Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zdarza się nam wracać do książek młodzieżowych?
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-09-22, 19:33   Czy zdarza się nam wracać do książek młodzieżowych?

Kiedyś tam mając lat kilka czytaliśmy Dzieci z Bulerbyn, Baśnie braci Grimm. Potem przyszła kolej na Anię z Zielonego Wzgórza, Tomki, Winnetou i inne powieści. A potem zaczęliśmy czytać poważniejszą literaturę.

Jak to jest z naszym stosunkiem do dzieł z dzieciństwa i młodości? Lubicie do nich czasem powrócić czy też na zawsze pozostaną miłym wspomnieniem z tamtych lat?

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2009-09-22, 19:43   

Oczywiście , że wracam do książek z dzieciństwa . Baśnie bardzo lubię i czytam często .Mikołajki , Karolki - bardzo miło wspominam . A książki Lindgren powtarzam sobie co jakiś czas.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-09-22, 19:54   

Oczywiście, że tak! Do "Ań" wracam często i gęsto. Zdarza mi się sięgnąć po Tomki, wrócić do "Małej księżniczki" podczytywać sobie Andersena, czy otworzyć na chybił trafił "Serce" Amicisa. Mam na półkach sporo literatury młodzieżowej i nie zatrzymałam jej dla ozdoby, ale po to, by od czasu do czasu do niej powrócić ;-)

Lektury Kawoholiczki

rygor
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-22, 19:59   

Ja nadal z przyjemnością czytam książki dla młodzieży, jeśli tylko jakaś wpadnie mi w ręce. ;]

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-09-23, 16:13   

Ja nawet z sentymentu niektóre pozycje dziecięce i młodzieżowe kupiłem sobie, żeby mieć na własność i móc do nich wracać. Kilka książek Maya, Verne'a, Londona. Serię Szkarskiego, Opowieści z Narnii, książki o Smoku Wawelskim Pagaczewskiego.

Sprawiały mi wielką radość podczas lektury, mam bardzo ciepłe wspomnienia i chciałem je sobie zachować w domowej bibliotece i kiedy tylko najdzie mnie ochota by jeszcze raz wyruszyć z Old Shatterhandem czy Tomkiem Wilmowskim, móc to uczynić.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2009-09-23, 22:42   

Ja też mam w swojej biblioteczce kilka książek z młodości. Nie mówię już o bajkach, do których mam szalony sentyment, ale których na bieżąco nie czytam (wyjątkiem jest tu "Za trzydziewiątą rzeką" J. Porazińskiej, dla mnie absolutna magia między okładkami), ale typowe dziewczęce młodzieżówki, czyli Musierowicz, Ożogowska, Snopkiewicz, Montgomery. Mam też słabość do literatury młodzieżowej takiej "edukacyjnej", jak np. "Dowód tożsamości" Minkowskiego i innych z tzw. Kolekcji Jubileuszowej.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

montano 

Wysłany: 2009-09-30, 08:17   

Ja dosyć późno zacząłem czytać z własnej, nieprzymuszonej woli i moją literaturę młodzieżową stanowiły głównie kryminały Christie ;-).
Ale uwielbiam od czasu do czasu zajrzeć do "Pana Samochodzika..." albo do Andersena - nikt chyba nie pisał piękniejszych bajek.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2009-09-30, 11:36   

O, "Pana Samochodzika" ja też hoduję na półce. Ale mam problem, bo kupowałam te książki z Wydawnictwa Pojezierze, i mam od 1 do 8 tomu, oraz 12. Poluję od lat na te trzy brakujące i trafić nie umiem, nie umiem się też dowiedzieć, czy one w ogóle w tym Wydawnictwie wyszły. A jako, że jestem chorobliwym pedantem, dreszczem przejmuje mnie perspektywa zakupu trzech tomów w innej oprawie. To bym już chyba wolała kupić te 12 w komplecie...

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...? :roll:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2009-09-30, 11:37   

Kiedys lubialam, np. do Małgorzaty Musierowicz:)
I do Harrego pottera wracam co jakis czas :D

montano 

Wysłany: 2009-09-30, 19:53   

Córka Lavransa napisał/a:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...? :roll:

Ja mam komplet, ale z Przedsiębiorstwa Wydawniczo-Handlowego EURO.
Poza tym to są stare wydania, więc nie wiem, czy teraz można je gdzieś znaleźć w ogóle.

Agatka37

Wysłany: 2009-10-15, 20:14   

Ja bardzo często wracam do książek z młodości, a to za sprawą moich dzieci. Lubią gdy czytam im do poduchy baśnie czy brzydkie kaczątko. Literatura dziecięca jest dużo bogatsza dzisiaj niż za moich czasów. Wystarczy odwiedzić księgarnie internetowe. Książek do wybory i do koloru:):) przede wszystkim tych dla moich maluchów:)

ene 

Wysłany: 2009-10-15, 22:56   

od jakiegoś czasu chodzi za mną Księga Urwisów.... zaraz chyba sięgnę ;-)

takze też wracam do książek młodzieżowych :)

andy 

Wysłany: 2009-10-16, 15:54   

ene napisał/a:
Księga Urwisów.... zaraz chyba sięgnę

Czytałem to baaardzo dawno temu, ale jak jeszcze co nieco pamiętam to ... może i ja sobie kiedyś powtórzę

ene 

Wysłany: 2009-10-16, 23:49   

no i sięgnęłąm i przeczytałam - nadal fajne :)

Ladybug 

Wysłany: 2009-10-18, 18:47   

Ojej, największy sentyment mam chyba do Harry'ego Potter'a. Całą serie czytałam siedem razy.

Odpowiedz do tematu