Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki - Nowa moda na książki do słuchania
Autor Wiadomość
ciocia_rada 

Wysłany: 2012-03-26, 09:17   

Ja dwa razy podjęłam próbę czytania za pomocą audiobooka.
Raz - do pracy licencjackiej, kupiłam Największe wpadki rekinów biznesu, 4 części. Nie dałam rady przesłuchać choćby 1 płyty.
Drugie podejście to Dziennik Bridget Jones. Przygotowałam się do słuchania, herbatka, cisza, spokój, wieczór zimowy i... po 30minutach przysypiałam.

Kolejnej próby już nie podejmę. Jak mam czas, to wolę czytać książki tradycyjne. A jak gotuję, sprzątam, to słucham muzyki bądź rozmawiam.

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-03-26, 09:18   

Żabka napisał/a:
A to ciekawe Eva, że to działa mobilizująco na Ciebie i chodzisz do pracy na piechotę...
Ja pamiętam, że jak słuchałam audiobooka na zakupach albo gdzieś poza domem to przedłużałam sobie trasę, bo wiedziałam, że w domu już nie posłucham

Nie, to nie do końca jest tak. Chodzę na piechotę, żeby mieć więcej ruchu. Zimą musiałam jeździć autobusem, bo było ciemno i się bałam. Strasznie się przez zimę zasiedziałam :-/ W drodze do pracy przeważnie słuchałam muzyki, a od niedawna audiobooków. I mam to samo co Ty. Żeby się wyrobić z rozdziałem zwalniam kroku, albo wychodzę wcześniej :lol: Jeszcze nie wiem, czy będę fanką tej formy, ale na razie mi się podoba. Tych książek, które słucham nie ma niestety w mojej bibliotece, więc to całkiem niezły sposób na zapoznanie się z nimi ^^

Wiele zależy od lektora. Teraz słucham 'Alternatywy według Wilta". Lektorem jest Ryszard Nawrocki. Czyta bardziej monotonnie niż Malajkat w pierwszej części.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-03-26, 11:38   

ciocia_rada napisał/a:
Ja dwa razy podjęłam próbę czytania za pomocą audiobooka.
Raz - do pracy licencjackiej, kupiłam Największe wpadki rekinów biznesu, 4 części. Nie dałam rady przesłuchać choćby 1 płyty.
Drugie podejście to Dziennik Bridget Jones. Przygotowałam się do słuchania, herbatka, cisza, spokój, wieczór zimowy i... po 30minutach przysypiałam.
Bo Ty źle do tego podchodzisz. :) A-booki najlepiej się słucha w ruchu, np. na spacerze, albo gdy robisz coś, co nie wymaga dużego wkładu pomyślunku, np. przy prasowaniu. W ten sposób nie myślisz o tym, jak bardzo nie cierpisz prasować pościele :lol: tylko koncentrujesz się na książce - sprawdzone. :mrgreen:

Eva del Dolores napisał/a:
Ryszard Nawrocki
To popularny lektor, faktycznie dość monotonnie mówi, ale da się przeżyć. Są też książki, które znam wyłącznie z a-booka i nie wyobrażam sobie ich "samodzielnych", bez udziału interpretacji lektora. Przykładem może być trylogia Mendozy, której nie wyobrażam sobie inaczej, jak w interpretacji pana Mirosława Utty. :)
Caroline*

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-03-26, 13:55   

Nieznany napisał/a:
da się przeżyć

Fakt, żyję, ale co to za życie xD
A ściągnęłam sobie teraz "Forresta Gumpa", obie części. Przypomnę sobie część pierwszą i zapoznam się z drugą. ^^

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-03-26, 20:10   

To widzę, że jednak spodobała Ci się ta forma. :)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-03-26, 20:58   

Ja mam w audiobooku 19 książek. Nie zmogłam ani jednej...
Albo zasypiam, albo mnie tak drażnią, że muszę wyłączyć - i to niezależnie od tego, co robię. Ostatnio porwałam się na "Służące" Stockett i wyłączyłam po 4 minutach słuchania Anny Seniuk, którą bardzo cenię jako aktorkę. Nie umiem, i już.
Chciałam spróbować z Wiltem, którego uwielbiam, ale ktoś, nie pokazując palcem, kolczasty, wyłączył mi transfer w połowie. ;-)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-03-27, 09:03   

Nieznany napisał/a:
To widzę, że jednak spodobała Ci się ta forma.

Podoba mi się idea, ale jak pisałam, tylko przy odpowiednim lektorze. Tzn. takim, który mi pasuje, bo że mi się ktoś nie podoba, to nie znaczy jeszcze, że zły. Ale szerzej wypowiem się, jak będę miała więcej audiobooków na koncie ;-)

Córko, nie wiem, z kim Ty się zadajesz, ale na pewno jeszcze da się wycofać z tego związku :-P :lol:

Żabka 

Wysłany: 2012-03-27, 12:59   

Nieznany napisał/a:
co nie wymaga dużego wkładu pomyślunku, np. przy prasowaniu.

W ten sposób nie zauważysz kiedy wyprasowałaś wszystko i jak miło byłoby jeszcze coś zrobić. ;-)
Ja w ten sposób przesłuchałam niektóre książki Karola Maya. A słuchając książek Jane Austen świetnie mi się myło okna i na prawdę nie zauważyłam kiedy wszystko zrobiłam 8-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Atłasowa 

Wysłany: 2012-03-27, 13:35   

W sumie Święta idą, trzeba sprzątać - jakiś audiobook by się przydał. ;)

ciocia_rada 

Wysłany: 2012-03-27, 13:56   

Nie, nie, Nieznany, nie dam się namówić. Przy sprzątaniu, gotowaniu czy prasowaniu nie mogę słuchać książki. By wiedzieć o co chodzi, muszę byś skupiona :P .

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-03-30, 12:28   

„Gra o tron” w wersji audio

W połowie kwietnia będzie miał swoją premierę audiobook kultowej książki George’a R.R. Martina „Gra o Tron”, przygotowany przez Wydawnictwo ZYSK i S-ka oraz serwis audioteka.pl. W nagraniach wzięło udział niemal 100 aktorów, w tym takie gwiazdy jak Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Maria Seweryn i Marian Dziędziel. Oprócz doborowej obsady aktorów, Audioteka zastosowała niespotykane dotąd w produkcjach audio efekty dźwiękowe oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową. Reżyserii podjął się Krzysztof Czeczot.

Audiobook „Gra o tron” to największa superprodukcja audio stworzona na podstawie światowego bestsellera. O jej wyjątkowym charakterze świadczy wielkość produkcji, plejada znanych aktorów oraz zastosowana nowoczesna technologia efektów dźwiękowych. Nagrania trwały niemal 3 miesiące, a rozmach przedsięwzięcia można porównać do średniej wielkości projektu filmowego. Słuchacze otrzymują ponad 30 godzin nagrań, wypełnionych głosami znanych aktorów. Narratorem „Gry o tron” jest Krzysztof Banaszyk. Producenci położyli duży nacisk na oryginalną ścieżkę dźwiękową m.in. wykorzystano efekty dźwiękowe nagrane podczas walk rycerskich (Grunwald, Malbork) oraz tradycyjne instrumenty w nowoczesnych aranżacjach.
– Zapytano mnie, czy zrealizowana przez nas "Gra o Tron" to audiobook czy słuchowisko radiowe? Pewnie i to i to. W audiobooku narrator sam prowadzi nas przez historię. W słuchowisku radiowym role różnych bohaterów odgrywane są przez wielu różnych aktorów. Do tego dochodzą specjalne efekty dźwiękowe, które wprowadzają nas do innego wymiaru opowiadanej historii. Nie słuchamy wtedy tylko opowieści, jesteśmy jej częścią… jak byśmy stali obok postaci, jakbyśmy je podglądali i podsłuchiwali. Dla mnie nasza realizacja zamyka się w zdaniu "film bez obrazu" - choć pewnie i z tej szuflady łatwo nas wyciągnąć i przełożyć do innej. Wydaje mi się, że najważniejsze to to, że każdy usłyszy coś innego, coś dla siebie. Ale zawsze będzie nas ciekawiło, co wydarzy się w kolejnym rozdziale. Nawet, kiedy nie jest się fanem literatury fantasy – poleca reżyser audiobooka, Krzysztof Czeczot.
„Gra o tron” to powieść fantasy, pierwsza część sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, której autorem jest amerykański pisarz George R.R. Martin. Tytuł zarówno w Polsce jak i na świecie otrzymał miano bestsellera i został przetłumaczony na 14 języków, a na naszym rodzimym rynku sprzedano 100 tysięcy egzemplarzy. Autor książki jest również jednym ze scenarzystów serialu produkowanego przez stację HBO. Saga opowiada o fantastycznej krainie przypominającej średniowieczną Europę, w której czas rządzi się własnymi prawami. Lato może trwać przez dziesięciolecia, a zima całe dekady. Dwa potężne rody są uwikłane w grę, w której zwycięzca obejmie panowanie nad Siedmioma Królestwami Westeros. Głównym tematem „Gry o tron” jest walka o władzę, która obraca się wokół takich kwestii jak lojalność, pożądanie, obsesje erotyczne, pragnienia, nieposłuszeństwo i historia.
– Słuchając „Gry o tron” możemy śmiało mówić o rozkwicie polskiego audio show biznesu. Połączenie wyjątkowej treści ze świetnymi kreacjami aktorskimi i efektami muzycznymi daje niepowtarzalny efekt, który zapewnia szczególny odbiór treści. Dzięki możliwościom, jakie zapewnia technologia mobilna, smartphony i aplikacje mobilne, obcowaniem z tym wyjątkowym teatrem wyobraźni możemy cieszyć się podczas jazdy metrem, samochodem, podczas spaceru, treningu, zakupów… Nasza „Gra o tron” to nowa przestrzeń słowa – komentuje Marcin Beme, prezes Audioteka S.A.

Dystrybucja audiobooka „Gra o tron”:
Pierwsze fragmenty audiobooka „Gra o tron” można pobrać już z serwisu audioteka.pl, a premiera całości odbędzie się na telefonach Samsung Wave III w ofercie PLAY. Audiobook pojawi się również w postaci kolekcjonerskiego czteropłytowego wydania na CD.
Informacja o produkcji:
Reżyseria: Krzysztof Czeczot (1979 r.) – aktor, absolwent a obecnie wykładowca Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor tekstów dramatycznych (m.in. „Bezładu”), libretta do operetki „Piękna Helena” Jacques'a Offenbach'a. Realizator teatrów radia („Dublin.One Way” - nagroda za reżyserię na VIII FRi Tv "Dwa Teatry ", „Jeszcze się spotkamy młodsi” - Grand Prix na na X FR i Tv Dwa Teatry ). Nagradzany za role filmowe m.in. na KSF „Młodzi i Film" (nagroda aktorska za najlepszą rolę męską - „Głośniej od bomb”, reż. P. Wojcieszek) oraz na „Bartoszki Film Festival” (za rolę w filmie „Za Horyzont”, reż. Jakub Czekaj).

Producent: audioteka.pl, Paweł Andryszczyk
Muzyka: Adam Walicki
Dźwięk: Sound Tropez
Czas trwania: 32 godz. 15 min.

Obsada:
Asińska Weronika – Sansa Stark
Banaszyk Krzysztof – Narrator
Benoit Mariusz – Maester Pycelle
Boberek Jarosław – Khal Drogo
Bondyra Piotr – Robb Stark
Braciak Jacek – Tyrion Lannister
Bychawska Pola – Arya Stark
Dereszowska Anna – Lysa Stark
Dracz Krzysztof – Lord Varys
Dziędziel Marian – Król Robert Baratheon
Garlicki Łukasz – Renly Baratheon
Gonera Robert – Jorah Mormont
Juchniewicz Marcin – Sandor Clegane
Kuduk Dorota – Daenerys Targaryen
Kulec Damian – Jon Snow
Kulesza Agata – Catelyn Stark
Łotocki Lech - Selmy Baratheon
Mohr Rafał – Littlefinger
Musiał Maciej – Joffrey Baratheon
Orzechowski Sławomir – Lord Dowódca Mormont
Pławiak Filip – Viserys Targaryen
Seweryn Maria – Cersei Lannister
Simlat Łukasz - Jaime Lannister
Więckiewicz Robert – Eddard Stark
Wojciechowski Mariusz – Tywin Lannister
i inni.

Za: Rynek Książki

Lektury Kawoholiczki

Atłasowa 

Wysłany: 2012-03-30, 12:50   

Obsada? Tzn. że będą czytać z podziałem na role? :shock:

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-03-30, 13:16   

Pewnie tak :) Sądzę, że to będzie słuchowisko, nie sam lektor, tak jak w przypadku "Narrenturm" Sapkowskiego, z efektami dźwiękowymi i muzyką. Mnie by to odpowiadało jak najbardziej, bardzo przyjemnie mi się słucha takich rzeczy :)

Lektury Kawoholiczki

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-03-30, 13:43   

Super. :) Chętnie bym tego posłuchał. :)
Caroline*

bielun 

Wysłany: 2012-05-26, 15:26   

Nigdy nie mogę przekonac się do audiobooków. Za wolno czytają, zawsze mam ochotę w jakiś sposób to przyspieszyc, a nie mam jak. Niecierpliwię się i szukam książki w formie papierowej lub ebooka

aleksanderdzoga

Odpowiedz do tematu