Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
co ostatnio przeczytałam
Autor Wiadomość
alibaba 

Wysłany: 2009-09-17, 22:58   co ostatnio przeczytałam

Ostatnio czytałam kilka dość ciekawych książek. Napiszę krótko o czterech z nich, godnych przeczytania.
„Obsesja”, autor Kallerman, to powieść o legendarnych Kamieniach Dawida. Jeśli kogoś interesuje historia Żydów- polecam. Dobrze się czyta, akcja toczy się szybko, zawiera elementy sensacyjne. „Panieński Grób”, autor Jeffery Deaver to właściwie sensacja. Bohaterkami są głuche dziewczynki porwane przez zbiegłych więźniów. Sama fabuła banalna, jak w powieściach sensacyjnych, pozwala jednak poznać problemy ludzi głuchych, wejść trochę w ich świat.
„Igrzyska śmierci” – I tom trylogii o mieszkańcach futurystycznego państwa Panem. Bardzo ciekawie przedstawiona
historia ludzi żyjących w państwie rządzonym przez tyrana. Treść zbliżona do zasad obowiązujących w szkole przetrwania, z tą jednak różnicą, że uczestnicy- a jest ich 24, muszą walczyć o przetrwanie zabijając się wzajemnie. Igrzyska kończą się, gdy przy życiu pozostaje tylko jeden z uczestników. Szybka i bardzo wciągająca akcja. Z zapowiedzi wynika, że będzie dalszy ciąg.
Przeczytałam też drugi tom- pierwszego nie zdobyłam – z dziejów dynastii z Ravenscar. Pierwszy tom to „Dynastia z Ravenscar”. Autorką jest Barbara Taylor Bradford. Treść- jak to bywa w sagach- zawiera elementy romansu i sensacji. Drugi tom jest tak skonstruowany, że można go czytać, bez konieczności przeczytania tomu pierwszego

Rebecca 

Wysłany: 2009-11-03, 01:16   

Ja ostatnio przeczytałam dwie książki:
1. "Lituma w Andach" Mario Vargas Llosa. Książka jest super. Akcja książki rozgrywa się w małej wiosce w Andach. W tajemniczych okolicznościach znika trzech robotników, których ciała zostają odnalezione w kopalni. Śledztwo prowadzi dwóch policjantów: kapral Lituma i jego zastępca Tomasito. Pierwszym podejrzanym staje się siejąca terror organizacja Świetlisty Szlak, jednakże Lituma uważa iż jest to za proste. Dąży on do poznania prawdy za wszelką cenę. Dzięki jego śledztwu poznajemy codzienne życie mieszkańców górskiego miasteczka, ich wierzenia i zabobony. Autor ukazuje nam również brutalność organizacji terrorystycznych w Peru.
2. "Mądre dzieci" Angela Carter. Ta książeczka to z kolei coś na poprawę humoru. Zabawna opowieść o dwóch siostrach bliźniaczkach, które występowały w różnego rodzaju przedstawieniach. Narratorem w książce jest jedna z nich, obecnie starsza pani w wieku 75 lat. Barwnie opisuje przygody jakie ich spotykały, jednocześnie opisując barwne życie aktorów i ludzi show biznesu ubiegłego wieku.

Obie te książki jak dla mnie są świetne, choć gatunkowo różne. :)

luka 53

Wysłany: 2009-11-03, 18:47   

ja polecam natomiast niebieskiego ptaka P. Wojasza jest to biografia tego autora, opisujaca półświatek z lat siedemdziesiątych można rzec taki ojciec chrzestny troszkę na wesoło książka obrazuje tamte czasy z całkiem innej strony

alibaba 

Wysłany: 2009-11-06, 23:35   

Dzięki Luka53. Znów poznałam tytuł książki dot. interesujących mnie tematów.

miao
miao

Wysłany: 2009-12-02, 18:19   

ja ostatnio przeczytałam "Dziennik zarrazy" Michaela O'Briena. To kanadyjski pisarz, którzy w swojej książce poruszył trudny temat... poruszania trudnych tematów. Chodzi o to, że główny bohater, dziennikarz, wielki idealista i człowiek o wyrobionym poglądzie na świat i takie instytucje jak szkoła, rząd czy państwo. Co dziwne nie jest anarchistą, pewne jego poglądy są rzekłabym, dośc konserwatywne. No właśnie i tu doszło do mojego zderzenia światopoglądów mojego i autora i jego bohatera i chwilami wywracałam oczy do nieba. Ale to dobrze, bo o to własnie chodzi, o polemikę z czytelnikiem, o dyskusję. No w każdym razie, prez swoje poglądy. główny bohater zostaje uznany za wroga publicznego i zaczyna się nagonka (np. oskarżenie go, że molestuje własne dzieci). Po serii anonimowych telefonów, pakuje rzeczy i ucieka z miasta. Nie zdradzę co dzieje się dalej czy wrócil do rodzinnego miasta i czy udało mu się schronic przed dalekosięznymi mackami urzędu bezpieczeństwa. Ale powiem tylko, że ksiązka jest ciekawa. polecam!

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2010-01-28, 15:22   

A ja się wzięłam za "Zbrodnie Josefa fritzla-analiza faktów" po tym jak ktoś na tym forum o niej pisał. I powiem wam, że to co opisują Marsh i Pancevski przechodzi granice wyobraźni. Fritzl jest okropnym człowiekiem-tak delikatnie mogę o nim powiedzieć. A moze to nie człowiek....Bardzo mocna i trochę dołująca książka.

książ

Wysłany: 2010-01-29, 20:16   

Oj tak, książka o Fritzlu z pewnością nie pozostawia obojętnym... Byłoby dziwne, gdyby na kimś takie okrucieństwo nie robiło wrażenia... Daj znać jak Twoje odczucia, jak już przeczytasz.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-11, 11:46   

Ostatnio zafascynowala mnie i sklonila do usmiechu powiesc Fannie Flagg "Boze Narodzenie w Lost River". Ksiazka jest pelna ciepla opowiescia o ludziach z malenkiej osady Lost River w stanie Alabama. Glowny bohater Oswald, trafia tam zupelnie przypadkowo, zostaje jednak niezwykle serdecznie przyjety przez okolicznych mieszkancow, do tego stopnia, ze po pewnym czasie ... Nie bede robic spoilerow. :P Ksiazka jest wbrew temu, ze porusza dosc powazne tematy przesycona spora dawka typowego dla Fannie Flagg poczucia humoru, jest w niej zaduma nad zyciem ale i duzo radosci. Pieknie ukazuje jak moga zmieniac sie ludzie, kiedy w ich zyciu pojawia sie nowe uczucia. Milosc, serdecznosc i zyczliwosc pojawiaja sie na kazdej stronie, ale ksiazka nie jest bynajmniej romansem. Przeczytalam kilka ksiazek Fannie Flagg wczesniej. Bardzo lubie jej ksiazki. Zawsze pragnelam przeczytac ksiazke, ktora choc w malym stopniu bedzie taka jak jej wczesniejsze "Smazone, zielone pomidory". Na "Bozym Narodzeniu w Lost River" sie nie zawiodlam, ze wszystkich ksiazek, ktore czytalam najbardziej przypomina mi "Smazone, zielone pomidory". Goraco polecam. To wspaniala lektura na czas przedswiateczny, rozgrzeje serce i pomoze lepiej poczuc magie swiat! Ksiazka zostala wydana w Polsce rowniez pod tytulem "Swieta z kardynalem".

Odpowiedz do tematu