Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawy natury technicznej
Autor Wiadomość
burli 

Wysłany: 2009-03-14, 19:40   

dziękuję najuprzejmiej :kłania się wpół: :przytul:

Erendis 

Wysłany: 2009-05-22, 19:16   

Hmm, od jakiegoś czasu mam Google Chrome i nie wyświetlają mi się te obrazki z rangami pod nickiem. Jakby co (:
my home is your head

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2014-12-04, 11:45   

Proponuję przenieść tematy Belial
http://forum-ksiazki.kei....p?p=78194#78194
http://forum-ksiazki.kei.pl/viewtopic.php?t=8009
do subforum Wyzwań czytelniczych. W Książkach zaginą. A może ktoś jeszcze zechce podzielić się jakiś wyzwaniem czytelniczym, które podejmuje, albo znalazł na blogach, można wrzucić tam propozycje.
Zrobiłabym to sama, ale nie mam uprawnień w tym temacie.
I od razu prośba do Ucznia, żeby poustawiał wszystkich moderatorów do każdego działu, bo robią się luki, a jedna osoba odpowiedzialna za dział to bezsens - wyjeżdża ona na wakacje i nic nie można zdziałać, dopóki nie wróci ;)

Lektury Kawoholiczki

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-04, 21:00   

Ravena napisał/a:
Proponuję przenieść tematy Belial
http://forum-ksiazki.kei....p?p=78194#78194
http://forum-ksiazki.kei.pl/viewtopic.php?t=8009
do subforum Wyzwań czytelniczych. W Książkach zaginą. A może ktoś jeszcze zechce podzielić się jakiś wyzwaniem czytelniczym, które podejmuje, albo znalazł na blogach, można wrzucić tam propozycje.
Zrobiłabym to sama, ale nie mam uprawnień w tym temacie.
I od razu prośba do Ucznia, żeby poustawiał wszystkich moderatorów do każdego działu, bo robią się luki, a jedna osoba odpowiedzialna za dział to bezsens - wyjeżdża ona na wakacje i nic nie można zdziałać, dopóki nie wróci ;)

Popieram oba postulaty.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2015-01-13, 20:50   

Zauważyłem, że Bruixa wpisała się niechcący w temacie Procelli jako gość, znaczy to, że ten nowy dział " 2015 - nasze nowe wyzwania" nie ma jeszcze dobrze określonych w Panelu Admina zezwoleń i może tam pisać każdy gość. Dajcie botom reklamowym i jeszcze parę dni czy tygodni a zlecą się tu jak sępy i znajdziecie tam setkę tematów i postów nt. przedłużania tego czy tamtego albo odwiedzania stron o charakterze oczywistym ;)

W każdym razie trzeba zrobić tak, żeby tworzyć tematy, pisać posty i odpowiadać mogli tylko użytkownicy zarejestrowani. Sposób wykonania:
1) Wejść do PA,
2) Po lewej strobie, w menu "Fora" znaleźć Zezwolenia, kliknąć,
3) otworzy się Kontrola Zezwoleń For, należy odnaleźć właściwe subforum (ścieżka Forum Książki Strona Główna » Fora Specjalne » Wyzwania czytelnicze » 2015 - nasze nowe wyzwania) i kliknąć "Wybierz forum"
4) strona może się otworzyć w jednym z dwóch trybów, jeśli w prostym klikamy na dole "tryb złożony" i wtedy mamy w linii prostej kilkanaście opcji do wyboru w paru kwestiach, po kolei:
- widoczny: ma być "wszyscy"
- czytanie: ma być "wszyscy"
- pisanie: ma być "zarejestr."
- odpowiedzi: ma być "zarejestr."
- edycja: ma być "zarejestr."
- usuń: ma być "zarejestr."
kolejny punkty są już mniej istotne, w zasadzie najważniejsze są pisanie i odpowiedzi, musi być restrykcja dla zarejestrowanych, żeby nie mogli pisać goście,
5) po ustawieniu właściwych wartości kliknąć "wyślij".
Caroline*

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2015-01-13, 21:00   

No i ustawić moderatorów do działu ^^
Córko, możesz to zrobić? Nasz Admin Naczelny chwilowo nieobecny ^^

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-01-13, 22:58   

Tomciu, dziękuję za instrukcję, wykonano. :) :* Natomiast chyba nie jestem w stanie spełnić prośby Raveny - albo zaniewidziałam i nie widzę, jak mogłabym to zrobić. Pomożesz...? <wytrzeszcza zachęcająco oczęta>

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2015-01-14, 13:02   

Ravena napisał/a:
Córko, możesz to zrobić? Nasz Admin Naczelny chwilowo nieobecny ^^

Stara się jednak mieć oko na Forum ;) Dodałem moderatorów do nowych działów.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-01-14, 16:12   

Dzię-ku-je-my!
<z ulgą chowa wytrzeszcz i mniej więcej wdzięcznie dyga>

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2015-01-14, 18:23   

Córka Lavransa napisał/a:
albo zaniewidziałam i nie widzę, jak mogłabym to zrobić.
Tym razem zajął się tym Uczeń, ale tak jakby zaszła potrzeba to robi się to przez zezwolenia użytkowników, więc wchodzisz w PA na Użytkownicy >> Użytkownicy i na górze strony masz pole do uzupełnienia, wpisujesz np. Ravena i klikasz na "Zezwolenia" i najprawdopodobniej (bo i tu są bodaj dwa możliwe widoki, to co opisuję jest w trybie prostym) zobaczysz całą listę for i subfor a obok nich pola do wyboru z listy: Moderator/nie Moderator - wtedy wybierasz, których for i subfor ma być modem dana osoba, zazwyczaj są to wszystkie pola :) W tym wypadku przy "2015 - nasze nowe wyzwania" miałaś "Nie Moderator" i trzeba było to zmienić na "Moderator" i to się tyczy każdego moda, w tym samym miejscu jest też opcja wyboru, czy dana osoba ma mieć dostęp do ukrytego działu (takiego, jakim jest u nas Czarodziejska Komnata).

Tak w ramach uzupełnienia informacji na FK moderatorzy są ustawiani dla każdego forum, czy też każdy mod ma ustawiane, gdzie ma rządzić i sprzątać ;) a gdzie nie, jest to powiedzmy bardziej przejrzysta metoda, bo wtedy na stronie głównej i stronach danych subfor widać np. "Moderatorzy Erendis, Ravena, Córka Lavransa, elfrun", natomiast istnieje o wiele wygodniejsza i przyszłościowa metoda i jest ona zazwyczej predefiniowana na nowym forum, tj. stworzenie jednej grupy nazywającej się dajmy na to "Moderatorzy FK" i wtedy ustawia się jej zezwolenia (w których działach ma modować, tak jak tu praktycznie we wszystkich) i wówczas automatycznie wszyscy uczestnicy danej grupy mają takie same zezwolenia, jak ona sama. Jest to wygodne z kilku powodów:
- gdy tworzysz nowy dział zmieniasz tylko jednej grupy a wtedy jednocześnie wszyscy jej uczestnicy mają możliwość modowania subforum,
- jeśli tworzysz np. dział wyłącznie dla modów i adminów w zezwoleniach forum (o których pisałem powyżej) ustawiasz "czytanie: prywatne") i wówczas wejście tam mają tylko osoby którym admini zwzwolą tam wejść :) i wtedy w zezwoleniach grupy Modzi FK w miejscu tego specjalnego forum wybierasz "Dostęp zezwolony" i wszyscy modzi mają dostęp do tego miejsca :)
- jeśli wyrzucasz lub przyjmujesz moda wystarczy go skasować z grupy lub do niej przyjąć a wyrzucony mod od razu straci wszystkie prawa moderowania a przyjęta osoba od razu je zyska,
- do grupy możesz wysyłać masowe wiadomości, więc jeśli chcesz np. wysłać specjalne życzenia świąteczne z podziękowaniem za współpracę całoroczną piszesz do grupy i wiadomość dochodzi do każdego moda :)
Cóż, zysków i strat takiego działania jest pewnie więcej, ale nie mam zamiaru pisać elaboratu :P można też oczywiście stosować metodę mieszaną, może istnieć grupa modów i dodatkowo np. zatrudnić specjalnego moda do jednego, jedynego działu, dajmy na to Belial do działu z wyzwaniami - wówczas taki mod nie będzie miał pełnych zezwoleń tylko będzie mógł działać z swoim dziale jednocześnie mając wsparcie innych modów :)
Caroline*

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2015-02-27, 20:35   

Proszę bardzo :)

Lektury Kawoholiczki

Procella 

Wysłany: 2015-09-16, 09:57   

Wchodząc dziś na forum dostałam komunikat o złośliwym oprogramowaniu. Czy ktoś może to sprawdzić?

Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2015-09-17, 23:50   

Wydaje mi się, że ktoś złośliwie jakoś oznaczył nasze forum jako dokonujące ataków, tak mi się tylko wydaje :(

"Widzę piękne miasto z białego marmuru"

Procella 

Wysłany: 2015-09-18, 08:41   

Ale coś trzeba zrobić, bo z Chrome w ogóle się nie da teraz wejść, z Firefoxa po potwierdzeniu chęci.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2015-09-18, 12:06   

Z Opery podobnie - nie ma możliwości.
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu