Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GROMYKO, Olga - Zawód Wiedźma
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-28, 20:05   

jagus napisał/a:
Jak wspomniałam już, nabyłam ostatnio najnowszy tom opowiadający o naszej WRednej wiedźmie. Powiem, że przy nim Opiekunka jest świetna. Brakowało mi dosłownie wszystkiego za co polubiłam Wolhę i spółkę.

Mam wrażenie, że Autorka sama nie wiedziała w którą stronę pociągnąć fabułę i motała się raz w jedną raz w drugą. Może zresztą płacili jej od słowa, stąd taka niespójność w ostatnim tomie? ^^ Generalnie też uważam, ze to najsłabsza część z cyklu, ale wciąż jednak uważam Wolhę niemal za swoją ulubioną literacką wiedźmę (bo w końcu nikt nie przebije babci Weatherwax! ^^) i nie oceniłam jej w tym ostatnim tomie aż tak surowo. Dlaczego płaczliwa? Raczej pasowało mi do niej te wahania przedślubne i myśli o daniu drapaka, byle jak najdalej od małżeńskich okowów ;-) Wprawdzie walka na morzu znów była mało efektowna, a motywy czarnych charakterów niezbyt przekonujące, ale Epilog mnie ubawił :mrgreen:

Lektury Kawoholiczki

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-11-28, 21:10   

To straszne być w mniejszości, bo mnie osobiście się tak średnio podobała. Zarówno sama Wolha, jak i styl w jakim pisze autorka :c
Czemu ja tam niczego nie widzę?!

jagus 

Wysłany: 2011-11-28, 22:11   

Ravena napisał/a:
Dlaczego płaczliwa?

Takie określenie przyszło mi do głowy. Nie chcę wchodzić w szczegóły fabuły, ale momentami miałam wrażenie, że zapowiada się na zabawną wymianę zdań między Lenem a naszą wiedźmą, a tu nic, tylko tłumaczenie.

Ravena napisał/a:
Epilog mnie ubawił

Hihi też mi się spodobał :mrgreen:

natka8 

Wysłany: 2014-10-30, 22:13   

Pokochałam postać W.Rednej. Strasznie podobało mi się jej poczucie humoru i to, że nie była tak całkowicie idealna. Jednak każda kolejna książka była coraz gorsza. Dało się wyczuć, że autorka zaczęła pisać bardziej dla zysku, niż dlatego, że miała jakiś większy pomysł. Mimo tego z sentymentu przeczytałam całą serię.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-10-31, 00:36   

Czytalam wszystkie czesci Wiedzmy moim dzieciom do poduszki. Moj prawie 17-letni syn do dzis kiedy ma zmartwienie prosi, zebym mu przeczytala jakis fragment z ksiazek o przygodach niesfornej Wolhy. Na rowni z ksiazkami o Muminkach, te powiesci dzialaja na niego pokrzepiajaco.

andy 

Wysłany: 2014-11-02, 18:58   

Chyba wyszły wszystkie. Tzn. Wiedźma naczelna też. Czy coś jeszcze Gromyko napisała w tej serii nie wiem, ale czytałem Wierni wrogowie - nie ta bajka ,ale w sumie ten sam klimat i miejsce

Odpowiedz do tematu