Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jonathan Carroll
Autor Wiadomość
Czarna_Smoczyca 

Wysłany: 2011-11-14, 18:37   

Dawno temu czytalam ,,Poza cisza" i ,,Na pastwe aniolow", nie pamietam dokladnie co mnie w nich urzeklo, nie skreslilam Caroll'a z listy dobrych autorow, wiec nie moglo byc zle. Choc moze byc tez tak, ze bylam wtedy plytka i latwo bylo zaspokoic moj glod czytelniczy ;-)

Vesper 

Wysłany: 2012-02-17, 21:26   

Do Carolla zawsze będę miała sentyment - "Kości księżyca" to pierwsza książka, którą sobie sama kupiłam - i od razu strzał w dziesiątkę... :)

Saule 

Wysłany: 2012-03-18, 21:17   

Przeczytałam właśnie "Dziecko na niebie". Świat nierealny, magiczny wkrada się do świata rzeczywistego. Momentami to wszystko robi się za bardzo pomieszane, ale... hmm.. ta książka idealnie wpasowała się w mój obecny nastrój. Jest w niej jakiś specyficzny klimat, który mnie bardzo przypadł do gustu. "Dziecko..." bardzo mnie wciągnęło, chociaż nie czytałam jej kartka za kartką, z niecierpliwą ciekawością, co też będzie dalej, jaki będzie dalszy obrót spraw. To nie był ten rodzaj wciągnięcia. Tutaj było sporo przerw na rozmyślania - czytasz, nagle trafiasz na jakiś fragment, który Cię zastanawia i od razu Twoje myśli samoistnie zaczynają wędrować wokół kwestii poruszanych w powieści, nie tylko tak ogólnikowo, ale i wkraczając w tereny bardzo osobiste. Była to moja pierwsza powieść tego autora, ale zdecydowanie nie ostatnia.

kiczia 

Wysłany: 2012-10-04, 14:53   

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z Carrollem, na razie (jakiś rok temu) przeczytałam "Krainę chichów", która mi się bardzo spodobała... Wtedy jeszcze nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać:) Zaczęło się zwyczajnie, ale w połowie książki zrozumiałam, że od od tego momentu już tak nie będzie i zdarzyć się może wszystko;)Właśnie ta nierealność wykreowanego przez Carrolla świata tak bardzo mi się spodobała. Obecnie czytam "Dziecko na niebie", właściwie to już długo, ale to głównie przez brak czasu... Też mi się podoba, dlatego kolejne książki też planuję wypożyczyć;)

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2012-10-08, 23:07   

A ja mam Krainę chihów i jakoś doczekać się nie może :(
Pożyczyłem od zanjomej, chyba zapomniała... trzeb się wziąć!

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-10-09, 15:44   

Kraina bardzo przyjemna, zbiór opowiadań, którego tytułu nie pamiętam również. Niestety "Białe jabłka" mnie odrzuciły, zbyt "uczuciowe" czy jak to inaczej nazwać.
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu