Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowania i plany
Autor Wiadomość
Maciek1988 
Maciek

Wysłany: 2014-12-29, 18:16   Podsumowania i plany

Jako że czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Sylwestrem jest okresem różnego rodzaju podsumowani zachęcam wszystkich do czytelniczego podsumowania minionego roku (czy zrealizowaliśmy czytelnicze wyzwania, czy przeczytaliśmy zamierzoną liczbę książek, czy udało się kupić coś ciekawego) oraz przedstawienia planów na nadchodzący rok.
Ze swojej strony mogę powiedzieć że miniony rok był całkiem niezły. Około 40 przeczytanych książek, zakupionych kilka naprawdę ciekawych i rzadko spotykanych egzemplarzy (cała seria ze śmigiełkiem). Na minus zbyt długi przerwy w czytaniu wynoszące po kilka tygodni. A plany na przyszły rok to przeczytać jeszcze więcej ;) i skompletować dwie serie wydawnicze.
Zapraszam do dyskusji.

Mormolyke 
Widmo forumowe

Wysłany: 2014-12-29, 19:40   

2014:
Nigdy nie liczyłam, ile książek przeczytałam w danym roku. I zastanawiam się, czy nie nadszedł czas, aby to zmienić? Myślę, że było ich coś 40-50. W przyszłym roku wszystko podliczę, sama jestem ciekawa wyniku. :D

2015:
Jeśli chodzi o książkowe postanowienia na 2015, cóż... Jest ich sporo.
Pierwsze i najważniejsze: przeczytać, jak najwięcej, a może i wszystkie, książki Katarzyny Michalak. Właśnie dostałam "Mistrza" z serii z tulipanem na gwiazdkę, czyli pierwszy krok zrobiony. : )

Następnie, tak jak wyżej, skompletować kilka serii:
* Wiedźmin,
* Harry Potter (Czarna seria - kosztowna, ależ jaka piękna) :shock: ,
* Kroniki Rodu Kane,
* Igrzyska Śmierci (czytałam tylko pierwszy tom)
* Trylogia czasu
* Świat dysku
* cykl Mroczna Wieża

Poprzeczkę postawiłam sobie wysoko, ale trzymam za siebie kciuki. :D

Chcę również przeczytać jak najwięcej książek z mojej listy "PRZECZYTAĆ KONIECZNIE", między innymi:
* Georgia Bockoven - Rok, który wszystko zmienił
* Alaa Al Aswany - Kair, historia pewnej kamienicy
* Annabel Pitcher - Moja siostra mieszka na kominku
* Jane Green - Obietnice, których trzeba dotrzymać
* Martin Šmaus - Dziewczynko, roznieć ogieniek
* Carlos Ruiz Zafon - Cień Wiatru
* Aleksander Dumas - Hrabia Monte Christo

oraz książki z własnej półki, które czekają na swoją kolej. :)

Wyzwania czytelnicze na 2015:
Ukończyć wyzwanie "Na co dzień i od święta" z jak najlepszym wynikiem (bo wybranego celu nie uda mi się osiągnąć), niestety...
Zapisałam się również do Wyzwania czytelniczego: "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu", czyli 167 cm.

Chcę się też przełamać i zacząć czytać więcej kryminałów.

;-)

Bruixa 

Wysłany: 2014-12-29, 23:07   

Mormolyke napisał/a:
2014:
Nigdy nie liczyłam, ile książek przeczytałam w danym roku. I zastanawiam się, czy nie nadszedł czas, aby to zmienić?
Też o tym myślałam. Nie mam pojęcia, ile książek przeczytałam w tym roku (i w poprzednich), sądzę, że przekroczyłam setkę, ale o ile? Ciekawie byłoby się przekonać.

Belial

Wysłany: 2014-12-29, 23:38   

Mormolyke, A to dlaczego nie skończysz "Na co dzień i od święta"? Nie przypominam sobie, żeby była zasada, że książki z danego miesiąca można czytać tylko w danym miesiącu. ;)

Ja się wypowiem (dłużej) na blogu. W skrócie: za dużo wyzwań, a czytałam i tak co chciałam. ;) Ale i tak jestem bardzo z siebie zadowolona i dumna, jeśli chodzi o moje lektury. :)

Mormolyke 
Widmo forumowe

Wysłany: 2014-12-29, 23:42   

Skończę, skończę. Tylko nie jestem pewna, czy te zamierzone 46 książek przeczytam. Myślę, że mój wynik nieco spadnie, ale będę się starała. ;)

Belial

Wysłany: 2014-12-29, 23:59   

48. ;)
Będę trzymać kciuki i dopingować. :)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-30, 11:53   

W 2014 przeczytalam 155 ksiazek.

Najbardziej podobaly mi sie:
Elizabeth Gilbert "Botanika duszy".
Ota Pavel "Smierc pieknych saren"
Mark Helprin "Opowiesc zimowa"
Ladislav Fuks "Palacz zwlok"
Elif Safak "Honor"
Boel Westin "Tove Jansson. Mama Muminkow"
Antonia Fraser "Maria Antonina. Podroz przez zycie"
Grazyna Jeromin Galuszka "Magnolia", "Dlugie lato w Magnolii"

W 2015 roku chcialabym powrocic do kilku ksiazek z kanonu wielkiej literatury swiatowej, ktore juz przeczytalam ale chce do nich wrocic po raz kolejny takich jak: "Sto lat samotnosci " Marqueza czy "Mistrza i Malgorzaty".

Poza tym planuje wreszcie, po kilku latach dokonczyc "Laskawe" Jonathana Littella.

A ponadto przeczytac po raz kolejny ksiazke "Cudowne i pozyteczne" Bruno Bettelheima i "Biegnaca z wilkami" Clarissy Pinkoli Estes.

Zamierzam tez powrocic po raz kolejny do jednej z moich ulubionych ksiazek: "Trzech panow w lodce nie liczac psa" Jerome K. Jerome.
Ostatnio zmieniony przez elfrun 2015-01-01, 06:09, w całości zmieniany 1 raz  

Procella 

Wysłany: 2014-12-30, 17:00   

161, a dwie kończę, więc pewnie będzie 163. W planie było 156, więc wykonałam z nawiązką, a jeszcze było kilka powtórek (głównie z Pratchetta), których nie liczę.

Zapwene jestem jedyną osobą na tym forum, która w przyszłym roku chciałaby... przeczytać trochę mniej. Czuję, że trochę zaniedbuję inne swoje zainteresowania, zamierzam popracować nad tworzeniem biżuterii (w tym opanować technikę wire-wrappingu), nauczyć się robienia na drutach, nie pamiętam też, kiedy ostatnio zrobiłam jakieś zdjęcie (nie licząc uwieczniania śmiesznych kocich pozycji), poza tym chciałabym odświeżyć sobie niemiecki i/lub hiszpański (a zanim zacznę to robić za pomocą czytania, muszę sobie solidnie powtórzyć podstawy, bo nie miałam z nimi kontaktu od kilkunastu lat).

Oczywiście nie mówię o jakimś radykalnym odstawieniu książek, nie ma mowy ;) Będę jednak celować w średnią koło 1,5-2 tygodniowo, nie trzy, jak w tym roku. Zamierzam też wprowadzić więcej porządku w swoje czytanie - nie więcej niż trzy książki naraz.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-30, 20:14   

Procella napisał/a:
Zamierzam też wprowadzić więcej porządku w swoje czytanie - nie więcej niż trzy książki naraz.

To jest tez w moich planach na 2015.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-12-30, 21:37   

Procella napisał/a:
nauczyć się robienia na drutach

Ja też mam takie ciągoty... Pewnie po babci, która robiła piękne rzeczy na drutach, oglądając jednocześnie "Dziennik Telewizyjny". :mrgreen: Ja niestety nigdy nie wyszłam poza szaliki dla lalek w podstawówce.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Kamil 

Wysłany: 2014-12-30, 23:49   

u mnie w tym roku kryzys czytelniczy totalny. pierwszy raz zacząłem tak dużo książek których nie skończyłem... a skończyłem zaledwie kilka. Tzn czy to kryzys no nie wiem.. mam chęć na dobrą książke, a co wezme, to rozczarowanie. Kilka książek odstawiłem tak przy 70% postępu..

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2015-01-01, 06:25   

Procella napisał/a:
Zapwene jestem jedyną osobą na tym forum, która w przyszłym roku chciałaby... przeczytać trochę mniej. Czuję, że trochę zaniedbuję inne swoje zainteresowania, zamierzam popracować nad tworzeniem biżuterii (w tym opanować technikę wire-wrappingu), nauczyć się robienia na drutach, nie pamiętam też, kiedy ostatnio zrobiłam jakieś zdjęcie (nie licząc uwieczniania śmiesznych kocich pozycji), poza tym chciałabym odświeżyć sobie niemiecki i/lub hiszpański (a zanim zacznę to robić za pomocą czytania, muszę sobie solidnie powtórzyć podstawy, bo nie miałam z nimi kontaktu od kilkunastu lat).

To ja tez sie przyznam. Mam podobne odczucia jak Procella, ze zaniedbuje swoje inne zainteresowania i pasje. Juz nie pamietam kiedy namalowalam jakis obraz, cos narysowalam czy chociazby zrobilam jakas bizuterie (kiedys to bylo jedno z moich zrodel utrzymania na obczyznie, a poza tym hobby dajace niesamowicie duzo radosci i satysfakcji). Chcialabym tez w 2015 roku byc bardziej aktywna. Wrocic do jogi, jeszcze wiecej plywac i czesciej sie wspinac sie. A poza tym chcialabym wejsc na chocby kilkanascie szczytow w Telemarku. W ubieglym roku udalo mi sie zdobyc tylko cztery z dziesieciu planowanych.

Tak wiec na rok 2015 planuje przeczytanie 52 ksiazek. Jesli jednak przeczyta mi sie wiecej to tez bedzie sympatycznie. ;)

Jesli chodzi o plany zakupowe to chce kupic "Czarne skrzydla" Sue Monk Kidd i "Projekt szczescie" Gretchen Rubin.

magragora 

Wysłany: 2015-01-01, 12:29   

"Czarne skrzydła" dostałam od Misia w prezencie z okazji... ostatniego wtorku:-)
W 2015 roku postanowiłam nie mieć zbyt wielu postanowień. Doświadczenie ostatnich lat pokazało, że i tak życie wywraca je na nice, więc niech będzie, co ma być, byle nie bolało:-)
Jeżeli chodzi o książki pozostanę przy cyfrze 52, a jak będzie więcej, to też się nie pogniewam.. :)

Belial

Wysłany: 2015-01-01, 14:13   

Moje podsumowanie roku 2014: http://rozneczytanie.blog...-roku-2014.html W planach mam zrobienie co najmniej 3 różnych list top10 ;)

W 2015 chcę (planuję) czytać więcej w różnych językach. I chcę, żeby "Nocna podróż z książką po świecie" stała się faktem. I się udała. :)

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2015-01-01, 20:58   

Jej, jaki fajny temat.

Podobnie jak Procella i Elfrun, też chcę w tym roku czytać mniej. Przeczytałam w 2013 roku 100 książek, prawie wszystkie bardzo mi się podobały i cieszę się, że w końcu odkryłam swój czytelniczy gust. Wiem, co chcę czytać i czego czytanie sprawia mi przyjemność :)
Jednak inne życiowe plany trochę ucierpiały m.in. przez to właśnie, więc w tym roku chcę skupić się bardziej na życiu ogólnie ;) Ale czytać też będę, a jakże!

Czytelnicze plany... zabrać się za książki z mojej listy "to read", przeczytać jeszcze więcej reportaży i jeszcze więcej literatury spoza kręgu amerykańsko-europejskiego.

Odpowiedz do tematu