Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-10-06, 22:40   

Zadie tak zwyczajnie, ale Arundhati Roy to było zUo... :zlo Czytajcie swobodnie. :lol:

A "Dom Nocy" to sobie wypraszam, zaiste głupie to było jak nieszczęście, ale uważam, że trafia w target, więc kamieniem chyba za mocno nie rzucałam... ;)

@EDIT:
Panno Jeż, masz gotową odpowiedź, możesz spróbować zaliczyć cokolwiek z Jeżycjady po "Córce Robrojka", do "Języka Trolli" włącznie. :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2015-10-14, 12:53   

Córko, to by było za proste. Poza tym jestem pewna, że żaden z tych tomów nie zniesmaczył Cię tak jak Coelho :)

Na razie sobie odpuściłam Córkę. Tzn. ograniczyłam się do wyboru książki, ale przeczytam ją kiedy indziej, bo pewnie będzie mi się równie "podobała".

Przystąpiłam natomiast do realizacji punktu 178. Ulubiona książka któregoś z rodziców. I tu mogłam pójść na łatwiznę, bo mama wymieniła jako pierwszą "Dumę i uprzedzenie". Nawet czytałam w tym roku, ale jednak nie będę aż tak na skróty szła :P Potem padła "Trędowata" - tego bym raczej nie zmogła. Trzeci był "Łuk triumfalny" Remarque'a (co ciekawe, pasuje też do punktu 58). Wczoraj zaczęłam i jest to dla mnie coś całkiem nowego, więc jestem póki co zadowolona ^^

A Wy macie już jakieś typy do tego punktu?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2015-10-14, 14:48   

Ja go w ogóle pomijam, bo moi rodzice nie mają ulubionych książek. Tata w ogóle nie czyta, a mamie podobały się wszystkie książki, które do tej pory przeczytała i nie chce wskazać tej jednej naj :]
W ogóle nie zrealizowałam ani jednego jeszcze punktu z kategorii forumowej, trzeba by to nadrobić wreszcie ^^

Lektury Kawoholiczki

Panna Jeż 

Wysłany: 2015-10-14, 21:32   

Ravena napisał/a:
mamie podobały się wszystkie książki, które do tej pory przeczytała

U mnie po części jest podobnie, ale jednak kilka tytułów udało się mamie wyróżnić ^^

Btw. Żałuję, że ominęło mnie układanie tych punktów. Kolejnym razem mam nadzieję będę mniej zaspana ^^

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-10-14, 22:37   

Cytat:
A Wy macie już jakieś typy do tego punktu?

Ja opchnęłam Gordianusem. Nie, żeby to była absolutnie najulubieńsza książka mojego taty, ale naprawdę lubi ten cykl, a o Donitzu nie mam siły czytać. ;)

Panna_Jeż napisał/a:
padła "Trędowata" - tego bym raczej nie zmogła

Nie rozumiem czemu, to naprawdę urocze jest... :P

Panna_Jeż napisał/a:
Na razie sobie odpuściłam Córkę.

Pfy! 8-)

Ja będę miała problem z książką, która się kojarzy z innym użytkownikiem, bo mnie się w ogóle mało co kojarzy... :roll:
I z książką z gatunku, którego nigdy wcześniej nie czytałam, bo nawet nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, co by to mogło być. Rav, może podrzucisz jakiś nietypowy gatunek?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2015-10-16, 14:38   

Ja wsadziłam pod ten punkt "Położną" J. Kalyty, bo to do końca nie sprecyzowany gatunek, ni to wspomnienia ni cuś ;) Ale w pogotowiu miałam przewodnik turystyczny "Praga, miasto magiczne", "Kalendarz polski" Szczypki albo jakiś słownik np. wulgaryzmów (myślałam o "Polskim słowniku pijackim" Tuwima) :)

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-10-16, 21:54   

O, przewodnik turystyczny! Zaiste, tego nie zdarzyło mi się jeszcze czytać... A przynajmniej nie od deski do deski. :) Dzięki!

Panna Jeż 

Wysłany: 2015-10-18, 19:22   

Macie w ogóle jakąś taktykę na wyzwanie czy sobie radośnie skaczecie po kategoriach? :-D U mnie to było tak, że po przeczytaniu jakiejs książki szukałam pod który punkt można by ją podpiąć, ostatnio dopiero zaczęłam szukać książek do niektórych punktów ^^ Teraz sobie myślę, czy nie ograniczyć się do jakiejś jednej kategorii i zrobić ją w całości (bo i tak nie wyrobię się ze wszystkim)...

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-10-19, 00:17   

Panna_Jeż napisał/a:
Macie w ogóle jakąś taktykę na wyzwanie czy sobie radośnie skaczecie po kategoriach? :-D

Ja na początku nie miałam taktyki, tak sobie luźno sprawdzałam, czy mi coś nie pasuje. Potem, oczywiście, odczułam presję i skończyło się to wyszukiwaniem książek w bibliotece po seriach wydawniczych. To mnie zmęczyło, bo to jakieś takie psychologiczno-podróżnicze było, nie moje klimaty, więc odpuściłam sobie na chwilę... A teraz spróbuję jakoś połatać dziury. ;)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2015-10-19, 18:43   

Ja idę na kompletny luz, dopasowuję książki do wyzwania, nie odwrotnie. I to jak mi się przypomni. Inaczej szybko bym się zniechęciła. Czasem tylko zastanowię się, co mogłabym dopasować do kategorii, np autor o moich inicjałach ;)

Lektury Kawoholiczki

Procella 

Wysłany: 2015-10-19, 19:02   

Ja tak pół na pół. Trochę szukam, ale bez szaleństw.

magragora 

Wysłany: 2015-10-19, 19:31   

Podobnie, jak u Raveny kompletny luzik w ramionkach... :mrgreen:
Jak przeczytana książka pasuje do wyzwania, to OK, a jak nie - mówi się trudno i czyta się dalej.. ;)

Panna Jeż 

Wysłany: 2015-10-20, 15:28   

Ja w pewnym momencie zauważyłam, że ksiązki, które przeczytałam, owszem, do wyzwania pasują, ale często do tych samych punktów :lol: Trzeba zatem było trochę sobie lekturę urozmaicić (już z myślą o wyzwaniu).

Ps. A jednak wypożyczyłam Arundhati Roy. Otworzyli u nas filię po chyba dwuletnim remoncie i tam się "Bóg rzeczy małych" znalazł ;) Nie muszę czytać Coelho. Pewnie bym go przeżyła, ale po co ryzykować :P

Żabka 

Wysłany: 2015-11-25, 17:28   

A ja w zasadzie skończyłam wyzwanie czytelnicze, bo ja podeszłam do tego bardzo zadaniowo... Bardzo mi się podobało, bo poznałam tyle ciekawych książek i tak bardzo poszerzyłam swój światopogląd... ;)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-11-26, 15:04   

Gratuluję Żabko. :) Ja nie wiem czy mam połowę, ale jestem zadowolona ze swojego udziału. Tyle ciekawych książek. A jest coś z czym miałaś największą trudność?

Odpowiedz do tematu