Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki - Nowa moda na książki do słuchania
Autor Wiadomość
KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2012-01-19, 21:48   

Ja tam jednak zawsze wolę książkę kupić. A e-booków po prostu nie umiem czytać to samo z audiobookami. Próbowałam słuchać tych igrzysk w wersji lektorskiej i to jednak chyba nie dla mnie. Teraz jednak czekam na film. To dla mnie zdecydowanie bardziej strawna interpretacja książki ;)

Renata122 

Wysłany: 2012-01-22, 03:39   

Ja odsłuchiwałam "Igrzyska śmierci" w wersji audiobook, co było dla mnie niesamowitą wygodą bo słuchałam w każdej wolnej chwili z mp3, z którą się nie rozstaję. Ogólnie z audiobookami bywa na prawdę różnie, czasem lektor jest ciężki do słuchania. Ale jeśli chodzi o "Igrzyska.." to Anna Dereszowska czyta na prawdę dobrze, dlatego jeśli ktoś jest chętny na książkę a jeszcze jej nie ma bądź nie jest przekonany to polecam pobrać z internetu wersję próbną audiobooka, która jest darmowa i zawiera jedynie fragment książki dla oceny.

Bartek 

Wysłany: 2012-01-22, 09:17   

Próbowałem z którąś z części "Wiedźmina", ale nie wyszło. Audiobooki zdecydowanie nie są w moim typie. Może kiedyś się do nich przekonam...
Z chęcią bym natomiast spróbował przeczytać książkę na Kindlu od Amazona, zobaczyć czy faktycznie to urządzenie działa tak dobrze jak je opisują...

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-01-22, 11:23   

Ja słuchając audiobooki czasami potrafię się niestety "wyłączyć". Może to dlatego, że jestem bardziej wzrokowcem niż słuchowcem i jestem bardziej skupiona, kiedy czytam niż słucham. Chociaż podobno kiedy czytamy za wolno to nasza koncentracja się obniża, gdyż nasz mózg się najzwyczajniej w świecie nudzi ;-)

Renata122 

Wysłany: 2012-01-22, 22:59   

Ja też jestem wzrokowcem a częściej się dekoncentruje czytając. Chociaż to też zależy od książki... Jeśli książka jest mało ciekawa i mnie nadzwyczajnie w świecie nudzi, to niezależnie od tego czy czytam czy słucham będę się zamyślać.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-01-23, 06:22   

Lubię całkiem audiobooki. Na razie w swoim życiu przesłuchałam dwa. Nie mogę robić tego leżąc, bo zasypiam momentalnie. Ale biegając, idąc gdzieś czy zbierając jagody cały dzień świetnie mi się słucha. Nie mam problemów z zapamiętywaniem, a niektóre sceny do teraz tkwią mi w pamięci.

Bartek 

Wysłany: 2012-01-24, 20:30   

Tifa Lockhart napisał/a:
Ale biegając, idąc gdzieś czy zbierając jagody cały dzień świetnie mi się słucha.

Próbowałem właśnie głównie podczas biegania, ale szybko odjeżdżałem myślami dalekoooo...

Delacroix 

Wysłany: 2012-01-25, 10:15   

nie przekonują mnie audiobooki tak jak i ebooki. te drugie - ze względu na to, że ja muszę mieć książkę w ręku i przewracać kartki. muszę.
a co do audiobooków - po kilku minutach odpływam myślami ('co zrobić dziś na obiad? schabowe były w sobotę...', 'pranie!!!') a gdy już 'wracam' to zawsze się zastanawiam: co ja słucham? :-P

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2012-01-27, 12:33   

Delacroix napisał/a:
nie przekonują mnie audiobooki tak jak i ebooki.

Mnie również nie przekonują. Na audiobooku się nie skupię, musiałabym się bardzo starać, a i tak dużo by mi uciekło :-/ . Poza tym książkę muszę przeczytać, słuchanie to nie to samo :roll:

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2012-01-29, 07:59   

Mi nic nie zastąpi czytanie książki. Zapach, przewracanie kartek, to jak rytuał. Oglądać wolę filmy a słuchać muzyki. Przynajmniej na razie. Potem się może przekonam.

Saule 

Wysłany: 2012-01-29, 20:53   

Audiobooki do mnie nie przemawiają. Nie potrafię za długo skupić się na treści książki, wejść w jej klimat, poznać bohaterów. Zamiast skoncentrować się na słuchaniu, moje myśli bardzo szybko odpływają w zupełnie inną stronę i w efekcie całkiem gubię się w akcji.

elemental 
elemental

Wysłany: 2012-02-04, 10:53   

Bartek napisał/a:
Próbowałem z którąś z części "Wiedźmina", ale nie wyszło. Audiobooki zdecydowanie nie są w moim typie. Może kiedyś się do nich przekonam...
Z chęcią bym natomiast spróbował przeczytać książkę na Kindlu od Amazona, zobaczyć czy faktycznie to urządzenie działa tak dobrze jak je opisują...

Na największym Kindle DX efekt jest już naprawdę super. Jest nawet dźwięk przewracanych kartek ;) można się zapomnieć i poślinić palce przed próbą obrócenia :P

Atłasowa 

Wysłany: 2012-02-06, 11:23   

Ostatnio widziałam Kindle na Gruponie za pół ceny, gdyby nie to, że jestem spłukana, może bym się skusiła.

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2012-02-09, 20:52   

A co to?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-09, 21:34   

Atłasowa napisał/a:
Ostatnio widziałam Kindle na Gruponie za pół ceny, gdyby nie to, że jestem spłukana, może bym się skusiła.

Z grouponem sugeruję uważać, całkiem możliwe, że ich "pół ceny" to niewiele mniej od pełnej gdzie indziej, gdzie jest bezpieczniej i wygodniej kupować. ;-) Przy sprzęcie elektronicznym jest to szczególnie częste.

Kindle na Gruponie
Dziś na Grouponie pojawiły się czytniki ebooków Kindle. Cena wyglądała nawet nie najgorzej, bo za 399zł otrzymywaliśmy zwykłego (bezdotykowego) Kindla. Jednak po głębszym wczytaniu się w ofertę, okazuje się, że jak większość ofert grupowych zakupów i ta oferta nie jest w ogóle atrakcyjna.
Pomińmy tu fakt, że jakby nie liczyć, to zakup bezpośrednio z Amazon będzie tańszy... Niektórzy nie czują się na siłach, żeby samodzielnie dokonać zakupów w zagranicznych sklepach online, inni mogą mieć opory związane z bezpieczeństwem transakcji. Dla takich osób te dodatkowe 20-30zł może nie być wielkim dodatkiem.
Jednak oferta ma mały haczyk - jest to wersja Kindle'a z reklamami ("Wersja sponsorowana – special offer z reklamami"), która dostępna jest jedynie na terenie USA. Jej oficjalna cena to 89$, a nie jak w przypadku standardowej wersji 109$. To tłumaczy cenę na Gruponie.
Możemy też mieć później problemy z realizacją gwarancji. Pewnie musiałaby być realizowana przez sklep, który oferuje Grupona, zamiast przez Amazon.
Polecam jednak samodzielne sprowadzenia Kindle poprzez Amazon, który jest jednym oficjalnym sprzedawcą tych urządzeń. Nie dajmy pośrednikom na nas zarabiać, nie po to jesteśmy internautami, żeby dać się tak wykorzystywać.
Dodatkowo polecam prześwietlanie każdej oferty na Gruponie i podobnych serwisach. 95% z nich to pseudo-oferty promocyjne, które służą jako darmowa reklama i sposób na zbijanie kokosów przez nieuczciwe firmy.

Źródło:
http://www.webzky.pl/czyt...le-na-gruponie/

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Odpowiedz do tematu