Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powieść historyczna z elementami fantasy po angielsku
Autor Wiadomość
arcziss

Wysłany: 2016-01-19, 10:17   Powieść historyczna z elementami fantasy po angielsku

Witam.

Własnie zamówilem sobie nowego kindla. Zdecydowałem się na niego za względu na możliwość tłumaczenia słówek. Dlatego też poszukuję książek o tematyce historycznej z elementami fantasy napisanych lub przetłumaczonych na język angielski. Najlepiej osadzonych od starożytności do baroku z przewagą średniowiecza :) . Nie wiem jak z anglojęzycznymi książkami polskich pisarzy np. Piekara, Pilipiuk, Komuda którzy bardzo przypadli mi do gustu.
Dlatego też pytam się o innych pisarzy.
Najbardziej interesuje mnie tematyka powieść historyczna z elementami fantasy osadzona w średniowiecznej europie. Najlepiej by było gdyby była to jakaś przygodówka z niespecjalnie skomplikowanym językiem (żeby nie była to powieść napisana w 18 wieku i archaiczny język), żebym nie musiał co 2 zdanie klikać i tłumaczyć słówka.
Może to być również czysta powieść historyczna np. Ja Klaudiusz a także czyste fantasy np. Cykl inkwizytorski Piekary. Może to być fantasy-komedia jak np. Kuba Wędrowycz. Ważne żeby książki były dobre :D .
"Mocna" fantastyka typu: smoki, elfy, krasnoludy dla nastolatków nie interesuje mnie.
Śmiało możecie również polecać inne powieści historyczne, również te ambitniejsze i osadzone w innych realiach czasowych.

Wiem że wybór będzie szeroki ale wybiorę sobie kilka i będę miał spokój na dłuższy czas.

Dzięki :)

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2016-01-22, 18:08   

"Władczyni rzek" Philippy Gregory zawiera elementy fantastyczne.

Może coś o legendach arturiańskich - "Mgły Avalonu", "Merlin", "Raz na zawsze król".

Poza tym przychodzi mi na myśl cykl Temeraire Naomi Novik i "Jonathan Strange i pan Norrell" Susanny Clark, z tym że to jest fantasy z elementami historii ;)

Odpowiedz do tematu