Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lehane, Dennis
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-07-11, 12:57   Lehane, Dennis

Wyspa skazańców (także: Wyspa tajemnic)

Ashcliffe to szpital dla chorych psychicznie przestępców mieszczący się na wyspie. Szeryf Daniels i jego partner Aule, przyjeżdżają tam, by wyjaśnić sprawę ucieczki jednej z pacjentek, morderczyni. Jednak śledztwo szybko sie gmatwa, bo nawet szeryf ma dużo do ukrycia przed światem. Dlaczego dane o niektórych pacjentach znikają z kartoteki? Czy ktoś przeprowadza nielegalne eksperymenty? W jaki sposób bosa kobieta uciekła z wyspy? Policjantów ogarnia coraz silniejsze przeczucie, że nie opuszczą wyspy. Ponieważ ktoś próbuje doprowadzić ich do szaleństwa...
lubimyczytac.pl

Kilka lat temu oglądałam świetny film pt.: "Wyspa tajemnic". Dawno już chciałam przeczytać książkę, na podstawie której został nakręcony, i wreszcie mi się to udało.
Pochłonęłam ją w jeden dzień, bynajmniej nie dlatego, że znałam zakończenie (choć każdy, kto zna książkę czy film wie, że znając zakończenie odbiera się poszczególne sceny zupełnie inaczej), ale dlatego, że jest napisana bardzo dobrze. Z pewnością sięgnę po kolejne powieści tego autora, bo jestem pod wrażeniem jego talentu.
Spoiler:
ALE! Jest to kolejny po "Milczeniu owiec" przypadek, kiedy film jest lepszy od książki. Dlaczego? Ostatnie zdanie, które wypowiada Teddy Daniels w filmie, stawia go w zupełnie innej, niż książkowa perspektywie. To zdanie, którego w książce brak, wbiło mnie w fotel i męczyło mnie jeszcze kilka dni później. Chapeau bas dla scenarzysty - wziął świetną książkę i zrobił z niej film genialny absolutnie film. Zastanawiam się, czy pan Lehane nie jest zazdrosny...

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2015-07-11, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2015-07-11, 15:45   

Sto procent zgody co do spoilera:)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-07-11, 21:49   

Dei, uwielbiam się z Tobą zgadzać... :-D

Bruixa 

Wysłany: 2015-07-14, 23:23   

Zwykle omijam szerokim łukiem kryminały amerykańskich autorów. Po Lehane'a sięgnęłam, bo podobał mi się film "Rzeka tajemnic". Przeczytałam powieść... no właśnie, szkopuł w tym, że nie pamiętam tytułu i prawie nic z treści. Na pewno była to jedna z cyklu o prywatnych detektywach Patricku Kenzie i Angeli Gennaro. Akcja w Bostonie, ukazanym jako dość ponure miejsce do życia. Jacyś gangsterzy się tam przewijali, jakieś bary... Poza tym nic nie kojarzę, nawet recenzje mnie nie oświeciły, co to mogła być za książka. :oops: Takie zaniki pamięci nieczęsto mi się zdarzają, z czego wnoszę, że pisarz nie zrobił wrażenia.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-07-15, 23:34   

Bruixa napisał/a:
podobał mi się film "Rzeka tajemnic"

Mnie również. Teraz czytam książkę i wydaje mi się, że film był lepszy... Klimat trochę jak u Kinga, niewielka dzielnica, przyjaciele z dzieciństwa. Nie jest źle, ale film robił większe wrażenie.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2015-07-16, 11:45   

Znakomity film i chociaż lubię Lehane'a, też uważam, że lepszy od książki. Kiedy myślę o "Rzece tajemnic", mam przed oczami tę scenę i zawsze przechodzą mnie ciarki. Lehane ma szczęście do ekranizacji, "Gdzie jesteś Amando" to też bardzo dobry film.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-07-16, 23:00   

Deina Eldathiel napisał/a:
Kiedy myślę o "Rzece tajemnic", mam przed oczami tę scenę i zawsze przechodzą mnie ciarki.

Robi straszne wrażenie, to prawda...

castagna 

Wysłany: 2016-09-25, 22:30   

czytałam tylko Wyspę skazańców, głównie dlatego, bo film mnie zachwycił, książka bardzo dobra, w ogóle mam ochotę zabrać się również za Rzekę Tajemnic, bo ten film jest świetny ;)

castagna 

Wysłany: 2016-11-08, 20:02   

Rzeka tajemnic jest moją drugą książką od tego autora, znów widziałam wcześniej ekranizację... ale nic tej książce nie ubyło, film jest jednym z moich ulubionych, przymierzając się do powieści, starałam się "zapomnieć" trochę fabułę, ale udało mi się to tylko w niewielkim procencie, dlatego też książka długo na mnie czekała, przeczytałam i nie żałuję, nie żałuję również, że wcześniej widziałam tę prze-fantastyczną ekranizację

Lehane serwuje nam prawdziwą i szczerą powieść, ale przepełnioną brudem i sporą ilością tajemnic, świetnie ukazuje portrety psychologiczne bohaterów, w skrócie znajdziemy tutaj dramat dzieci, tragedię rodziców oraz bezwzględność "przyjaciół", po prostu coś niesamowitego, każdy odszuka w tej historii coś dla siebie

jak najbardziej polecam! książka od samego początku wciąga i z każdą stroną szokuje

Odpowiedz do tematu