Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Larsson, Stieg - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-07, 20:18   

maravilla napisał/a:
a co myślicie o Erice?

Podobała mi się aż do części trzeciej. Te ciągłe powtarzanie, jaka to ona jest seksowna i jakie ma urozmaicone życie seksualne zwyczajnie mnie nią znudziły.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Bruixa 

Wysłany: 2012-01-09, 00:29   

Paleolog napisał/a:

Ja widziałem pierwszą część. I o ile zgadzam się z Córką, że filmy skandynawskie są generalnie rewelacyjne, to akurat adaptację powieści Larssona uważam za słabą.

Może spodziewałem się czegoś więcej. A może po prostu za słaby uważam już sam fakt, że wersja filmowa nie dorównuje książce.

Oglądałam szwedzkie ekranizacje wszystkich 3 części i się z Tobą nie zgodzę. Podobały mi się; mimo pewnych skrótów (co było do przewidzenia), uważam, że to dobra robota. A do amerykańskiej wersji jestem z góry uprzedzona. Wszystkie hollywoodzkie przeróbki filmów europejskich, jakie miałam okazję widzieć, były gorsze od oryginałów: gwiazdorskie, efekciarskie, przedobrzone, a klimat i koloryt lokalny ginął bezpowrotnie.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-09, 09:14   

Bruixa napisał/a:
Podobały mi się; mimo pewnych skrótów (co było do przewidzenia), uważam, że to dobra robota. A do amerykańskiej wersji jestem z góry uprzedzona. Wszystkie hollywoodzkie przeróbki filmów europejskich, jakie miałam okazję widzieć, były gorsze od oryginałów: gwiazdorskie, efekciarskie, przedobrzone, a klimat i koloryt lokalny ginął bezpowrotnie.

Popieram. Widziałam trailer amerykańskiej wersji - prawodpodobnie będzie kolejna rąbanka typu seks&przemoc. No i jak zobaczyłam posiadłość Vangera... nie ma w niej nic "szwedzkiego", zero klimatu, łajthaus w miniaturze. :-/

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-01-09, 09:30   

Zgadzam się z Bru, pomimo koniecznych skrótów, być może nawet nieco zbyt dużych, szwedzkie filmy były na prawdę niezłe, a skandynawska Lisbeth Salander wymiata, taką ją sobie właśnie wyobrażałem. :mrgreen: Amerykańską wersję oczywiście obejrzę, z ciekawości, ale nie obiecuje sobie zbyt wiele.
Caroline*

Julietta 

Wysłany: 2012-02-07, 11:02   

To ja mam inaczej..

Własnie obejrzałam film!! Cudowny, świetny, wciagający, trzymający w napieciu! Ah!

to było o amerykańskiej wersji... próbowałam szwedzką, ale zaczęlam usypiać -dziś postaram się dokończyć, a potem skonfrontować z książką, ponieważ nie pamiętam, by jakiś kryminał mnie tak zachwycił.

Mikael skandynawski jest jakiś matołowaty z wyglądu i ruchów... Lisabet może ładniejsza fizycznie, bo umalowana, a nie bez brwi przez większość filmu, ale kreacja amerykańska dla mnie bardziej naturalna w swej inności - mega pomysł przygotowania zupki chińskiej -po tym już wiemy, że ona jest >inna<

Kamil 

Wysłany: 2012-02-07, 15:07   

Julietta napisał/a:
Mikael skandynawski jest jakiś matołowaty z wyglądu i ruchów...

Miałem takie wrażenie przez cały film. Dlatego tak mi podpasował Daniel Craig już w zwiastunie wersji amerykańskiej (której jeszcze nie obejrzałem), pasuje po prostu idealnie, a scena w której wchodzi pierwszy raz do mieszkania Lisbeth to dosłownie kopia mojego wyobrażenia.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-07, 21:39   

Julietta napisał/a:
Mikael skandynawski jest jakiś matołowaty z wyglądu i ruchów...

:hehe:

Może. Ale skandynawski taki. A że jednocześnie nie przepadam za Craigiem (jego wyraz twarzy powoduje, że mam ochotę zasunąć mu obcasem w... stopę :-P ) to zdecydowanie szwedzki Mikael pozostanie moim ulubionym. :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-02-07, 22:35   

Zgadzam się z Córką. Przecież to ma być Szwed, on nie może mieć amerykańskiego "keep smiling" na twarzy. :-/
Caroline*

Julietta 

Wysłany: 2012-02-08, 09:57   

Ej, Craig nie ma keep smailingu na twarzy :/

Ja z mojej wycieczki do Szwecji zapamiętałam Szwedów jako dość przystojnych blondynów (uogólniając), a ten Mikael nie w ząb.. .

Kamil 

Wysłany: 2012-02-08, 10:20   

Nieznany napisał/a:
on nie może mieć amerykańskiego "keep smiling" na twarzy.

Craig nie ma... i nie jest Amerykaninem.

No i mi się bardziej kojarzy ze Szwedem niż aktor w szwedzkiej wersji.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-02-08, 10:53   

No dobra, no to Angolem. :-P A ja jednak wolę szwedzkiego Mikaela, ten bohater powinien być taki trochę znużony życiem i oklapnięty, bo dopiero co przegrał ważną sprawę sądową i jego kariera się waliła w gruzy a do tego podjął się rozwiązania niełatwej zagadki kryminalnej. No cóż... Craig mi tu nie pasuje, ale dam mu szansę i na pewno rzucę okiem na ten film, jak tylko będę miał taką szansę. :)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-08, 11:05   

Nieznany napisał/a:
A ja jednak wolę szwedzkiego Mikaela, ten bohater powinien być taki trochę znużony życiem i oklapnięty, bo dopiero co przegrał ważną sprawę sądową i jego kariera się waliła w gruzy a do tego podjął się rozwiązania niełatwej zagadki kryminalnej. No cóż... Craig mi tu nie pasuje, ale dam mu szansę i na pewno rzucę okiem na ten film, jak tylko będę miał taką szansę.

Pod tym się podpisuję, natomiast jeśli chodzi o wyraz twarzy, to niekoniecznie o "keep smiling" mi chodziło, mnie się wydaje, że on ma bardzo duże mniemanie o sobie i strasznie mnie to drażni.

Julietta 

Wysłany: 2012-02-08, 11:15   

Nie kłócę się, ale dla mnie ma po prostu bardziej inteligentny wyraz ;-)
Czego dowodem jest -ciepłe ubranko przy powtórnym przyjexdzie do Hedestad, a nie jak tamten... drugi raz (przxecież już widział, że zimno!) w cienkiej skórce na grzbiecie :mrgreen:

Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-06, 15:14   

Ostatnimi czasy dużo myślę o tej książce. Narobiła dużo szumu i rośnie we mnie ambicja, aby się z nią bliżej poznać. Przeczytam jeszcze kilka pozycji, które stoją w kolejce i sięgam po tą Trylogię :mrgreen:

milena88 

Wysłany: 2012-03-10, 19:55   

Przeczytałam wszystkie 3 tomy a teraz biorę się za kolejne szwedzkie kryminały czyli Lackberg:) Polecam :)
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-03-10, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu