Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coben Harlan
Autor Wiadomość
Janosik

Wysłany: 2011-02-23, 17:29   

Ja Cobena też mimo wszystko lubię. Mimo , że może jest liniowy i schematyczny to czytając jego książki jakoś zawsze czas mi lepiej leciał (chociażby w pociągu czy innym środku podroży :) )

annika 

Wysłany: 2011-08-24, 20:45   

Schematyczny staje się dopiero po lekturze kilku książek ;)
Mój zdecydowany faworyt.
Choć ostatnio w trochę słabszej formie :(

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-08-24, 22:09   

"Zaginioną" czytałem, bardzo pocieszne, bohater tak antypatyczny i nadęty, że aż się zżyłem, intryga przekomiczna (zakończenie to mistrzostwo świata :lol: )... Pewnie jak mi coś jeszcze wpadnie w ręce tego pana to się z tym zapoznam, ale w celach humorystycznych.
www.lowking.pl

annika 

Wysłany: 2011-08-29, 19:44   

No to prawda, humor jest jednym z głównych atutów jego pisarstwa :)
Choć intrygi też niczego sobie ;)

Elliott 

Wysłany: 2012-04-21, 02:06   

Przeczytałem "W głębi lasu", następnie "Zachowaj spokój". Chciałem także przeczytać "Na gorącym uczynku" ale stwierdziłem, że potrzebuję czegoś innego. Sięgając po "Zachowaj spokój", zastałem to, co faktycznie od tej książki oczekiwałem, znaczy... chciałem, żeby była taka a nie inna. Czy książki H.C. są schematyczne? Trudno mi powiedzieć. Trzecią książkę odłożyłem na później, po okładce nie będę oceniał. 2 książki - 2 punkty przez które można poprowadzić linię, 3 książki - 3 punkty przez które też można poprowadzić linię, która może być prosta albo łamana. jak przeczytam trzecią będę mógł powiedzieć czy są schematyczne czy też nie.

domi 

Wysłany: 2012-06-28, 17:17   

W najbliższych dniach planuję zakup najnowszej Cobena, która u nas wyszła..Ale nie nastawiam się na wielkie WOW, bo ostatnio byłam zawiedziona...może mam już za duże wymagania..?:P

migotka 

Wysłany: 2012-06-30, 09:39   

domi napisał/a:
może mam już za duże wymagania..?:P

Wysokie wymagania kształtują rozwój kultury, nadają jej odpowiedni poziom. Wysoko postawiona poprzeczka wobec książek dobrze o Tobie świadczy.

ćma 
nocny motyl:)

Wysłany: 2012-08-27, 12:01   

Ja Cobena lubię właśnie za lekkość w opisie tych niejednokrotnie zawiłych historii;) Oczywiście nie ma sensu czytać całej serii z Myronem po kolei, bo kryje się w nich pewien schemat. Ale co jakiś czas wręcz uwielbiam po niego sięgnąć, bo jego powieści można wręcz pochłonąć:) A bohatera serii (tj. Bolitara) bardzo lubię. Ostatnio przeczytałam "Tylko jedno spojrzenie" Cobena i naprawdę pod koniec książki czułam się pozytywnie skołowana :)

bloodyth 

Wysłany: 2012-08-30, 22:20   

Pierwszą książką Cobena, którą przeczytałam było ''W głębi lasu'' i wciągnęłam się strasznie. Później zakupiłam 3 kolejne i więcej już nie zakupie, dziękuję bardzo, czułam się jakbym cały czas czytała tą samą książkę z zaburzoną chronologią wydarzeń.

Na jedno kopytko wszystko :(
Take me to a better place...

Patty 

Wysłany: 2012-10-14, 21:22   

Moja pierwsza książka tego autora to 'Bez skrupułów' i na pewno nie będzie ostatnią :) Świetny język i wciągająca, choć nie do końca zaskakująca jak dla mnie ;)

Turn The Page 

Wysłany: 2012-10-28, 16:04   

Która książka była dla was najciekawsza? Sama nie wiem jaką przeczytać. :-|

mała 

Wysłany: 2012-11-26, 18:46   

Ravena napisał/a:

Mam jednak zastrzeżenia do Cobena, ponieważ każda jego kolejna książka powtarza ten sam schemat i po pewnym czasie pojawia się pewien przesyt.
O to to!
Po przeczytaniu pierwszej książki pana Cobena zrobiłam wielkie łał i poleciałam do biblioteki po następne. Wzięłam dwie. I po przebrnięciu przez nie stwierdziłam, że koniec z Cobenem. Nudny, uparcie powtarzający jeden motyw, przewidywalny.
Z lekką niechęcią sięgnęłam po historię z Myronem i Winem, i tu się zakochałam. Doskonale ich sobie wymyślił, są boscy! A Win bije rekordy. ;) I dzięki nim z Cobenem się na dobre nie rozstałam.

Christine Wolf 
Nikt istotny.

Wysłany: 2013-05-30, 19:22   

craxxi napisał/a:
Sposób w jaki opisuje „Wielką Cyndi” jest komiczny i często wywoływał uśmiech na mojej twarzy:).

Och, również to uwielbiam.

Jego książki są hm lekkie. Wydaje mi się że idealne na wieczór gdy chce się po prostu posiedzieć i poczytać nie myśląc o niczym zbytnio istotnym.

Moja ulubiona jego autorstwa to chyba Wszyscy mamy tajemnice.
Spoiler:
W momencie jak przeczytałam że Gabriel nie żyje byłam w zupełnym szoku.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2013-05-30, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-05-30, 19:26   

Christine Wolf napisał/a:

Spoiler:
Moja ulubiona jego autorstwa to chyba Wszyscy mamy tajemnice. W momencie jak przeczytałam że Gabriel nie żyje byłam w zupełnym szoku.

Mnie to akurat szczególnie nie razi, bo nie mam zamiaru czytać więcej Harlana, ale lepiej takie rzeczy ukrywaj za spoilerem.
www.lowking.pl
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2013-05-30, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  

Christine Wolf 
Nikt istotny.

Wysłany: 2013-05-30, 19:38   

Och, przepraszam. Zrobiłam to zupełnie przypadkiem. Ciężko być zabieganym człowiekiem.

Schowane. :)
Może zbyt dużo szkód nie wyrządziło... :P
CL
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2013-05-30, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu