Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akunin, Borys: "Fantastyka"
Autor Wiadomość
Recenzent 
Jestem programem!

Wysłany: 2010-02-28, 07:41   Akunin, Borys: "Fantastyka"

algreholt, 2010-02-22, 20:43 napisał(a) na forum KGB
---------------------------------------------

Jest rok 1980, ZSRR z daczy niedaleko od Moskwy wracają autobusem dwaj młodzi chłopcy, nie znają się ani nic o sobie nie wiedzą. Nagle na drodze wyrasta biały słup i autobus wpada w poślizg...Giną wszyscy z wyjątkiem naszych małodców.

Chłopaki się budzą w szpitalu i każdy z innym Darem.... Jeden potrafi zwiększyć swoje tętno czterokrotnie i dzięki temu jest cztery razy szybszy i silniejszy od innych, a drugiemu wystarczy spojrzeć komuś w oczy by zajrzeć do jego myśli.

Czytając książkę dowiadujemy się o ich losach, o tym jak totalnie odmiennie się potoczyły ich drogi życiowe i w jaki sposób wykorzystują posiadany talent.

Ich losy splatają się dopiero po wielu latach za sprawą tajemniczej kobiety, która rozkochuje ich w sobie, i oboje nie mogą bez niej żyć. Okazuje się, że za ich darem może stać obca cywilizacja...

Książkę się czyta bardzo fajnie, trochę inne spojrzenie na świat po wszystkich zachodnich autorach. Początek książki to stare dobre ZSRR, a pod koniec krajem zaczyna rządzić Jelcyn. Nie jest to stricte science fiction, ale taka powieść szpiegowska z elementami fantastyki. Mnie się podobała bardzo i moja ocena to 4 /6
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu