Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Masłowska - "Między nami dobrze jest"
Autor Wiadomość
Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2008-11-07, 17:21   Masłowska - "Między nami dobrze jest"

Rzecz dzieje się w Polsce, w Łodzi lub w Wałbrzychu lub w familokach na Dolnym Śląsku, lecz zdjęcia kręcone są częściowo na Litwie, częściowo w Katowicach. Bohater Jasiek mieszka w radioaktywnym bloku. Pewnego dnia jego pijany ojciec górnik, zataczając się na stary poniemiecki kredens z witrażykami, łamie sobie obie ręce i obie nogi. Dla rodziny Jaśka zaczynają się ciężkie czasy. Aby utrzymać umierającą na raka rodzinę, chłopak jest bezrobotny i wpada w złe środowisko. Wszędzie przemoc, ponure ugory blokowisk, wyciekające baterie, palące się rowery, komputerowe symulacje hołd. To właśnie na jednej z nich bohater zauważa głuchą i ślepą, ale całkiem do rzeczy wyglądającą Monikę, która melankolijnie grzebie patykiem w osypujących się pikselach. Zaprzyjaźnia się z nią. Razem zbierają złom na uranowych ugorach upadającej Stoczni Gdańskiej, którą świetnie nam zresztą ograł Czarnobyl. Monika uczy go dostrzegać to czego w naszym zabieganym, cotygodniowym trybie życia nie widzimy my, ludzie normalni. Niestety w tym samym czasie brat Jaśka zachorowuje na białaczkę. Lecz on bierze los w swoje ręce.

merlin.pl

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-07, 18:11   

Czytałam recenzje tej książki i ponoć jest zupełnie niepodobna do tej Masłowskiej z "Wojny polsko-ruskiej..." i "Pawia królowej". I bardzo dobrze, bo przez tamte nie przebrnęłam. A z tą mam jakieś szanse na powodzenie ;)

Lektury Kawoholiczki

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-15, 15:26   

Nigdy nie udalo mi sie przebrnac przez zadna powiesc Maslowskiej chociaz probowalam kilkakrotnie. Tym razem daje za wygrana. Jest tyle innych pieknych ksiazek ze szkoda mi mojego ograniczonego czasu na powiesci w tym stylu.

karinka 
gamoniowa ;)

Wysłany: 2008-11-30, 18:30   

Ja sięgne po te powiesc z checia bo lubie Masłowska.
"Wojna" mi sie podobala wzglednie, natomiast 'Paw" juz bardzo.
Poza tym lubie te dziewczyne, tzn. taka ja jaka jest w wywiadach ;)

Atłasowa 

Wysłany: 2011-09-28, 13:11   

"Paw królowej" nie był zły, warto przeczytać choćby z ciekawości, bo Masłowska jest niewątpliwie ciekawą postacią. Aczkolwiek nie do końca zgadzam się z taką wizją świata, a i styl pisania wraz z językiem znacznie utrudniały lekturę. Jeśli nowa książka jest napisana inaczej, jestem skłonna spróbować.

carpintero 
carpintero

Wysłany: 2011-11-10, 16:31   

nie czytałem, byłem w teatrze kilka dni temu i pokręcone jak nie wiem, ale na pewno jednocześnie warte przeczytania :->

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2015-02-02, 12:55   

Przyznam się do nieczytania Masłowskiej i ostatniej fascynacji jej piosenkami ze "Społeczeństwo jest niemiłe". Chyba czas na książki. :)

Odpowiedz do tematu