Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zdarza się nam wracać do książek młodzieżowych?
Autor Wiadomość
Żabka 

Wysłany: 2009-11-06, 17:34   

Ja bardzo często wracam do książek mojego dzieciństwa. Bardzo lubię czytac Kubusia Puchatka i Chatkę Puchatka. Bardzo często też czytam od nowa książki Karola Maya czy Małgorzaty Musierowicz. Są takie książki,które czytam po jakimś przełomie w moim życiu,żeby upewnic się,że jeszcze tkwi ta mała dziewczynka we mnie...

miao
miao

Wysłany: 2009-11-27, 23:44   

z wielka przyjemnością powracam do książek z czasów dzieciństwa, nawet tak dalekich jak "Plastusiowy pamietnik", który uwielbalam jako dziecko. Ostatnio jednak jestem na etapie powrotów i ponownego odkrycia Kornela Makuszyńskiego moj ulubiony - "Szatan z siódmej klasy"!

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-11-28, 10:07   

Miao, kibicuję ci z Makuszyńskim. Jeden z moich ulubionych autorów, a "Szatan.." jedna z moich ukochanych lektur i... bohaterów! ;-) Ten Adaś ^^ Makuszyński jest ciepły, dowcipny i bardzo optymistyczny w swoich powieściach dziecięcych :)

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-11-28, 12:17   

Ravena napisał/a:
Miao, kibicuję ci z Makuszyńskim. Jeden z moich ulubionych autorów, a "Szatan.." jedna z moich ukochanych lektur i... bohaterów! ;-) Ten Adaś ^^ Makuszyński jest ciepły, dowcipny i bardzo optymistyczny w swoich powieściach dziecięcych :)

Również dopisuję się do klubu miłośników Szatana z siódmej klasy. Oprócz wielu walorów polubiłem ją między innymi dlatego, że zawsze pasjonowały mnie wszelkiego rodzaju zagadki i łamigłówki. A w powieści Makuszyńskiego jest ich pełno. A ciepły klimat powieści i ta aura jaką roztacza świat opisany przez autora to swoją drogą, ale też bardzo mi się podoba.
Jest to przykład wzorowej książki dla dzieci moim zdaniem. :)

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2009-11-28, 16:00   

'Szatan..." to także jedna z moich ulubionych książek ze szczenięcych czasów. Z tego co pamiętam była to lektura szkolna i podobała się nawet tym, którzy z czytywaniem lektur bywali zwykle na bakier.

Zaś co do wracania: czasem zdarza mi się sięgać po książki Niziurskiego - za każdym razem z podobna przyjemnością. Kapitalny przykład na to, że nie trzeba pisać "dla dorosłych", żeby być wielkim pisarzem (a i owszem, uważam go za takiego).

Ach, jak miło byłoby mieć nieco mniej zim na karku i móc poawanturować się w Niekłaju albo przeżyć siódme wtajemniczenie :mrgreen:

miao
miao

Wysłany: 2009-11-28, 23:58   

Ojej! Nie wiedziłam, że poczciwy "Szatan..." spotka sie z takim odzewem! Cięszę się, że i Wam się podoba i nikt mnie nie zgromił, że te książki są staromodne. Moim zdaniem są suuuuupcio! A swoją drogą, jakis czas temu odkrylam Listy z podróży do tatr - polecam można pęknąć ze śmiechu! Pan Kornel miał doskonałe poczucie humoru! (polecam zwlaszcza historię jak Boy - Żeleński z Witkacym zrobili Makuszynskiego w bambuko i zaprosili go na spacer po gorach, a ten ubrał się w eleganckie butki i jasny garnitur).

miao
miao

Wysłany: 2009-11-28, 23:59   

a w "Szatanie" bardzo mi się podobała ta atmosfera niebezpiecznej, choc bardzo mozliwej przygody i cudowna atmosfera, mało która ksiązka tak bardzo kojarzy mi się z wakacjami:) takimi wiecie, na wsi jak sie kiedyś jeździło ...

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-11-29, 06:27   

miao napisał/a:
i nikt mnie nie zgromił, że te książki są staromodne.

Nie przesadzajmy. :) Takie książki to są skarby literatury dziecięcej. Mądre, przyjemne, roztaczające atmosferę przyjaźni i życzliwości. Na takich się wychowałem i dobre wspomnienie pozostało mi do dziś. Nadal chętnie do takich pozycji wracam.

Nie samym Harrym Potterem i Zmierzchem człowiek żyje. :)

Żabka 

Wysłany: 2009-12-01, 19:28   

Zgadzam się z Uczniem i warto zachęcac młodsze pokolenia do czytania Kornela Makuszyńskiego i "Szatana z siódmej klasy"...Są to książki bardziej rozwijające niż Harry Potter czy Zmierzch ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

miao
miao

Wysłany: 2009-12-03, 18:57   

racja!

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2009-12-03, 22:30   

http://www.allegro.pl/ite...per_okazja.html

Ech, rozmarzyłam się... :-?

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-12-04, 09:42   

:off: Ja nie wiem, jak to 199,99 za SZTUKĘ??? :off:

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-12-04, 10:59   

Ravena napisał/a:
:off: Ja nie wiem, jak to 199,99 za SZTUKĘ??? :off:

Sztuka, w sensie jeden komplet czyli de facto 10 sztuk. :)

książ

Wysłany: 2010-01-08, 14:58   

Ja do dziś wracam do opowiadań o Mikołajku:) Zwłaszcza do tych najstarszych (kwadratowe książeczki), w których zaczytywałem się jeszcze jako dzieciak. I nic się nie zestarzały powiem wam, wciąż tak samo śmieszą, niesamowite;)

Artemiss

Wysłany: 2010-03-29, 10:22   

Niziurskiego kolekcję posiadam i chętnie wracam. Za Szatanem nigdy nie przepadałam i jakoś teraz też mnie nie ciągnie. Za to ostatnio zwinęłam kuzynowi Chłopców z Placu Broni i mam w zamiarze przeczytać przy najbliższej okazji. Pamiętam, że kiedyś to uwielbiałam.
Typowo dziewczęce książki, które kiedyś czytałam teraz już rażą mnie... chyba sztucznością bo tak naprawdę nie wiele miały wspólnego z moimi nastoletnimi czasami. W życiu było bardziej hardcorowo niż u Siesickiej.
I czytam namiętnie Muminki, które jak dla mnie były chyba szczytem moich dziecięcych marzeń pomimo naiwności pewnych wątków. Uwielbiałam tajemniczość tych opowieści. I pewną naturalność tego, że zło i dobro współgrają ze sobą.

Odpowiedz do tematu