pięć minut znajdą też tacy scenarzyści jak Greg Rucka, Matt Fraction i Marc Andreyko.

Cytat:
Scenarzysta przez cały tom umiejętnie prowadzi fabułę i przedstawia wątki, które pozwalają czytelnikowi odkrywać tożsamość Lewiatana wraz z bohaterami. Historia jest zgrabnym połączeniem kryminału i thrillera, do samego końca trzymającego w napięciu.

Cytat:
Jeżeli zaś chodzi o rysunki, to nad albumem pracowali tacy rysownicy jak chociażby Yanick Paquette, Mike Perkins, Steve Liber i jeszcze kilku innych. Jednak rysownikiem głównej historii został Alex Maleev, z którym Bendis współpracował przy komiksie "Daredevil: Nieustraszony!”. Tym, co zawsze podobało mi się w pracach tego rysownika, są postacie i dość mroczny ton większości plansz. Nie inaczej jest tutaj, jednak "Lewiatan" w moim odczuciu został narysowany odrobinę lżej niż chociażby wspomniany komiks wydawnictwa Marvel. Miłośnicy materiałów dodatkowych tym razem nie będą zadowoleni. Na końcu albumu znajdziemy jedynie kilka okładek alternatywnych.

:)

"Lewiatan"
Vide ostatnio wczoraj.

2. "Batman: Ostatni rycerz na Ziemi":

Cytat:
Przede wszystkim miałem wrażenie, że "Ostatni rycerz na Ziemi" będzie pewnego rodzaju opowieścią drogi z naciskiem na relacje Batmana i Jokera. Częściowo to dostałem, ale jest tego zdecydowanie za mało, a wspomniane elementy stanowią tylko niewielką część komiksu. Boli to tym bardziej, że dialogi i ogólna "chemia” pomiędzy Mrocznym Rycerzem a Księciem Zbrodni są po prostu świetne, a pewien zwrot fabularny pod koniec tomu utwierdził mnie w przekonaniu, że scenarzysta mógł bardziej skupić się na tej dwójce.

Cytat:
Chociaż sama historia mnie niestety nie zachwyciła, to muszę przyznać, że Greg Capullo kolejny raz potrafił stanąć na wysokości zadania. Warstwa graficzna to zdecydowanie najmocniejszy atut tego komiksu. Nie brakuje tutaj efektownych i dynamicznych plansz pełnych szczegółów, chociaż nie da się nie zauważyć, że momentami twarze postaci trochę nie domagają. Na szczęście dotyczy to głównie bohaterów znajdujących się na drugim planie. Niestety w tomie nie znajdziemy żadnych szkiców rysownika, a jedyne materiały dodatkowe to zaledwie kilka okładek alternatywnych.

"Batman: Ostatni rycerz na Ziemi"
Analiz nam przybywa

jacek 

Wysłany: 2020-12-01, 20:50   

Maciej Skrzypczak razy dwa:

1. "Conan" #3: "Powrót do Cymerii":

Cytat:
Akcja komiksu toczy się dwutorowo. Z jednej strony mamy przygody Conana, którego dzieje i życie zostały opisane w starożytnych Kronikach Nemedyjskich, a z drugiej poznajemy losy Księcia i jego Wezyra, którzy setki lat po śmierci dzielnego barbarzyńcy studiują wspomniane manuskrypty.

Cytat:
Muszę przyznać, że wszystkie historie czyta się z prawdziwą przyjemnością i lekkością. Pomagają w tym również rysunki takich twórców jak chociażby Richard Corben, Eric Powell czy też Bruce Timm.

Cytat:
W materiałach dodatkowych znajdziemy miniaturki okładek poszczególnych zeszytów, a także sylwetki twórców, które również warto przeczytać.

"Conan" #3: "Powrót do Cymerii"
To drugi artykuł o tym tomie.

2. "Porcelana" #2: "Kostna biel":

Cytat:
"Kostna biel" to fenomenalna kontynuacja serii.

Cytat:
Muszę przyznać, że scenarzysta Benjamin Read stworzył naprawdę niesamowitą postać. Jednocześnie zaskoczył mnie, stawiając przed kobietą sytuacje i wyzwania, którym z pewnością wielu z nas by nie podołało. To tylko pokazuje, jak silną osobowość i wolę przetrwania ma nasza bohaterka.

Cytat:
"Kostna biel” w ogóle ma świetnie napisane postacie, co nie zdarza się często.

Cytat:
Pod względem graficznym nic się nie zmieniło. Kreska Chrisa Wildgoose’a jest naprawdę piękna, kolorowa i pełna szczegółów.

"Porcelana" #2: "Kostna biel"
Pierwsze omówienie

jacek 

Wysłany: 2020-12-21, 16:06   

Jak ten serwis to ostatnio Maciej Skrzypczak ;) Tym razem o trzecim tomie "Cody":

Cytat:
Tom trzeci według mnie jest najbardziej przystępny dla czytelnika, ponieważ bardzo ładnie kończy i wyjaśnia większość wątków.

Cytat:
Osobiście żałuję jednak, że scenarzysta Simon Spurrier nie pokusił się o rozwinięcie stworzonego przez siebie świata, bo wizja połączenia klimatu fantasy z postapokalipsą rodem z "Mad Maxa" jest naprawdę ciekawa.

Cytat:
Jeżeli zaś chodzi o rysunki Matiasa Bergary, to w tomie trzecim nic się nie zmieniło. Nadal jest to kolorowa, brutalna i zakręcona wizja tego na swój sposób pięknego świata.

"Coda" #3
O tej historii było najbliżej dokładnie miesiąc temu.

jacek 

Wysłany: 2021-01-04, 09:29   

Oczywiście Maciej Skrzypczak :mrgreen: - dziś o trzecim tomie "Hellblazera (Gartha Ennisa)":

Cytat:
Poprzednim razem wspomniałem, że Garth Ennis bardzo dobrze prowadzi postać Johna Constantine’a. W tym tomie autor robi to jeszcze lepiej.

Cytat:
Scenarzysta przedstawia nam go jako osobę, która chociaż chciałaby się zmienić, to nie może, ponieważ zło zawsze ją odnajdzie.

Cytat:
Jeżeli zaś chodzi o szatę graficzną komiksu, to znajdziemy w nim prace takich rysowników jak Steve Dillon, William Simpson, Peter Snejbjerg i Glyn Dillon.

Cytat:
Komiks jest bogatszy w kolory niż poprzednie zeszyty, jednak niepozbawiony mrocznego klimatu i elementów gore, co bardzo dobrze komponuje się z opowiedzianą historią.

Cytat:
"Hellblazer” autorstwa Gartha Ennisa to świetna i mroczna opowieść o chyba najsłynniejszym magu wydawnictwa DC Comics.

:-D

"Hellblazer (Garth Ennis)" #3l
Uzupełniam o artykuł Łukasza "Kisiela" Krzeszowca.
Oraz przypominam dotychczasowe uwagi.

Odpowiedz do tematu