Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A. R. Reystone - Dziewiąty Mag
Autor Wiadomość
jagus 

Wysłany: 2015-08-02, 16:37   A. R. Reystone - Dziewiąty Mag

Zupełnie przez przypadek, mając 5 min na wybranie książki na 12 godzinną podróż pociągiem chwyciłam pierwszą książkę z ciekawą okładką jaką napotkałam na półce. Był to właśnie Dziewiąty Mag.
Cytat:
Ariel, lekarz weterynarii i matka ośmiolatki, nie potrafi uwierzyć w słowa tajemniczego Fabiena. Mężczyzna podający się za elfickiego oficera twierdzi, że tylko ona zdoła zaradzić dziwnej epidemii wśród smoków. Czy on oszalał?

Na pierwszy rzut oka uznałam, że zbyt ciekawe to nie będzie, ale cóż, klamka zapadła, książka w ręku, a podróży nie uniknę.
Jak się później okazało, była to idealna pozycja na drogę: zwartka akcja, ciekawe podejście do opisu smoków i ich osobowości oraz mały wątek romantyczny. Co więcej, po tych 12 godzinach miałam jeszcze siłę, by pobiec do księgarni po II tom, bo byłam ciekawa dalszego ciągu.
Niestety, Zdrada okazała się rozczarowująca. Miałam wrażenie, że autorka jakby straciła pomysł na całą historię. Mało co zostało mi w pamięci, co w moim przypadku nie zdarza się często. Cały potencjał pierwszej części uleciał.
Kupując II tom nabyłam hurtem też III, który kurzy się na półce, może kiedyś przyjdzie na niego czas…

Odpowiedz do tematu