Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki pod choinkę
Autor Wiadomość
Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2008-11-08, 16:01   

A ja nie lubię dostawać prezentów, czy na urodziny czy na świeta, nigdy mi niczego nie potrzeba, i to wypytywanie co bym chciała dostać, brr :-/

jakaś dziwna chyba jestem :roll:

jagus 

Wysłany: 2008-11-08, 17:47   

Ja bardziej od odstawania prezentów lubię je dawać :)

A o co do prezentów, hmmmm, to chciałabym dostać taki jeden specjalny fotel, lampkę, którą mogłabym postawić koło łóżka, misia, do którego mogłabym się przytulać, moją karykaturę, a przede wszystkim ŚNIEG!!!

A tak na prawdę, to chciałabym dostać uśmiech mojego rodzeństwa podczas ubierania choinki, kuksańca od kuzyna, śnieżki w buzie od taty, wrednego żartu od mamy :) A reszta to szczegóły :)

burli 

Wysłany: 2008-11-08, 18:41   

ja też wolę dawać. choć często nie wiem co dać. ale jak już wymyślę i jestem dumna z tego co wymyśliłam to mam kupe radochy z patrzenia na minę obdarowanego :mrgreen:

a ja jestem strasznie wybredna. mało rzeczy mi sę podoba. ale chciałabym wyprowadzić się z domu, znaleźć lepszą pracę, żeby moja babcia zniknęła z mojego życia, żeby mój tata się ogarnął, kupić sobie nowiutki komputer i super kalendarz na rok 2009.kilka książek by się przydało ale najpierw muszę przeczytać te, które już mam.

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-11-08, 20:39   

Nową książke Zafona, akcja także się rozgrywa w Barcelonie.Tytułu nie pamiętam, coś z aniołami, i z tego co pamiętam, ma świetną oprawkę, tak samo klimatyczną jak CW :)

Utopiste

Wysłany: 2008-11-08, 23:08   

a ja oprócz książek nie myślę o żadnych konkretnych prezentach, pewnie jeszcze dostanę worek słodyczy, mimo że tata codziennie mi powtarza, że nie powinnam tak dużo jeść, bo zacznę wyglądać jak beczka :roll:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-09, 11:46   

Jak tak patrzę na rynek wydawniczy i nowości to mam coraz większe wrażenie, że muszę zrobić jakąś listę, bo zaczynam się gubić w mnogości opcji do wyboru. :)

Erendis 

Wysłany: 2008-11-09, 12:38   

Znając życie, dostanę od rodziców i babci pieniądze, za które sobie kupię, co będę chcieć. A potem i tak dostanę reprymendę, że nic nie kupuję "tylko te książki" (;
Marzy mi się Mabinogion: pięć opowieści walijskich, cztery gałęzie jak i romanse. Z drugiej strony boję się takiego sporego zakupu "w ciemno". Wolałabym je wcześniej obejrzeć, przeczytać parę kartek, ale niestety te książki są bardzo, bardzo, bardzo trudno dostępne.
my home is your head

Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2008-11-10, 00:27   

Marzy mi sie przytulny dworek z jasnym wnętrzem, durzą werandą i hustawką na niej oraz ogromny ogrodem dookola tego. Niestety raczej nie zmiesci sie to Mikolajowi w worku :) A tak serio to wszystko jedno co dostanę bo wiem ze bedzie to wyrazem milosci i troski od bliskich mi ludzi i z pewnosci wiele serca wlożą w to co wymyślą. A to chyba najważniejsze! Czasem widze niepewnosc i lek w oczach tego kto daje, że prezent sie nie spodoba albo coś. A przecież za prezentem chowają sie emocje dużo ważniejsze od zawartości podarunku! Nie przeoczmy ich!

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-10, 10:12   

U mnie od kilku lat książki regularnie goszczą pod świątecznym drzewkiem, gdzieś od 2002 roku mniej więcej. Zazwyczaj więcej ich kupuję niż dostaję. A teraz, jak brat jakoś się do czytania przekonał to i jemu nie mam już oporów jakiejś książeczki podarować za pośrednictwem Mikołaja. :) Czy to jest dobry prezent gwiazdkowy? Myślę, że tak. Zresztą wybierzcie się na parę dni przed Wigilią do księgarń a zobaczycie jaki tam jest wtedy tłok.

Tina 

Wysłany: 2008-11-10, 10:20   

Mi się marzyło, dostać pod choinkę "Diunę" Franka Herberta i jakąś książkę Tolkiena, tylko, że mamusia się zdenerwowała, że w tym roku za dużo dostałam pieniędzy na książki, więc postanowiła, że prezentów w tym roku nie będzie. A szkoda, bo to już taka tradycja... :-(

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-10, 10:25   

Tina napisał/a:
mamusia się zdenerwowała, że w tym roku za dużo dostałam pieniędzy na książki, więc postanowiła, że prezentów w tym roku nie będzie

:zlo :zlo :zlo

Jak tak można! Zupełnie takiego podejścia nie rozumiem. Co to znaczy, za dużo wydawać na książki? Trzeba się cieszyć, że ludzie chcą je kupować. Każda zakupiona książka to małe święto czytelnictwa. Moi rodzice też czasem szemrzą, że za dużo tych książek, ale w moim wieku mogę już sobie spokojnie przymknąć oko, gdyż sam sobie książki kupuję, a dla mnie nigdy nie jest ich za dużo.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2008-11-12, 18:14   

Mój mikołaj mnie wypytywał od pół roku co chcę na gwiazdkę . I już go uświadomiłam . Pod choinką będzie leżała saga o Wiedźminie . 5 tomów . :mrgreen: .:D

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-14, 17:44   

Tifa Lockhart napisał/a:
Pod choinką będzie leżała saga o Wiedźminie . 5 tomów

Ja nie wiem co będzie leżało u mnie. Tyle wyszło ostatnio ciekawych książek, że chyba zdąże wszystkie wykupić zanim Mikołaj przyjdzie. :)

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-14, 19:51   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Tyle wyszło ostatnio ciekawych książek, że chyba zdąże wszystkie wykupić zanim Mikołaj przyjdzie. :)

A ja sama nie wiem co chciałabym przeczytać, nie mam żadnego pomysłu. Dzisiaj myślałam że umrę ze śmiechu kiedy poszłam do księgarni a tam jakaś nowa, ucząca się zawodu księgarka stała za ladą. Ja jej się pytam czy jest Winnetou Maya (potrzebuje bo syn znajomych moich rodziców ma niedługo urodziny i kazali mi coś wybrać) Ona tak patrzy na mnie jakbym była z kosmosu, pomyślałam że nie usłyszała, bo było dość głośno. Mówię że "Winnetou"
-nie wiem - i wpisuje do komputera winetu

To by było na tyle. A książki i tak nie ma bo gdzieżby taki autor jak May był u mnie w mieście i teraz jestem w kropce i nie wiem co kupić.

— Joe Black

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-15, 12:04   

Jesli chodzi o prezenty to ostatnio sama robie sobie tyle prezentow ze caly czas mam wrazenie ze jest gwiazdka. ;-)
Podczas mojego pobytu w Polsce kupilam tyle filmow, ksiazek i muzyki ze moje swiateczne oczekiwania sa bardzo skromne:
Ksiazki:
1. Christopher Paolini "Brisingr"
2. Jerome K. Jerome "Trzech panow w lodce nie liczac psa"
3. Beata Pawlikowska "Poradnik globtrotera", "Blondynka u szamana"
4. Anupama Chopra "Krol Bollywood. Shah Rukh Khan"
Muzyka:
1. Oliver Shanti & friends "Tibetiya"
Filmy:
1. "Paheli" - moj ukochany film bolly, wspaniala pelna kolorow filmowa basn, ktora kilka lat temu byla kandydatem do Oscara w kategorii filmu obcojezycznego.
2. Przeboj tego lata "Mamma Mia!"

Odpowiedz do tematu