Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
alibaba 

Wysłany: 2009-07-05, 21:59   Witam

Szukałam i znalazłam. Przedtem byłam na starym forum i bardzo się rozczarowałam, gdy nie chciało mi się otworzyć. Fakt, dużo czasu upłynęło od czasu mojej ostatniej wizyty na starym forum. Byłam zajęta moim hohby a jest nim historia. Tworzyłam stronę internetową na której umieściłam / i nadal będę / trochę historycznych wiadomości. Nie jestem historykiem z zawodu ale historia to moja pasja. Czytam dużo powieści obyczajowych, od czasu do czasu coś z sensacji, reportaże, podróżnicze, no i przede wszystkim historyczne. Ostatnio sporo histori Dalekiego Wschodu. W zasadzie miałam wątpliwości, czy mogę zapisać się na to forum, ze względu na swój wiek. Jak się zorientowałam /po przeczytaniu kilku powitań/ wszyscy jesteście bardzo młodzi. A ja mam.......66 lat. Jesli macie coś przeciwko mojej tu obecności- napiszcie. Zrezygnuję. Ale przyrzekam, nie jestem zgredą.

Utopiste

Wysłany: 2009-07-05, 22:15   

Witamy bardzo serdecznie :) I na pewno nie mamy nic przeciwko Twojej obecności tutaj. Rozgość się i pisz :)

Camelai 
forumowa Kolumbijka

Wysłany: 2009-07-05, 22:18   

Alibabo droga, wiekiem się zupełnie nie przejmuj :)
Ja osobiście podziwiam fakt, że korzystasz z takiego urządzonka jak komputer i Internet, bo na twoim miejscu na pewno bym tego nie umiała :) wynika to z różnicy pokoleń :)
Mam nadzieję, że podzielisz sie z nami swoimi zainteresowaniami, pasją do książek i będziesz mile spędzała tu czas:)

rozgość się i pisz dużo :)
witam na pokładzie FK :)
(...)
Nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd'

Coma "Leszek Żukowski"

alibaba 

Wysłany: 2009-07-05, 22:36   

Dziękuję za miłe powitanie. Cieszę się, że zostałam zaakceptowana. Dzis już wiele nie napiszę, ale obiecuję, że podzielę się informacjami na temat tego, co ostatnio- z tego co czytałam, mnie zainteresowało i co polecałabym przeczytać. A czytam-tak mi się wydaje- dużo. Są tygodnie, że przeczytam 3-4 książki. Czytam codziennie- nie położę się spać dopóki czegoś nie przeczytam. Bywa, że czytam do 3-ciej rano. No ale to jest przywilej starszych osób. Nie potrzebujemy dużo snu. Wystarczy 5 godzin. Taka jest moja "norma". Dlatego mogę czytać do późna. No i jestem sową. Pozdrawiam.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-07-05, 22:49   

Witaj Alibabo!
Nie wiem skąd przekonanie, że nie będziemy chcieli Cię zatrzymać na forum. Wszak pasja, jaką jest czytanie od wieku niezależna, a miło będzie poznać punkt widzenia osoby bardziej doświadczonej czytelniczo :D
Dlatego namawiam gorąco do pozostania z nami! Pisz, czytaj i baw się dobrze! :)

Lektury Kawoholiczki

montano 

Wysłany: 2009-07-05, 23:49   

alibaba napisał/a:
Wystarczy 5 godzin.

Ja jestem osobą młodszą, a też zazwyczaj tyle śpię.
Chociaż skutkuje to tym, że ja nie funkcjonuję tylko lunatykuję później :lol: .

A w ogóle to witam i mam nadzieję, że Ci się u nas spodoba :D .

Bruixa 

Wysłany: 2009-07-06, 01:09   

Witaj, alibabo :)
Tak już jest, że na polskich forach internetowych dominuje młodzież. Ale i tutaj, choć uczestników niewielu, znajdzie się parę osób, które już dawno wyrosły z tej kategorii wiekowej. A także miłośników historii i wymienionych przez Ciebie gatunków literackich. A propos: czy jakaś epoka szczególnie Cię interesuje?
Zdaje mi się, że przez krótki czas udzielałaś się na tym dużym forum książkowym, które od kilku dni nie działa (chyba, że Cię pomyliłam z kimś innym).
PS. Zaimponowałaś mi stworzeniem własnej strony internetowej - ja się do tego przymierzałam, ale poprzestałam na blogu, bo tak łatwiej :oops:

Tina 

Wysłany: 2009-07-06, 10:22   

Witaj, alibabo :D

montano napisał/a:
alibaba napisał/a:
Wystarczy 5 godzin.

Ja jestem osobą młodszą, a też zazwyczaj tyle śpię.
Chociaż skutkuje to tym, że ja nie funkcjonuję tylko lunatykuję później :lol: .

Ja na taki "luksus" spania po 5h pozwalam sobie tylko w roku szkolnym, w wakacje odsypiam. Ale potem normalnie funkcjonuje ;-)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2009-07-06, 12:17   

Witam . Wiek nie gra roli :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-07-06, 12:33   

alibaba napisał/a:
W zasadzie miałam wątpliwości, czy mogę zapisać się na to forum, ze względu na swój wiek. Jak się zorientowałam /po przeczytaniu kilku powitań/ wszyscy jesteście bardzo młodzi.

Wszystkich nas do pozostania tutaj skłoniła nasza pasja, jaką jest czytanie książek. Każdy jest u nas mile widziany, więc zapraszamy serdecznie do pozostania z nami i dzielenia pasji czytania.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.

alibaba 

Wysłany: 2009-07-06, 17:21   

Korzystam z tego, że mam trochę czasu więc napiszę parę słów o sobie. Przede wszystkim cieszę się, że zostałam przyjeta na forum. To dla mnie naprawdę dużo znaczy. Zawsze pracowałam z ludźmi i dla ludzi a teraz gdy jestem na emeryturze, trochę mi tego kontaktu z ludźmi brakuje. Z zawodu jestem prawnikiem ale nie pracowałm w sądownictwie.
Bruixa- odpowiem na Twoje pytania. Otóż interesuje mnie historia od starożytności do Wiosny Ludów. Z czasów nowej ery- głównie historia Polski, Anglii i Francji. Po Wiośnie Ludów, za dużo w historii polityki. Nie lubię też historii II wojny światowej choć przeczytałm "Jeźdzca Miedzianego" i pozostałe dwa tomy /jest już czwarty tom ale podobno to nie to/, "Saszeńkę" autor:Montefiore Sebag oraz wspaniałą książkę "Nigdy nie rodzi się byle kto". Autorką jest Polka /Stahre-Godycka Malwina/i opowiada dzieje swojej rodziny. Wspaniała rzecz. Polecam. Ostatnio czytałam trochę o cesarzowych Chin oraz cudowną książkę z historii Indii: "Pod marmurowym niebem". Córka cesarza Szdżahana, twórcy mauzoleum Tadż Mahal, przedstawia dzieje swojej rodziny. Autor: Shors John.
Moja strona internetowa: www.ciekawahistoria2008.republika.pl zawiera nie tylko opracowania historyczne ale i wypracowania szkolne /te lepsze/ moich wnuczek . Zapraszam. No i mam śliczną kotkę i akwarium i jestem na forach z tym związanych. Pozdrawiam wszystkich.

andy 

Wysłany: 2009-07-06, 17:29   

Kotzur wita takoż. Osobiście historię mam w głębokim poważaniu, pod warunkiem, że nie jest zmieniana wg aktualnych potrzeb politycznych (hmm, czy czas Orwella już bliski w kraju nad Wisłą?). Przecie historia to nauczycielka narodów, która ....
Nie bierz do siebie kotek fizyczny, złośliwy czasami i też już w wieku poprodukcyjnym :*

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2009-07-07, 20:00   

witam i ja
takoż zainteresowany historią, ale książek historycznych nie czytam, czytam fantastykę :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2009-07-07, 20:36   

Niło Cię poznać, AliBabko. ;-)

Kwestia wieku nie jest istotna, kiedy wszyscy jesteśmy młodzi młodością bohaterów, o których czytamy. Skoro jesteś molką książkową, to z pewnością poczujesz się wśród nas jak w domku. :mrgreen:

Witaj nam! :D
Caroline*

Erendis 

Wysłany: 2009-07-07, 22:35   

Witam, alibabo :* Wiek faktycznie nie ma znaczenia - pamiętam, jak dziwnie było mi na samym początku mojego pobytu na forum (jeszcze tym starym), bo byłam trzy lata młodsza, niż jestem obecnie, a młodzież raczej wtedy tam nie gościła :mrgreen:
my home is your head

Odpowiedz do tematu