Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Top lista książek dla naszych dzieci :)
Autor Wiadomość
Najaa 

Wysłany: 2012-01-09, 19:45   

Siesicką należy trzymać z daleka od dzieci - te książki są po prostu okropne. Nawet XIX klasyka dla dzieci jest lepsza od książek, gdzie bohaterki płaczą chyba średnio co drugą stronę - takie odniosła wrażenie, jak próbowałam czytać.

Co do książek dla starszych dzieci trzeba dorzucić "Lasse wróć" i "Czarny Diament", dla młodszych książki i opowiadania Jan Antoni Grabowskiego, autora wspomnianych "Puc, Bursztyn i goście" czy "Czarnej owieczki".

Nie zapominajmy też o komiksach, przy czym Kajko i Kokosz rządzą.

Julietta 

Wysłany: 2012-01-12, 15:49   

Lessie wróć?... Czy wszyscy muszą kochać zwierzątka?.. ja nigdy nie lubiłam takich historyjek.
Polecam raczej 'Szatana z siódmej klasy' i przygody Tomka S. Dla dziewczyn 'Anie z Zielonego...' i hiciory XXI wieku jak 'Zmierzch', czy 'Igrzyska śmierci'.

Dla maluchów "Przygody znad wody", Miziołki, klasycy brzechwa, Tuwim...

Kajko i Kokosza na oczy nie widziałam, a mój młodszy brat jak kiedyś usłyszał te nazwę, to mało nie pisiusiał sie ze śmiechu co to za imiona...... :hehe:
Za moich czasów już był Kaczor Donald i Dragon Ball (tylko te dwa czytałąm ;p)

Najaa 

Wysłany: 2012-01-12, 18:20   

Cytat:
Kajko i Kokosza na oczy nie widziałam...
Cytat:

Wiec najwyższy czas nadrobić zaległości, bratu może też się spodobać.

Grabowskiego warto poczytać, bo nie jest tak strasznie przesłodzony, jak niektóre współcześnie pisane książki. Na to natomiast dla mnie zawsze pozostanie niezrozumiały fenomen "Zmierzchu". Przemęczyłam, ale ta książka jest bardzo słaba, zarówno od strony pisarskiej i jak i fabularnej.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-01-12, 21:56   

Ja z kolei nigdy nie mogłam zrozumieć fenomenu komiksów Kaczor Donald... 8-)
A czy ktoś jeszcze pamięta z literatury dla najmłodszych "Konika Garbuska"? Jedna z moich ukochanych baśni. Hen daleko, za morzami, za lasami, może jeszcze dalej gdzieś... No i oczywiście ilustracje Jana Szancera, które pozostają dla mnie absolutnym szczytem jeśli chodzi o grafikę w książkach :)

Lektury Kawoholiczki

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-01-12, 22:14   

Ravena napisał/a:
a z kolei nigdy nie mogłam zrozumieć fenomenu komiksów Kaczor Donald...
Bo jedyne słuszne historyjki obrazkowe z nim to były te z gumy Donald! Późniejsze książeczki to już nie było to...
Caroline*
Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2012-01-12, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  

Kamil 

Wysłany: 2012-01-12, 22:19   

Ravena napisał/a:
Ja z kolei nigdy nie mogłam zrozumieć fenomenu komiksów Kaczor Donald...

Czytałem te czasopisma, lubiłem, fajne gadżety dawali. Raz mało o zawał babci nie przyprawiłem jak założyłem na palec gwóźć-atrapę.
Nigdy fanem nie byłem, czytałem jak jakiś numer wpadł w ręce, wolałem wydawać pieniądze na magazyn "Click!" o grach komputerowych.

Jak literatura dziecięca i młodzieżowa to: Felix, Net i Nika! :mrgreen: Nie czytałem lepszej fantastyki dla dzieci (z polskich).

Julietta 

Wysłany: 2012-01-13, 08:56   

Najaa napisał/a:
Cytat:
Kajko i Kokosza na oczy nie widziałam...
Cytat:

Wiec najwyższy czas nadrobić zaległości, bratu może też się spodobać.

Wybacz nie uważam się aż za taką grzesznicę, by w ten sposób pokutować ;)

A dzięki donaldowi w pierwszej klasie podstawówki przełamałam mój opór do czytania:)

Żabka 

Wysłany: 2012-01-13, 09:20   

Kaczor Donald był czadowy... Ja przypominam sobie te gigantyczne tomiszcza za 15 zeta i były pełne opowiastek... Ale najlepsze jest to, że mój pierwszy kontakt z tymi komiksami był jak miałam już naście lat... Były wakacje na wsi, książki mi się skończyły, a dzieciaki wujka czytały to non stop i ja zaczęłam... Do tej pory mam do nich sentyment.
:)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Najaa 

Wysłany: 2012-01-13, 11:24   

Nikogo nie zamierzam na nawracać, ale z książkami jest tak jak jak z jedzeniem. Nie można powiedzieć, że się nie lubi sushi jeśli się nie spróbowało. Co do komiksów z Kaczorem Donaldem, to trudno mi coś powiedzieć, co ich nie znam. Zresztą rysunki w stylu Disney działają na mnie odstraszająco już od dawna.

Julietta 

Wysłany: 2012-01-13, 11:43   

Żabka napisał/a:
Kaczor Donald był czadowy... Ja przypominam sobie te gigantyczne tomiszcza za 15 zeta i były pełne opowiastek... Ale najlepsze jest to, że mój pierwszy kontakt z tymi komiksami był jak miałam już naście lat... Były wakacje na wsi, książki mi się skończyły, a dzieciaki wujka czytały to non stop i ja zaczęłam... Do tej pory mam do nich sentyment.
:)

Ja wolałam te zwykłe, co wychodziły, bo grubasy mnie do tej pory lekko przerażają ;p
Choć większość młodzieży to lubi, jak obserwuję... Grubaśne tomiska Władcy pierścieni, niecienki Zmierzch i Igrzyska...
Swoją drogę będe sie cieszyła, jak moje dzieci będą czytały cokolwiek jako nastolatki, a w drugiej kolejności martwiła co ;)

Bonfilka 

Wysłany: 2012-01-13, 16:48   

Za Kaczorem Donaldem nigdy nie przepadałam. Za to śmiało mogę polecić "Muminki" i "Tytus, Romek i A'tomek" :) są to książki przekazujące pozytywne wartości, pouczające, pokazujące świat w fajny, wesoły sposób.

Starszym dzieciom podsuwam "Igrzyska śmierci", które uczą równie pozytywnych rzeczy. Książka uczy uporu w wierze w swoje i rodzinne zasady, pokazuje prawdziwą miłość, przyjaźń, zaufanie, upór, miłość życia, jakie by ono nie było. Myślę, że to świetna lektura dla nastolatków, wchodzących w okres dorosłości, dla gimnazjalistów i licealistów.

Renata122 

Wysłany: 2012-01-13, 23:22   

Młodszym dzieciom polecałabym zakupić "Mały książę" - bardzo dobra, książka z ukrytymi wartościami, a takie lubię najbardziej.
Zaś trochę starszym "igrzyska śmierci". Poza tym, że przekazuje wartości i wzbudza refleksje jest też bardzo ciekawa. Młodzież ( i nie tylko ;) ) ją uwielbia.

elemental 
elemental

Wysłany: 2012-01-14, 11:44   

A ja poczułem się taki młody po przeczytaniu ostatnich postów ponieważ sam mam dwadzieścia parę lat a jestem w trakcie lektury Igrzysk :D Mimo, że sagi zmierzchu nie czytałem i nie mam zamiaru Igrzyska czyta mi się z przyjemnością mimo, że obie pozycje skierowane są do młodzieży. Książka skłania do przemyśleń.

Julietta 

Wysłany: 2012-01-16, 10:04   

Renata122 napisał/a:
Młodszym dzieciom polecałabym zakupić "Mały książę" - bardzo dobra, książka z ukrytymi wartościami, a takie lubię najbardziej.
Zaś trochę starszym "igrzyska śmierci". Poza tym, że przekazuje wartości i wzbudza refleksje jest też bardzo ciekawa. Młodzież ( i nie tylko ;) ) ją uwielbia.

Mełego Ksisecia można dziecku przeczytać, ale tak naprawde zrozumie ją dopiero w wieku lat nastu, albo i później (zwłaszcza chłopcy :evil2: )

"Igrzyska" to faktycznie coś więcej niż zabijanie i wątek miłosny (jak to jest w Zmierzchu).

annaK 

Wysłany: 2012-01-16, 19:05   

"Igrzyska śmierci" sa super i to nie tylko dla młodzieży :) Rozmawiałam ostatnio z moją kolezanką, ltóra pisze pracę magisterską o reality show; jedną z jej lektur sa własnie "igrzyska...". Powiem wam, że bardzo mnie zachecila do przeczytania sagi, wlasnie ze wzgledu na wpływy "orwellowskie". Czytaliscie george`a orwell`a "rok 1984"? przecież to w zasadzie prawie wspołczesna wersja tej ksiazki.

Odpowiedz do tematu