Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblioteki
Autor Wiadomość
Yacek 

Wysłany: 2014-02-26, 12:28   

Belial napisał/a:
Dowiesz się jak przyjdziesz

Nie bądź taka, powiedz!

Belial napisał/a:
Ok. Print screen zrobiony, będzie kogo oskarżyć

Phi, powiem, że kot mi do komputera się dobrał.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-02-26, 14:26   

Belial napisał/a:
wyślemy priorytetem

Genialnie, dotrę do domu jako stuletnia staruszka... :P

Dobra, dobra, koniec off-top. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Belial

Wysłany: 2014-02-27, 12:21   

Córka Lavransa napisał/a:
Belial napisał/a:
wyślemy priorytetem

Genialnie, dotrę do domu jako stuletnia staruszka... :P

Dobra, dobra, koniec off-top. :)

Aż tak nie ufasz naszej ukochanej poczcie? :D

Nieeee, ten offtop taki fajny. A wciąganie w niego modów, jeszcze fajniejsze. :D

Jak tam spotkanie autorskie?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-02-27, 12:39   

Belial napisał/a:
Aż tak nie ufasz naszej ukochanej poczcie?

Korzystam codziennie, mam powody. :mrgreen:

Belial napisał/a:
Jak tam spotkanie autorskie?

Nie byłam. W pracy się zasiedziałam... :zlo

Belial

Wysłany: 2014-02-27, 12:50   

Dzięki temu swojemu "zasiedzeniu się" przypomniałaś mi o dzisiejszym evencie:

27.02 godz. 17.30 – „Transatlantyk w Warszawie, czyli spacer śladem Gombrowicza” – spotkanie w Klubie Podróżnika z cyklu „Różności warszawskie” poprowadzi Katarzyna Dzierzbicka z Fundacji Varsaviana. (Biblioteka na ul. Bielskiego, koło Ciołka)

Belial

Wysłany: 2014-03-28, 09:35   

No i przyszła Kryska na Matyska... :D Już wkrótce ja się będę produkować w bibliotece. :P

alibaba 

Wysłany: 2014-03-28, 22:31   

Wczoraj zostałam zaproszona do mojej ulubionej biblioteki na prelekcję pani zajmującej się zdrowym stylem życia. Przy kawce, ciasteczkach, truskawkach! i winogronach omawiane były błędy jakie ludzie najczęściej popełniają w wykonywaniu niektórych ćwiczeń / :roll: chodzenie z kijkami głównie/, o możliwości uczestniczenia w tańcu rehabilitacyjnym i ćwiczeniach w wodzie. I przy okazji dowiedziałam się, że całkiem blisko mojego domy znajduje się hotel z basenem a tam codziennie rano odbywają cię zajęcia, głównie dla seniorów.
Chętnie bym z tego skorzystała, niestety na razie nie jest to możliwe. Dopiero gdy będę w szpitalu i lekarzom uda się ustalić przyczynę mojej choroby-to przy ich zgodzie zgłoszę się na te zajęcia.
Piszę o tym w temacie "biblioteki" bo jak się okazuje ta biblioteka / to jest filia Bibl. Raczyńskich/ ma w planie organizowanie podobnych spotkań o różnej tematyce związanej ze zdrowiem. A przy okazji panie bibliotekarki proponują odpowiednie książki które można wypożyczyć.
Dodam jeszcze, że ta biblioteka znajduje się na osiedlu gdzie większość mieszkańców stanowią seniorzy. To tzw. stare osiedle i tematyka spotkań akurat trafiona.

Belial

Wysłany: 2014-03-29, 06:25   

Super pomysł mieli. :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2014-04-17, 20:30   

Dzisiaj poszłam do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i doznałam szoku. W sensie jakoś tak zawsze myślałam, że kobiety tam pracujące są jakoś naprawdę ogarnięte i niemal fanatycznie dbają o te książki i całą bibliotekę. Książka, której szukałam powinna występować na półce w trzech egzemplarza, na pewno żaden z tych egzemplarzy nie był wypożyczony i generalnie nic tylko jeden wziąć i znaleźć... Niestety... Miła pani przeszukała pół biblioteki i zaginionych książek nie ma. Na początku myślałam, że może, ktoś przypadkiem wziął, rozmyślił się (jeśli oddaje się książkę zawsze odnoszą je bibliotekarki), odłożył nie na miejscu... No ale kurcze, wszystkie trzy?!

alibaba 

Wysłany: 2014-04-18, 00:04   

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze takie biblioteki mogą istnieć i to na dodatek w tak dużym i uczelnianym mieście. Widocznie władze miasta nie interesują się takim czymś jak publiczna biblioteka i uważają, że istnieją dla wyższych celów.

ciapek111 

Wysłany: 2014-06-16, 10:16   

Bibliotekarze (bądź też występujące w znaczącej przewadze bibliotekarki) są różni. U mnie akurat, nawet w małej filii miejskiej biblioteki publicznej, wszystko jest ogarnięte - może jedynie dział dla dzieci woła o pomstę do nieba, ale to z winy dzieci oraz rodziców, którzy nie widzą potrzeby odkładania książek na miejsce.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-06-16, 21:20   

Grrrr... zarezerwowałam sobie "Króla trędowatego". Termin zwrotu - 12/06/2014. Oczywiście, ktoś wypożyczył i ma gdzieś, że kto inny czeka. Powinien dostać karę 100 zł ściągane ze zwrotu z podatku, to by się nauczył... :zlo

KJrun 

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2014-07-21, 11:53   

Ej, ale skoro miał termin zwrotu 12 czerwca, a Ty wysłałaś swój post 6, to jeszcze miał trochę czasu;)

1mirinda 

Wysłany: 2014-07-22, 21:54   

Córka napisała swój post 16 nie 6 :P .
W bibliotece z której korzystam czeka kilka cykli które chciałem przeczytać niestety już od dłuższego czasu są wybrakowane :zlo .Biorąc pod uwagę fakt że jest to wiejska biblioteka z małym zasobem książek jest to jeszcze bardziej denerwujące.

Nie wyobrażam siebie mieszkającego w mieście,ale biblioteki miejskie to jedna z nielicznych rzeczy której mi brakuje na wsi.Z książek które polecacie już utworzyła mi się spora lista niestety w większości brakuje tych tytułów w bibliotece z której korzystam

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2014-07-23, 08:41   

1mirinda napisał/a:
W bibliotece z której korzystam czeka kilka cykli które chciałem przeczytać niestety już od dłuższego czasu są wybrakowane :zlo .Biorąc pod uwagę fakt że jest to wiejska biblioteka z małym zasobem książek jest to jeszcze bardziej denerwujące.

Gdzieś w wątku obok jest dyskusja o cenach książek i poziomie czytelnictwa z nim związanym. Nie da się ukryć, że takie braki w cyklach zniechęcają do korzystania z bibliotek. W pewnym momencie przestałem liczyć na bibliotekę w moim rodzinnym mieście. O ile starsze książki można w niej jeszcze dostać bez problemu (lektury, literaturę klasyczną itp.) to z nowszymi (ale nie mam tu na myśli najnowszych książek, które wyszły w zeszłym miesiącu) zawsze był problem.
Trochę demotywująca jest wyprawa do biblioteki, kiedy idziesz i wiesz, że to czego chcesz, prawie na pewno nie będzie tam dostępne. :(

Odpowiedz do tematu