Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOSSAKOWSKA, Maja Lidia - Obrońcy Królestwa, Siewca wiatru..
Autor Wiadomość
Ladybug 

Wysłany: 2009-10-18, 17:46   

Ja mam ten problem, że szybko się do książek zniechęcam, ale spróbuję powtórzyć próbę w najbliższym czasie (jak odwalę wszystkie próbne testy kompetencji i konkursy przedmiotowe).

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-02-07, 08:54   

Czerń- nie podobało mi się. Nudne jakieś, ciężko mi się czytało. Pamięć umarłych- lepsze niż 1 ale dalej nie to co lubię. Burzowe kocię -o tak to mi się zdecydowanie podobało. Ciekawe szkoda tylko,że takie krótkie.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-02-19, 21:09   

Od dziś w księgarniach "Zbieracz Burz", kontynuacja Siewcy. Ktoś się zapatruje na to, żeby kupić? :) Szkoda tylko, że książka ma 350 stron. W Fabrycznym wykonaniu to jakieś 300, może nieco mniej normalnej książki, nie wydawanej z marginesami na pół strony i czcionką dla ślepych. :)
Trochę żartem oczywiście, ale lekko irytuje mnie ta tendencja. Książka cienka a cena całkiem nie cienka.
Ale zobaczymy.

Tina 

Wysłany: 2010-02-20, 11:47   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Trochę żartem oczywiście, ale lekko irytuje mnie ta tendencja. Książka cienka a cena całkiem nie cienka.

Ale widać, że taki sposób wydawania książek się sprawdza, przynosi zyski. Ludzie to kupują. W przeciwnym wypadku FS zmieniłaby swoją politykę wydawniczą.

Jestem ciekawa tego "Zbieracza burz", ale trochę boję się ryzykować. Bo i książka nie najtańsza, i nie wiadomo czy nie jest to na siłę dopisywana kontynuacja.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-02-20, 15:04   

Od dziś w księgarniach "Zbieracz Burz", kontynuacja Siewcy. Ktoś się zapatruje na to, żeby kupić? :)

Ja ja ja. Czekam na tą książkę kilka lat. Nawet przeżyję to,że taka cienka- ale jest problem nie mam kasy jedyna nadzieja w portfelu taty.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-04-06, 11:20   

Tifa Lockhart napisał/a:
Od dziś w księgarniach "Zbieracz Burz", kontynuacja Siewcy. Ktoś się zapatruje na to, żeby kupić? :)

Ja ja ja. Czekam na tą książkę kilka lat. Nawet przeżyję to,że taka cienka- ale jest problem nie mam kasy jedyna nadzieja w portfelu taty.

I ja też czekałam, choć już z mniejszym zapałem niż ulubiona Tiff :) w każdym razie planuje zakup. Przy jakiejś większej zasobności portfela, bo na razie nie ^^

Lektury Kawoholiczki

Recenzent 
Jestem programem!

Wysłany: 2010-05-28, 21:57   Kossakowska, Maja Lidia

"Ruda Sfora"

algreholt, Wczoraj 6:54 napisał(a) na forum KGB
---------------------------------------------

Ergis jest młodym chłopcem mieszkającym na Syberii, gdzie legendy Jakuckie są wciąż żywe. W momencie, gdy jego dziadek- szaman jego naslegu- umiera wszystko się zmienia...

Ergis musi wyruszyć w daleką drogę. Gdy budzi się z szamańskiej choroby okazuje się, że jest w... w górnym niebie i musi odnaleźć swoją duszę, którą gdzieś po drodze utracił. Pomóc ma mu w tym kulawy koń - Bębenek- jego szamański rumak, który zawiezie go w tą pełną przygód podróż. W trakcie wędrówki okazuje się, że nawet tutaj, w zaświatach dzieje się coś niedobrego, jakaś niszczycielska siła niszczy wszystko co napotka na swojej drodze.

Nasz bohater podczas poszukiwań swojej duszy spotyka przyjaciół - herosa - wielkiego wojownika z zadrą w sercu, córkę boga ognia, oraz kościeja - tupilaka, który miał być bardzo zły, ale nie umiał...

Kossakowska zabiera nas w piękną podróż okraszoną wierzeniami ludów zamieszkujących Syberię. Jest to coś innego, a jednocześnie fascynującego. Przepiękne opisy i wiele metafor sprawią, że zapominamy o otaczającym nas świecie i udajemy się w zaświaty pełne niebezpieczeństw i przygód razem z Ergisem.

Książka na początku wymaga "wczytania się", pierwsze rozdziały wprowadzają nas w temat i mogą wydać się mało ciekawe. Potem jednak wydarzenia nabierają tempa i wynagradzają początkowy spokój. W ogólnej ocenie stawiam 5/6 - coś całkiem innego niż do tej pory z ciekawym zakończeniem...
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-11-07, 08:17   

Wczoraj skończyłam ''Zbieracza Burz tom2''. Szkoda,że to już koniec. Biorąc pod uwagę wszystkie książki z serii anielskiej, to było fantastycznie. Moi ulubieni bohaterowie do oczywiście Daimon Frey, Asmodeusz, Michał. A teraz przechodząc do ''Zbieracza burz tomu 2'', to było całkiem ciekawie. Bohaterowie, ich teksty- tak na to czekałam :D Zawiodłam się jednakże na opisach walk. Kurde co to było? To miały być walki?! Zakończenie mnie zastanowiło. Z jednej strony było by wspaniale, gdyby tak się stało. Ale z drugiej strony- czy ludzie mogli się tak zmienić?

Daimon :* :* :D

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-11-07, 14:50   

Jejjej, ja już tez dorwałam tom II! :D Niedługo dołączę się do Twoich zachwytów nad Daimonem Tifa, choć nie wiem czy się zachwycać będę treścią... Zważywszy pierwszy tom jakoś podchodzę do fabuły z dużą dozą podejrzliwości i zwątpienia ^^"

Lektury Kawoholiczki

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-11-07, 19:26   

Ravena napisał/a:
, choć nie wiem czy się zachwycać będę treścią...

Pisząc o zachwytach, zapomniałam o minusach książki. Oprócz zepsutych opisów walk, było też kilka innych rzeczy. Wydaje mi się, że autorka nie starała się tak bardzo, jak przy '' Siewcy Wiatru'' W odbiorze cała książka straciła trochę na wartości. Jak dla mnie było fajne, ale patrząc przez pryzmat całej serii. '' Zbieracz Burz'' odstaje od poprzedniej części.

Recenzent 
Jestem programem!

Wysłany: 2011-01-20, 18:55   

"Zbieracz Burz 1-2"

Tifa Lockhart, Dzisiaj 18:51 napisał(a) na forum KGB
---------------------------------------------
Abaddon. To ty. Taką funkcję nadał ci Pan. Tańczący na zgliszczach. Dlatego tańczysz. Na zgliszczach przyjaźni i dawnego porządku. Bo tak rozkazała ci Jasność.

Wyczekiwałam tych książek z wielką niecierpliwością. Niestety nie spełniły one moich wszystkich oczekiwań. Spodziewałam się czegoś bardziej ekscytującego i wciągającego. Uważam, że Kossakowska nie włożyła w pisanie wszystkich swoich możliwości.

Pomysł na fabułę jest dosyć ciekawy. Jest to kontynuacja tego, co było zawarte w Siewcy wiatru''. Daimon Frey- burzyciel światów otrzymuje rozkaz, aby zniszczyć Ziemię. Archaniołowie uważają, że opętał go cień. Właściwie od tego momentu zaczyna się prawdziwa akcja. W pierwszym tomie, co prawda wlecze się jak okulawiony pies. Ale w następnym wyraźnie przyspiesza.

Niektórzy bohaterowie zmienili się znacznie. Przykładem jest tego Michał, który z przyjaciela stał się... W książce dowiecie się kim się stał. Jedną z moich ulubionych postaci jest Asmodeusz. Zgniły Chłopiec, który wbrew pozorom jest zdolny do największych poświęceń. Bardzo przypadł mi do gustu jeden z nowych bohaterów- Hariel. Jest to anioł albinos, stróż kotów. Według standardów Królestwa, jest on jednym z najniżej stojących w hierarchii skrzydlatych. Ale to wcale nie przekreśla go, jako wspaniałego oddanego przyjaciela. Ciekawą przemianę przeszedł Lucyfer. Z niestałego, upadłego anioła zmienił się na twardego Imperatora Głębi. Bardzo interesującą postacią jest główny bohater- Daimon Frey. Otrzymał rozkaz zniszczenia Ziemi. Jednakże nie jest pewien czy go wykonać.

Zakończenie jest całkowicie inne niż się spodziewałam. Myślę, że niektórzy uznają je za zbyt dobre, nierealne. Ale to już zostawiam własnej ocenie każdego czytelnika.

Żałuję, że to już koniec jednej z moich ulubionych serii. Zafascynowała mnie ona kilka lat temu i dalej jestem nią zachwycona. Nie wpłynęła na to o wiele gorsza jakość 'Zbieracza Burz'' od ' Siewcy Wiatru''.

Oceniam 4/6
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-03-23, 14:08   

Jestem po "Rudej sforze". Przede wszystkim bardzo podobał mi się pomysł. Niezwykle ciekawa mitologia, poza tym opisy tytułowej sfory były moim zdaniem kapitalne. Idealnie wręcz odhumanizowane bestie. Bohaterowie też dobrze skonstruowani, choc wkurzała mnie pewna ognista kobiecina... Zakończenie nieco (SPOILER) dołujące, naprawdę chciałem, by ta historia się w pełni dobrze skończyła (KONIEC SPOILERA).
www.lowking.pl

Trauma

Wysłany: 2011-03-23, 23:00   

A tak z okolic tematu - Kossakowska jest wśród gości zaproszonych na festiwal w Nidzicy.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-03-24, 19:47   

Raziel, mam identyczne odczucia co do zakończenia "Rudej Sfory". Sam pomysł mnie zachwycił, do tego stopnia, że później z ciekawości zagłębiłam się w wierzeniach Jakutów ^^ Natomiast finał powieści mnie nie tyle rozczarował, bo w pewnym sensie jest bardzo logiczny, ale mimo wszystko, cały czas liczyłam na inne rozwiązanie :)
Trauma napisał/a:
A tak z okolic tematu - Kossakowska jest wśród gości zaproszonych na festiwal w Nidzicy.

Um, chętnie bym sobie pani Kossakowskiej kiedyś posłuchała na spotkaniu autorskim ^^

Lektury Kawoholiczki

Trauma

Wysłany: 2011-04-02, 00:16   

Ravena napisał/a:
Um, chętnie bym sobie pani Kossakowskiej kiedyś posłuchała na spotkaniu autorskim ^^

Mialem przyjemnosc byc na spotkaniu w Olsztynie. Niestet pani Maja nie jest równie utalentowanym oratorem co pisarzem, ale mimo to można jej z przyjemnoscia posluchac i wylapac nieznane dotad elementy je jtwórczosci. Za to rewelacyjnym mówcą jest jej mąż, Jarek Grzędowicz, który z reszta tez chyba bedzie w Nidzicy

Odpowiedz do tematu