Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
alibaba 

Wysłany: 2009-07-07, 22:49   

andy-myślę, że Orwell pisząc te dwie najopularniejsze u nas książki dedykował / nie jawnie oczywiście/ je właśnie nam Polakom. Bo u nas, czy za komuny czy teraz, jest jak w jego książkach. I wtedy -podobnie jak teraz, kto dorwał się do koryta ten rządził a donosy, podsłuchy, filmiki /tu jesteśmy lepsi od Orwella/ były i nadal są. Niestety, taka już nasza polska natura. A tak nawiasem mówiąc, czy Orwell napisał inne książki które przetłumaczono na nasz ojczysty język? Może ktoś coś wie na ten temat.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-07-08, 07:51   

Owszem są. Chociażby: "Król Karol II", "Córka proboszcza", "Wiwat aspidistra", "Na dnie w Paryżu i w Londynie", "Droga na molo w Wigan", "W hołdzie Katalonii", "Jak mi się podoba", "I ślepy by dostrzegł". Duża część z tego to eseje, listy i reportaże.

Lektury Kawoholiczki

alibaba 

Wysłany: 2009-07-08, 10:37   

No to już wiem czego szukać w bibliotece gdy się tam wybiorę. Dzięki.

burli 

Wysłany: 2009-07-11, 11:37   

witam i ja! wiek nie ma znaczenia, a nawet powiem, że dla mnie jesteś rarytasem bo na pewno przeczytałaś o stokroć więcej książek od każdego z nas! i może poprosiłabym Ucznia aby dołączył (jeśli się zgodzisz) Twoją stronę internetową do odpowiedniego działu (stworzonego może bardziej dla blogów ale myśle, że ta stronka będzie jak najbardziej na miejscu - a może nie?)

karinka 
gamoniowa ;)

Wysłany: 2009-07-14, 09:58   

witaj Alibababo ; )

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2009-07-25, 19:51   

Witam cieplutko! Wspaniale ze jestes z nami. :D

Zołzikiewicz 

Wysłany: 2009-07-26, 20:07   

Witamy!!!! :D

alibaba 

Wysłany: 2009-07-30, 23:03   

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Troche czasu minęło od mojej ostatniej wizyty na forum, ale to dlatego, że po pierwsze to ja jeszcze pracuję na 1/4 etatu, a z powodu urlopów koleżanek pracowałam codziennie po 8 godzin / makabra- w moim oczywiście wieku/. Po drugie czytałam książki o których dziś napisałm w "Pogaduchach". Teraz mam sporo wolnego czasu ale przeznaczam go głównie na zapewnienie zajęcia mojemu wnukowi /wakacje!/. Jeździmy na rowerach, zwiedzamy ZOO, chodzimy na osiedlowe mecze piłki nożnej /młody gra i to całkiem dobrze/. No i na czytanie. Niestety nie mam aktualnie niczego ciekawego. Czytam po raz kolejny o Mojżeszu. Ale jutro jest piątek, więc muszę koniecznie iść do biblioteki bo w sobotę i niedziele umrę z nudów- młody ma rodziców. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie a tym którzy są na urlopie życzę wspaniałego wypoczynku.
Mam pytanie do Burli- czy przeniesienie mojej strony internetowej w inne miejsce jest jednoznaczne z likwidacja juz istniejąćej?

burli 

Wysłany: 2009-08-02, 16:55   

ależ skąd! chodziło mi raczej o reklamę. żeby Twoją stronkę promować tu http://forum-ksiazki.kei.pl/viewforum.php?f=36 :mrgreen: ale nie wiem jak grono moderków się na to pisze

alibaba 

Wysłany: 2009-08-02, 23:20   

O mojej stronie i jej treści piszę również na forum kocim. Jest tam sporo młodych ludzi i taka informacja może się przydać i jak się zorientowałam, już się paru osobom przydała. Samo prowadzenie tej strony i dodawanie coraz to nowych wiadomości to właściwie takie połączenie mojego hobby i chęci pomocy innym. O tej stronie wiedzą moi znajomi i jeśli ktoś z nich czy ktoś z ich rodziny ma taka potrzebę, to tam zagląda. Większa reklama napewno by się przydała, ale nie jest konieczna.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-08-15, 10:38   

burli napisał/a:
ależ skąd! chodziło mi raczej o reklamę. żeby Twoją stronkę promować tu http://forum-ksiazki.kei.pl/viewforum.php?f=36 ale nie wiem jak grono moderków się na to pisze

Oczywiśie, jest taka możliwość. :) Jak wrócę do domu po niedzieli, zajmę się tym. Oczywiście jeśli sama autorka strony ma takie życzenie. :)

Odpowiedz do tematu