Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antykwariat
Autor Wiadomość
swiatlonosny 

Wysłany: 2010-02-04, 00:11   

A ja polecam wszystkim film "The Ninth Gate" czyli "Dziewiąte wrota" (wyst. Johnny Depp). Dużo mówi o magii antykwariatów i gorączce poszukiwaczy książkowego złota. Ja znam 3 antykwariaty w moim mieście.

Kruszynka88

Wysłany: 2010-06-01, 18:50   

Hej:) ja ostatnio natknęłam się na fajną rzecz a mianowicie antykwariat internetowy. zobaczyłam ofertę książek i byłam mile zachwycona. mają dużo dobry i co najważniejsze tanich książek. Polecam Stanowczo:))

Rejestracja tylko po to, by zareklamować stronę, mija sie z celem nie uważasz? Prosze nie wklejać reklam bez zgody Administracji. Ravena
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2010-06-02, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  

M 

Wysłany: 2010-11-22, 13:40   

W chwili obecnej do antykwariatów uczęszczam średnio raz w miesiącu. Jest to rzadki proceder głównie ze względu na fakt, iż wyprowadziłem się z miasta wojewódzkiego (Szczecin) do powiatowego (Stargard). W Szczecinie antykwariatów jest siedem, wszystkie odwiedzałem regularnie, a zwłaszcza jeden - gdzie jest cała masa książek nowych i nieużywanych, a przecenionych o 30-40%. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem i dowiedziałem się, ze on ma podpisane umowy z kilkoma wydawnictwami, które przekazują mu zawartość magazynów, gdzie zalegają książki niesprzedane i powoli wycofywane ze sprzedaży. I właśnie często tam zaopatrywałem się w dobrą literaturę.
W Stargardzie są dwa antykwariaty, ale niestety oba są dość ubogo zaopatrzone w porównaniu do antykwariatów szczecińskich. Dlatego odwiedzam je, ale niespecjalnie często daję im zarobić ;) W Szczecinie zaś nie jestem ostatnio zbyt częstym gościem, więc i tam nie zostawiam pieniędzy ;)

Procella 

Wysłany: 2010-11-22, 14:02   

Zawsze można korzystać z antykwariatów internetowych ;)

M 

Wysłany: 2010-11-22, 14:15   

Procella napisał/a:
Zawsze można korzystać z antykwariatów internetowych ;)
Oczywiście, że można i doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Niemniej, jest jedno "ale", które ma zasadniczy wpływ na fakt, iż nie korzystam z antykwariatów internetowych. Mianowicie - chodzi o koszty przesyłki, których najzwyczajniej na świecie nie lubię ;) Do dzisiaj nie mogę zaakceptować tego, że kurier i poczta biorą tak duże pieniądze za dostarczenie malutkiej paczuszki ;) Dlatego tak odpowiadała mi opcja empik.com z możliwym bezpłatnym odbiorem w wybranym salonie :) Z drugiej strony - nigdy nie kupuję książek w ilościach hurtowych, aby koszty przesyłki zostały albo zniwelowane albo przerzucone promocyjnie na sprzedawcę...

castagna 

Wysłany: 2016-09-29, 00:05   

a znacie jakieś dobre antykwariaty internetowe? z dużą ofertą i w miarę przystępnymi/niskimi cenami? :)

Bartek234 

Wysłany: 2016-10-26, 12:27   

Witam! Jestem tutaj pierwszy raz, ponieważ chciałem przedstawić Wam moje zdanie na temat antykwariatów. Otóż ciesze się bardzo z faktu, że są jeszcze takie miejsca, w których każdy pasjonat może kupić coś dla siebie. Od zawsze kupowałem w moim mieście stare książki i komiksy. Teraz niestety nie mogę, bo złamałem nogę i leżę w szpitalu, ale.. istnieją antykwariaty internetowe. Zamówiłem sobie pełno komiksów i książek historycznych w jednym z nich, który polecam http://www.sklep-komiksowy.pl/. Zauważyłem, że są tutaj nie tylko materiały do czytania, ale i wiele innych rzeczy, które mogą zachwycić każdego pasjonata.

himi

Wysłany: 2016-11-07, 21:22   

W dużych miastach na każdym rogu można znaleźć antykwariat.

Justyna 1987 
Wszystko co czytam

Wysłany: 2016-11-13, 20:36   

lubię antykwariaty, bo można coś okazyjnie upolować :-D

Odpowiedz do tematu