Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekranizacja książki
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2013-09-30, 16:54   

czyli typowo amerykański klimat (western) wolisz nie w klimacie amerykańskim, w niemieckim tez nie, więc w jakim?
dobra, chyba nie rozumiem Twojego posta po prostu.

Elrond 

Wysłany: 2013-09-30, 20:56   

jak najbardziej lubię klimatyczne amerykańskie kino jednakże nie w wersji Guten Tag panimajesz :->

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-30, 22:58   

Elrond napisał/a:
nie w wersji Guten Tag panimajesz :->

Moje pierwsze spotkanie z "Bonanzą" to były jakieś niemieckie dubbingi. Minęło sporo czasu, zanim - zszokowana - przyzwyczaiłam się do "amerykańskiego" głosu mojego ulubieńca, Adama Cartwrighta. :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Elrond 

Wysłany: 2013-10-01, 07:11   

Od małego buszowałem w książkach o indianach oglądałem westerny z Tatą więc zderzenie z Winnetou w niemieckim wydaniu było dla mnie takim szokiem jak dla Ciebie Bonanza w wersji oryginalnej ;) , nie mówię że jest to złe ale dla mnie trudne do przyjęcia

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-10-01, 22:27   

Elrond napisał/a:
nie mówię że jest to złe ale dla mnie trudne do przyjęcia

Nie no, od kiedy już wyszłam na ludzi, to też nie potrafię tego słuchać. :) Kiedyś mi się zdarzyło i przyznaję, że zęby trzeszczą, kiedy oni tak szwargoczą.

Szymon80 

Wysłany: 2013-10-17, 01:09   

Mi nie za bardzo przypadła do gustu ekranizacja powieść Orwella "Rok 1984", niby dobrze, ale czegoś brakowało.

Chronos43 
Opętany czytelnik

Wysłany: 2013-10-23, 07:35   

Polecam "Kontakt" Carla Sagana - w wersji papierowej i filmowej. Oczywiście dla maniaków scifi :)

Berrenika 

Wysłany: 2013-10-24, 22:25   

Ja w ogóle nie przepadam za tematyką dzikiego zachowu i westernami..nudzi mnie to bardzo ;/
"Wychowana wśród wzgórz, oczekiwała raczej,że nie spodobają jej się równiny, i nie spodziewała się tak rozległego nieba ani znaczenia, jakiego przydawało ono samotnemu drzewu, pojawiającym się z rzadka kominom czy pojedynczej koscielnej wieży" A.Franklin "Mistrzyni Sztuki śmierci"

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-01-07, 20:17   

Obejrzałam ostatnio film pt. "Służące", na podstawie powieści K. Stockett o tym samym tytule. Podobał mi się, dopóki nie przeczytałam książki.
Z początku książkę czytało mi się dość drętwo, bo miałam wrażenie, że czytam scenariusz filmowy - i wtedy jeszcze uważałam, że ekranizacja jest świetna. Im dalej w las, tym bardziej zmieniałam zdanie, aż w końcu wylądowałam po ciemnej stronie mocy.
Film - jak się ostatecznie przekonałam - strasznie spłycił problem. Skoncentrował się w zasadzie na jednym, wrednym wyskoku jednej ze służących i potraktował go w sposób humorystyczny, cukierkowaty i uroczy. Oglądając film, śmiałam się z tego.
Czytając książkę zrozumiałam, że zarówno nad bohaterkami powieści Skeeter, jak i nad nią samą, zawisło realne zagrożenie. I nie tylko dlatego, że tę powieść razem pisały, ale dlatego, że spotykały się w domu jednej z nich, czarnej kobiety, w sposób rażący łamiąc prawo i obyczaje. Służące ryzykowały nie tylko pracą swoją i bliskich, ale także zdrowiem i życiem. Skeeter ryzykowała towarzyskim wykluczeniem. Tego w filmie nie było i nie rozumiem, dlaczego. Nie rozumiem także zamiany
Spoiler:
Lulabelli na Rachel i odmiany całej tej sytuacji - czy biała pani koniecznie musiała "kochać" córkę czarnej służącej, czy koniecznie musiała we łzach żałować tego, że ją wyrzuciła...? Czy Minnie koniecznie musiała zaprzyjaźnić się z Celią i zostać przez nią podjęta dziesięciodaniowym posiłkiem...?
Czy innej, bliższej prawdzie wersji własnej historii Amerykanie nie potrafią przełknąć?

A propos - czy wie ktoś, czy są jakieś książki w języku polskim, poświęcone postaci Rosy Parks?

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-01-15, 07:45   

Tutaj chyba coś znajdziesz: Deborah G. Felder, ''100 kobiet, które miały największy wpływ na dzieje ludzkości''.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-01-15, 21:39   

Dzięki Tifo, sprawdzę. :)

Najaa 

Wysłany: 2015-01-16, 16:43   

Ja natomiast mam duży problem z czytaniem XIX wiecznej klasyki - więc dla mnie ekranizacje i audiobooki to zbawienie. A dla miłośników westernów na pewno wato obejrzeć Małego wielkiego człowieka ekranizację powieści pod tym samym tytułem.

nika1401 

Wysłany: 2015-02-05, 00:08   

Ja po obejrzeniu kilku fajnych filmów już kilka dobrych lat temu "Dziennik Brudget Jones" i jego druga część, oraz któraś zekranizowana książka Sparksa, chyba "List w butelce" postanowiłam przeczytać książki, bo filmy są ekstra. Jak się okazało książki są 1000 razy bardziej ekstra więc od tamtej pory unikam filmów na podstawie książek jak ognia!
Bardzo denerwuje mnie, że w filmach wtykają wydarzenia które nie miały miejsca, aby dodać filmowi jakieś tam akcji i nie mogę na to patrzeć. Często też bohaterowie opisani w powieści drastycznie różnią się od tych na ekranie... i co najgorsze, filmy maja identyczny tytuł jak książka i każdy próbuje wmówić nam że jest jak książka... :-?
Dlatego tak bardzo kocham czytać książki!! :)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2015-02-05, 07:23   

Bardzo mi sie podobala ekranizacja powiesci Kena Folletta "Filary ziemi".

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2015-02-05, 17:26   

Chodzi o ten 4-odcinkowy serial?
Chciałam go oglądać w tv, ale przeoczyłam...

Odpowiedz do tematu