Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PILIPIUK, Andrzej - Jakub Wędrowycz, Kuzynki...
Autor Wiadomość
motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-11-06, 14:52   

Goldi, przeczytaj potem koniecznie Oko Jelenia :) Może są lepsze i gorsze momenty, ale seria całkiem dobra :) Została mi jeszcze 5 i 6 część do przeczytania. A Jakuba muszę jakoś od kogoś zdobyć kiedyś :P Niestety wypożyczanie serii z biblioteki jest trudne... Nie można książek zamawiać, a jak się idzie i zagląda na półki to ciężko też trafić na kolejne części.

Goldi_91 

Wysłany: 2012-11-06, 15:03   

motylek727 napisał/a:
Nie można książek zamawiać

Współczuję.
Oko Jelenia powiadasz. Ano wezmę się za to, skoro polecasz. Dopisuje do listy książek oczekujących. Jest 5 w kolejce :)

Kamil 

Wysłany: 2012-11-06, 16:36   

Goldi_91 napisał/a:
Oko Jelenia powiadasz. Ano wezmę się za to, skoro polecasz.

Tylko z tą serią jest tak, że pierwsze dwa tomy są takie sobie. Właściwie po pierwszym nie chciało mi sie do tego wracać, ale tak sie zlożyło że wpadł drugi, potem z nudów kupiłem trzeci i wsiąkłem. Kupiłem sobie calą serie :)

Warto sięgnąć po opowiadania, niektóre są naprawdę znakomite (te ze zbiorów 2568 kroków, Czerwona gorączka, właściwie we wszystkich zbiorach są teksty i słabe, i bardzo dobre), Wampira z M3 lepiej unikać, najsłabsza książka Pilipiuka.

Ciekawe jak nowy Wędrowycz, w święta przeczytam :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-11-06, 17:34   

Więc mówisz, że Oko Jelenia dalej robi się ciekawe :D ?
Bo u mnie na półce w bibliotece stoi calutka seria, ale po pierwszym tomie zrezygnowałam w brnięcie dalej.

Kamil 

Wysłany: 2012-11-06, 18:32   

Lepsze. Chociaż może to kwestia przyzwyczajenia? :D
Mi sie podobało. Historyczne realia + absurdalne pomysły (chociażby te helikoptery :D ) + akcja (choć np. w piątym tomie nie wiele). Raczej nigdy do tego nie wrócę, ale przyjemnie spędziłem czas :) Zresztą, jak przy wszystkich książkach Pilipiuka.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-11-06, 19:01   

Racja, w opowiadaniach trafiają się perełki. Generalnie wszystko co czytałem Pilipiuka mi się mniej lub bardziej podobało (może poza "Homo Bimbrownikus", ostatnim tomem "Kuzynek" i "Operacją..."), aczkolwiek w sumie nic by się nie stało, jakbym żadnej jego książki nie przeczytał. W ramach "rozluźniaczy" jednak bardzo jego prozę cenię.

PS. Wspominałem już, że zakończenie "Oka Jelenia" jest mocno zabawne?
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2012-11-06, 19:33   

Cytat:
PS. Wspominałem już, że zakończenie "Oka Jelenia" jest mocno zabawne?

Zakonczeniem mi sie podobało :mrgreen:

Operacja tez mi sie podobała :) (w końcu podróże w czasie).

Żabka 

Wysłany: 2012-12-28, 08:49   

Wczoraj skończyłam słuchać książkę Pilipiuka "Kuzynki".
Powiem tak... książka wciąga, jest porywająca, pobudza wyobraźnię. Jednak czegoś mi brakowało w tej książce, nie jestem do końca pewna czego, bo przecież wszystko było logicznie wytłumaczone i ułożone. Bohaterowie wyraziści, fabuła generalnie przejrzysta. Generalnie rzecz biorąc podobała mi się, ale nie wiem czy mam ochotę zajrzeć do kolejnych części. Może za jakiś czas... ;)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-01-01, 19:44   

Podarowałam bratu pod choinkę ''Truciznę'' Pilipiuka. Po okropnym ''Homo bimbrownikusie'' starałam się nie narobić sobie nadziei na to, że kolejny tom będzie o wiele lepszy. Nie zawiodłam się dzięki temu. Odnoszę wrażenie, że Pilipiukowi już skończyły się pomysły. Uśmiechnęłam się może dwa, trzy razy. Opowiadania mnie nie zachwyciły. Wiało wręcz nudą.

Kamil 

Wysłany: 2013-01-01, 19:46   

Tifa Lockhart napisał/a:
Pilipiukowi już skończyły się pomysły.

dopowiedziałbym:
skończyły sie pomysły na Wędrowycza. Bo "Szewc z Lichtenrade" i "Aparatus" były świetne.

"Trucizna" nudna. Nijaka. Nie moge sobie teraz żadnego opowiadania przypomnieć oprócz dwóch które już wcześniej znałem... Szkoda czasu. I paskudnie Fabryka zrobiła, że wydanie nie pasuje do poprzednich (grafika pasuje, ale oszczędzili na skrzydełkach okładki...).

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-12, 19:03   

kenaz napisał/a:
Bo "Szewc z Lichtenrade" i "Aparatus" były świetne.

Miło słyszeń takie słowa. :) Jakoś zawsze z opowiadań Andrzeja Pilipiuka wolałem te bezjakubowe. Jak będą tak świetne jak piszesz to może nawet sobie kupię? Na razie korzystam z egzemplarzy bibliotecznych.

Kamil 

Wysłany: 2013-01-13, 00:10   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Jak będą tak świetne jak piszesz to może nawet sobie kupię?

Dla mnie oba te zbiory zawierają tylko po jednym słabym tekście ("Staw" w Aparatusie i "Wunderwaffe" w Szewcu). Poza tym reszta jest dobra lub bardzo dobra (i jeśli lubisz poprzednie zbiory to myśle że też Ci podpasuje).
Mi przygody Skórzewskiego nadal się nie znudziły, czytanie o Tomaszu Olszakowskim też nadal sprawia frajde :)

--

A w tym roku pojawi się druga część Wampira z M-3. Niby było wiadomo, ale i tak czuje sie zawiedzony. Trochę liczyłem na coś całkiem nowego, może nową serię? Albo chociaż następny zbiór bezwędrowyczowy. Wampir to dla mnie najsłabsza książka Pilipiuka, żarty były nieśmieszne, naśmiewanie się ze Zmierzchu - zbyt wprost, wyciągnięcia Pana Samochodzika - nierozumiem i wolałbym nigdy nie przeczytać.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-13, 08:17   

Pilipiuk i tak ma zabójcze tempo pisania tekstów, w tym pędzie może mu wyjść czasem coś słabszego. :) Nie potrafię na szybko policzyć ile on już wydał książek. :)

Wampir z... - byłem z lekka zainteresowany jak wyszedł, ale po Twojej recenzji chyba daruje sobie poszukiwania książki w bibliotece..

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-01-13, 19:26   

Cytat:
wyciągnięcia Pana Samochodzika - nierozumiem i wolałbym nigdy nie przeczytać.

Hmm, może dlatego, że jako Olszakowski, Pilipiuk spisywał te dalsze przygody Pana Samochodzika i stąd taki rodzaj autoironii?
Wampir z... - byłem z lekka zainteresowany jak wyszedł, ale po Twojej recenzji chyba daruje sobie poszukiwania książki w bibliotece..

Patrz jak to się nakłada, niby mamy różne gusta z Kenazem, ale jak tak zjechał Wampira z M3, tak od tej pory mam jakiś opór straszliwy przed sięgnięciem po ten tekst :D

Lektury Kawoholiczki

keram 

Wysłany: 2013-01-16, 15:47   

Pilipiuk i tak ma zabójcze tempo pisania tekstów, w tym pędzie może mu wyjść czasem coś słabszego. :) Nie potrafię na szybko policzyć ile on już wydał książek. :)

Zdecydowanie za szybko chyba pisze o.O W jakimś wywiadzie było, że ma plany i pomysły rozpisane na kolejne 30 książek (jak dobrze pamiętam). Tutaj trzeba raczej założyć, że będą z każdą kolejną książki słabsze, a nie, że trafiło się słabiej...

Wampir był dramatyczny... a do tego wychodzi drugi tom. Bez zastanowienia - trzeba uciekać!

Tifa Lockhart napisał/a:
Podarowałam bratu pod choinkę ''Truciznę'' Pilipiuka. Po okropnym ''Homo bimbrownikusie'' starałam się nie narobić sobie nadziei na to, że kolejny tom będzie o wiele lepszy. Nie zawiodłam się dzięki temu. Odnoszę wrażenie, że Pilipiukowi już skończyły się pomysły. Uśmiechnęłam się może dwa, trzy razy. Opowiadania mnie nie zachwyciły. Wiało wręcz nudą.

Zgadzam się. Bimbrownikus już się nie popisał, dlatego Truciznę zamiast kupować najpierw pożyczyłem i przeczucie było dobre. Nie zamierzam kupować!

Aparatus też był rozczarowaniem. W połowie odłożyłem książkę, nie wiem czy doczytam do końca.
A Szewca nie czytałem.. Ktoś coś o tym może powiedzieć? Warto?

Odpowiedz do tematu