Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotham w Deszczu
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-07-05, 07:57   

Dzisiaj będzie przynajmniej czterokrotnie Michał Lipka i to w dodatku przynajmniej z trzech różnych serwisów - super! :-D :

1. "Z sentymentu do dawnych czasów" - "WKKDCC"#74: "Superman i Legion Superbohaterów":

Cytat:
Oczywiście widomo, że najwięcej z lektury wyniosą miłośnicy Supermana znający zarówno jego losy, jak i losy Legionu, bo Johns zawsze dość mocno gra na sentymentach i nie przestaje puszczać do nich (czytelników, nie sentymentów) oka. Ale i bez tego to świetny komiks, który czyta się szybko i przyjemnie. Tym przyjemniej, że rysunki Gary’ego Franka są naprawdę znakomite. Mają swoje minusy, podstawowym jest ten, że dzieci wyglądają tutaj, jakby cierpiały na progerię, ale jednocześnie całość jest realistyczna, szczegółowa i autentycznie wpadająca w oko. Szczególnie, że rysownik swoje prace utrzymuje mocno w klimacie filmów z Christopherem Reevem – i to do tego stopnia, że postacie mają rysy twarzy aktorów odgrywających je w filmach.

"WKKDCC"#74: "Superman i Legion Superbohaterów"
Pierwsza recenzja i prezentacja

2. Powrót do przyszłości" - "WKKDCC" #75: "Nastoletni Tytani: Przyszłość jest teraz":

Cytat:
Odtworzenie sukcesu i jakości Kontraktu z góry skazane jest na porażkę, bo już w roku swego powstania tamta opowieść nie była szczególnie odkrywcza. Obroniła się poruszaniem dojrzałych, niekiedy kontrowersyjnych tematów i znakomitym balansowaniem w szarej strefie moralnej. Johns zdaje sobie z tego sprawę, dlatego chociaż w swojej opowieści zamieszcza kilka ważkich dylematów, każąc bohaterom rozważać sprawy pokoleniowego konfliktu, tak mocno odnoszącego się do historii z lat 80., serwuje nam przed wszystkim niezłą rozrywkę opartą na temacie samograju. Bo takim bez dwóch zdań są podróże w czasie i pokazywanie nowych wersji doskonale znanych nam postaci. I na tym polu Przyszłość jest teraz sprawdza się naprawdę dobrze.

"WKKDCC" #75: "Nastoletni Tytani: Przyszłość jest teraz"
Pierwsze omówienie plus prezentacja

jacek 

Wysłany: 2019-07-25, 20:33   

"Shadow of the Bat" - pisze Łukasz Chmielewski:

Cytat:
Rosnąca od 1989 roku popularność Batmana wywołana premierą filmu Tima Burtona spowodowała, że wydawnictwo DC Comics postanowiło zwiększyć liczbę tytułów z Nietoperzem w roli głównej. I tak w 1989 roku do miesięczników Detective Comics i Batman dołączyło Legends of the Dark Knight, a we wrześniu 1992 roku, trzy miesiące po premierze filmu Batman Returns, fani komiksu otrzymali pierwszy zeszyt nowej serii Batman: Shadow of the Bat. Kolejne numery ukazywały się do 2000 roku, w którym serię zamknięto. Teraz, po latach, DC Comics postanowiło zebrać całość w gustownych tradepaperback’ach. Niniejszy artykuł poświęcony jest tejże właśnie serii, gdy scenariusze na jej potrzeby tworzył Alan Grant.

"Shadow of the Bat"

Dziękujemy Michał :-D

jacek 

Wysłany: 2019-08-06, 13:07   

Bartłomiej Łopatka recenzuje noszący tytuł "Zaręczeni" piąty tom "Batmana":

Cytat:
Samo założenie, że Batman i Catwoman udają się do miejsca obłożonego międzynarodowymi sankcjami, gdzie bohaterowie nie mają wstępu, bo akurat tam uciekła zwykła obywatelka Gotham, zapowiada się słabo. Późniejsza sekwencja przebijania się tej dwójki przez sztampowych wojowników-mięso armatnie i wreszcie nielogicznie prowadzony, a momentami aż śmieszny pojedynek pań wzbudzają jedynie żal i dużą dozę rozczarowania.

"Batman" #5: Zaręczeni"
To siódma wizyta tego tomu.

jacek 

Wysłany: 2019-08-11, 15:47   

"Nic dwa razy się nie zdarza?" - o "Batman: The Killing Joke" wypowiada się dr Barbara Szymczak-Maciejczyk:

Cytat:
Warto zadać sobie pytanie o to, czy rzeczywiście potrzebujemy znać genezę Jokera, by jego chichot dalej wywoływał gęsią skórkę?

Cytat:
Jednak skoro już wiadomo, w jakich okolicznościach narodził się sardoniczny kawalarz (choć wersje są co najmniej dwie), to wystarczy i nie ma najmniejszego sensu powielać tej samej historii każdorazowo w nowym medium.

Cytat:
Postać Księcia Zbrodni wciąż inspiruje twórców, to jest stwierdzenie, z którym nie można się kłócić. Ponowne wcielenia antagonisty nieustannie budzą zainteresowanie czytelników i widzów na całym świecie.

Dziękujemy :-D

"Batman: The Killing Joke"

jacek 

Wysłany: 2019-08-16, 19:00   

"Batman Detective Comics" #5: "Życie w samotności" - dziś (tutaj wcześniej) - w przemyśleniach Bartłomieja Łopatki:

Cytat:
Pod względem fabularnym i relacji między poszczególnymi postaciami ta odsłona "Detective Comics" wypada słabo. Tynion IV próbuje grać na emocjach czytelnika kilkoma łzawymi scenami, ale warstwa emocjonalna (powrót Tima, nowy Tim kontra stary Tim i Bruce, wszechobecny żal w ich dialogach, wątek Spoiler) zostaje zamieciona pod dywan przez irracjonalne dążenie do walki i niemal nieustanną nawalankę. Tym bardziej irytuje korzystanie z kilku ogranych klisz próbujących uzasadnić nieprzekazanie kluczowych informacji czy konflikt między postaciami.

:P

"Batman Detective Comics" #5: "Życie w samotności"

jacek 

Wysłany: 2019-08-26, 14:47   

"Studium przypadku": "Trujący bluszcz" - Pamelę Lillian Isley przedstawia Michał Lipka:

Cytat:
Ja? Jestem geniuszką. Mogę sprawić, by rośliny zachowywały się jak zwierzęta, a zwierzęta zmienić w rośliny. I sama jestem po części rośliną. Nie widać tego, ale tak właśnie jest… Czym jestem? Jestem Królową Maju, ubraną w koronę z listowia, pąków i cierni. Jestem nadzieją, pięknem i prawdą. Symbolem rozwoju w mrocznych czasach, jakie nadchodzą… Jestem niemożliwym. Woodrue zabił mnie. Wiesz o tym? Nie mam pojęcia, co dawał mi podczas tych studenckich eksperymentów, ale zabił mnie… zabił ją… doprowadził do moich narodzin. Czym jestem? Jestem Trującym Bluszczem.

– Poison Ivy (Secret Origins Vol 2 #36)

;)

Stugium przypadku

Odpowiedz do tematu