Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki - Nowa moda na książki do słuchania
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-20, 21:12   

Nieznany napisał/a:
A mówiłem, żebyś przyjeżdżała do Mielca

Brak ciepłych gaci nieco mnie ogranicza. Jak myślisz, gdzie, u licha, mogłam je zostawić...? :shock:

Nieznany napisał/a:
W ten sposób miast nauczyć się angielskiego oduczyła byś się polskiego. :lol:

No to mnie nastraszyłeś. A miałam zamiar spróbować ze szwedzkim... :-/

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

kalinka

Wysłany: 2011-12-05, 10:49   

a ja np. bardzo duzo robie na drutach. i jeszcze do takiej wprawy nie doszlam, zeby dziergac i czytac na raz:0 wiec audiobooki to moj najwiekszy przyjaciel!

M 

Wysłany: 2011-12-14, 08:47   

Wczorajszym późnym wieczorem spróbowałem posłuchać audiobooka "Wyjście z cienia" Janusza A. Zajdla, którego kupiłem ojcu na święta Bożego Narodzenia. Chciałem sprawdzić z czym to się je i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że to nie zabawa dla mnie. Już od dawna wiem, że jestem typowym wzrokowcem i taka forma zapoznawania się z książką totalnie mi nie odpowiada. Co prawda słuchałem jej w łóżku, kiedy żona oglądała serial w telewizji, więc stąd może nieadekwatne emocje we mnie wzbudziła. Podejrzewam, że należałoby zastosować rozwiązanie polecane przez większość sympatyków audiobooków, czyli słuchać tylko w samochodzie w trakcie podróży z punktu a do b, ale ja tej formy nie widzę. A tym bardziej nie widzę słuchania wieczorem, ze słuchawkami na uszach, zamiast z książką w ręku... W żadnym wypadku. Ewentualnie na spacerze ;-) Nie odpowiada mi i koniec, nie łapię akcji, nie podążam za nią, nie wczuwam się w nią, narzucona interpretacja również nie bardzo mi pasuje. Chciałbym zapoznać się jeszcze ze słuchowiskiem, aby mieć pełne wyobrażenie o audiobookach. Rozumiem, że niektórym ta forma odpowiada, do mnie jednak nie trafia. Jeszcze do nich wrócę, ale to raczej w trakcie dłuższych podróży i z książką, z którą w innym sposób i tak bym się nie zapoznał.

Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2012-01-05, 22:38   

Ja nawet lubie audiobooki, ale faktycznie musi byc cicho, najlepiej pozny wieczor/noc, malo absorbujaca czynnosc jak: ukladanie puzzli, prasowanie, czy porzadki (w moim przypadku) i dobre wydanie. Ostatnio sluchalam kilku rozdzialow Nawalnicy Mieczy z cholkuj.pl. Nie wiem kto to nagral- na pewno mial dobre chceci- ale kiepsko to wyszlo. Nawet imion nie czyta po ang. tylko tak jak jest napisane co dawalo przedziwny efekt. No ale darowanemu koniowi....przynajmniej prasowanie zrobilam, czego bez zajetych mysli bym sie nie podjela :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-01-06, 13:31   

Lumen napisał/a:
przynajmniej prasowanie zrobilam, czego bez zajetych mysli bym sie nie podjela :)

Nom, przy tym zajęciu nie przeszkadza nawet zła interpretacja lektora ^^
A ja, przygotowując scenariusze zajęć na najbliższe ferie, przypomniałam sobie o Bajkach-Samograjkach. To słuchowiska dla dzieci, z czasów mojego dzieciństwa, w wykonaniach najlepszych aktorów starszego pokolenia: Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Mieczysław Czechowicz, Władysław Hańcza, Wiesław Michnikowski - wszystkie te znane głosy! Po latach słucha się tego z dziką przyjemnością.
Z tego samego powodu odnalazłam sobie "Alicję w Krainie Czarów" z 1975 roku. Obsada aktorska jest wspaniała: Iga Cembrzyńska, Piotr Fronczewski, Wojciech Siemion, Wiesław Michnikowski, Andrzej Stockinger, Irena Kwiatkowska, Janusz Zakrzeński, Mieczysław Czechowicz, Wieńczysław Gliński, Magdalena Zawadzka, Jan Kociniak i wielu innych. Przemiło się słucha ^^

Lektury Kawoholiczki

Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2012-01-06, 15:48   

Ravena, a gdzie to znalazlas? na chomiku czy jeszcze gdzies indziej?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-01-06, 20:01   

Na chomiku jest dostępne. Z wersją do słuchania, więc niekoniecznie trzeba ściągać ^^

Lektury Kawoholiczki

Julietta 

Wysłany: 2012-01-10, 10:38   

Ja też lubię ksiażki do słuchania, bo własnie można robić coś w trakcie ;)
A nawet w warszawskim metrze ostatnio ciężko utrzymać się z książką w ręku i sie niszcza :(
A słuchawki nie przeszkadzadzają.
Z ężuniem sobie słuchaliśmy kiedyś -nie pamietam tytułu, ale lekko erotycznej powieści o japońskiej gejszy, wieczorami zamiast filmu :lol:
W domu zaczęłąm słuchać "Dziewczynki ze świata maskotek", ale zapodziałam płytę na miesiac i już nie pamietam wiele :(
A dziś w drodze do pracy "Igrzyska śmierci" znalazłam damrowy /i rozdział czytany przez Dereszowską, którą uwielbiam i dlatego się skusiłam. Mimo, że to książka młodzieżowa, przyznam, że się trochę wciągnęłam i myślę o zakupie całości, tylko z tą kasą po świętach tak mizernie :(

A może też jest na chomiku, wie ktoś? ja nie korzystałam nigdy z tego przybytku...

Renata122 

Wysłany: 2012-01-13, 23:37   

Audiobooki to wygoda, wrzucam sobie na odtwarzacz i przesłuchuje kiedy chce. Najczyściej w drodze na uczelnie, do pracy czy gdziekolwiek indziej. Aczkolwiek nie są w stanie zastąpić książki w wersji papierowej. Może dlatego, że jestem wzrokowcem ;)

Najaa 

Wysłany: 2012-01-13, 23:50   

W archiwach Polskiego Radia można by ba pewno wygrzebać zapewne nie jedno świetne słuchowisko i aż się prosi, żeby Radio udostępniło swoje słuchowiska na przykład na stroni internetowej, skąd można by je było pobrać,za jakąś sensowną opłatą.

Julietta 

Wysłany: 2012-01-14, 12:04   

Ciekawy pomysł 8-)

elemental 
elemental

Wysłany: 2012-01-16, 12:24   

W domu wolę raczej poczytać , jest w tym jakiś fajny klimat ;)
Ale na dłuższą podróż czy dni poza domem audiobook jest bardzo wygodny, tylko nie można za długiej przerwy robić między odsłuchiwaniem ;) Przynajmniej u mnie tak jest, że w natłoku innych spraw taki odsłuchiwany audiobook dość szybko ulatuje z pamięci

Julietta 

Wysłany: 2012-01-16, 12:41   

To prawda i podobnie jak książka wymaga skupienia. Już na przykład ze słuchania przy gotowaniu niewiele bym chyba zapamiętała :-P

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-01-16, 13:31   

Ja też mam takie wrażenie, że audiobooka zapominam w sekundę.
Może dlatego, że przy jego słuchaniu nie angażuję zbytnio umysłu i łatwo się rozpraszam...

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Atłasowa 

Wysłany: 2012-01-18, 16:47   

Ja się nigdy do audiobooków nie przekonałam, nie mogę się skupić bez tekstu, chyba po prostu jestem wzrokowcem.

Julietta ja mam "Igrzyska Śmierci" właśnie z chomika, tylko, że w pdf. Może w innej formie też są. Polecam metodę łopatologiczną - wpisz w googlach igrzyska śmieci chomik :D swoją drogą bardzo fajna książka, też się młodzieżowych nie tykam generalnie, a od tej nie mogłam się oderwać po prostu. :evil2:

Odpowiedz do tematu