Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest?
Autor Wiadomość
andy 

Wysłany: 2014-11-12, 14:59   Co jest?

A takie dzisiaj widziałem:
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum: Uczeń Czarnoksiężnika, Córka Lavransa, elfrun, andy, Bruixa, Nieznany, Tifa Lockhart, 1mirinda, AcFUPlobeH, AcJMGoydjS, AgEZOkplzX, AkRZAsglnR, alibaba, ApLRLshwgB, AqBPBwasqS, ArNQZqwxpD, AsRATrkhwL, AyJKCiydnY, AzEOQncpfW, AzGSXqkfoY, AzGXDxlepB, AzIYUqyohP, BcGGWhokkS, Belial, BiLZAhqnlM, BuVQDwitbJ, BwVZJmhlvU, ByRKAdujvE, CcSXVvllmM, CeEYEwvnkE, CjYWKyjfxM, cryonyour2, CvNANqfhgL, CwOYGyoblM, DcSTOiifnN, DfEBPdloyV, DgXNUedwhE, DlKRNaakfA, DmJASisefF, DsQDGozmyJ, DsTEMsjrjC, DtFIRkzfyA, DwYHLoytrT, DxPKEzevwJ, EcZBRzexlK, EgOYSuiquL, FbJUOnnhhJ, FbMBDoeryH, FcSEAbpdiE, Fergie, FjYPDzdwuK, FpGLVofhvB, FqTTOjjyfL, FvIPMgrjwS, FvVIOdayyU, FwCUVmnxcH, FyPFLpzcmV, GbSQLlzvuP, GfWGGgvsbQ, GhCXJekcfS, GkJTEtdvxE, GmNHFumreM, GqEDQttwgI, GqGXWnptfP, GqQOAyydjW, GqYBTnkkrI, GvXYFohnnB, GyYJLmbrdW, HbEKFxwyzE, HdKJSlnajD, HlNYKmrcoN, HnDPLkfzbX, HxHXRaocgR, IdOSJyaqlC, IeZVCkrtiC, IkPNLbiagN, InQUKeyobJ, IoGGEuueuX, IrDLIbqmzV, IrYRYpqsoP, IsAAUjjsuL, IsYRCosqiE, ItJEGdtbaR, IvKCTaqpzL, IvMTWqrztC, IzVNBlldpP, jacek, JeJARpkgiW, JfZYVjnhcY, JkGMRclzaA, JlZEYvtudD, JnJHDetrlC, JpDIUexnfZ, JpSEIftskB, JtRKVeuoxN, JwIQJfbwdT, KdUQBvojnP, KgPKMkvyhH, KmZTEibcnL, kowalskil, KwSIQxyioU, KwSRLcdbyX, LeGTWrhezK, LeQAZtjqmI, LgKDNvwtpT, LjOKRrojxW, LlJFNoaewX, LmYRFmwmaT, LxKWGtxefF, McLJFwbvsR, MgUWFywssF, MhQPJxdpdS, MmHDPhmvhS, MnADYmaexD, MoHOTqsniR, MoJGQwrcvG, MqDPDwqadH, MsCPBbwhrO, MuZFWmjfeF, Najaa, NdOGEtvznU, NfIXLkiqhA, NgZDGocgcT, NgZLKxbpkE, NxNXDmxnfS, NzLHFuubqG, OdJWTxvugF, OfKXCteveE, OgCLEpcsgF, OsRROrebnK, OsWOAbjlaT, OvTKDjdvuJ, PhCXXbilzX, PkRCNpfisB, PlXIWvwdlN, PmBFFfzauH, PrJANjwqdP, Procella, PvSWIxbchH, PvTOUosaaJ, PxGDOrbdmI, PyGPHjneoY, PyMMIhdloY, PzSDSztvuR, QeENFhpkbW, QjYOTnzyqI, QlMJSsscdW, QlUAOcpmaO, QmMSQyopvW, QqARNvucgW, QqHZTqkqiU, QrORZzkglM, QrPHUyumjY, QsZEHuxizA, QuKZLimtjR, Raziel, RdOXCsttnQ, RfMKXneqiD, RiVMMyxahA, RkQEUzmlaN, RlAMJqhkbS, RsRVXwnreJ, RtMHXggekN, RtUKXtjxvR, ScCZFvtdeO, SeEVRuwerW, SgMHChoauQ, SiRBDxvgyQ, SkFEUrafqP, SlEDHahwyJ, SlJDUpinaX, SvAREmbrrF, SyAUBhltuH, SyHAMkghbA, SzFRNjavtX, TcZFOdanqX, TfGEWmfdaL, TjWFWnhwsD, TrDUHwchmT, TtVDHkzzwT, TzGMNdrjgI, UdTQBfcqiT, UhWWFsskqS, UlCAOquerX, UpFUTxhryB, UvHFXxudcY, UwYLGbfbqQ, UyNGBfzyyF, UzTGDwycvB, VbYEMdtswO, ViKJIxavqC, VlZYFxgdoV, VmCDRnmyrX, VsVZYcozvP, VxFLCgjnjK, WaHVQxbciN, WdOYOorvuU, WhOUGtsfhW, WiCRSmtvoG, WjJGKwzpvM, WmGGLmunmP, WnFTPblaxS, WoADKhmtmE, WqTVPqcgoG, XbTHRjvwhG, XkTPZpooqQ, XmVRXwyerM, XsKINadqnM, XtTXAkznnN, XtVMFanobL, XwXJCxjswS, YdAUHkmviJ, YdORCyxovW, YfZVUlhahL, YhTCVcyjnZ, YhVSKnaevP, YlAXUllaxT, YqETEluhxU, YuGMFksqjF, YuNMTmatzR, YwMTUriwdK, ZtENChxsjN, Żabka

Kompa mam chronionego i na innych forach brak. Może jaki techniczny popatrzy?
Dzięki za uwage

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-11-12, 16:37   

Jak widać jest spory problem z botami, naprodukowało się prawie dwa i pół tysiąca kont boterskich, w tej sytuacji nie jest rzeczą możliwą skasowanie każdego konta manualnie... Jedyną możliwością, jaką widzę, bez grzebania w bazie forum, na czym się nie znam i o tym nie piszę, jest użycie automatu dostarczanego przez Panel Admina forum: "Masowe kasowanie użytkowników":

Cytat:
Usuń użytkowników bez postów
Z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 1 dni

jednak zastosowanie tego automatu spowoduje skasowanie pewnie nieco ponad 3000 osób, czyli wszystkich lub prawie wszystkich boterów (którzy mają 0 postów) i osób, które do tej pory nie napisały ani jednego postu, choć są tu chwilę. Jest to dość brutalne, ale w granicach mojej wiedzy nie widzę innej opcji... jednak chętnie poznam inne opinie, które mogły by pomóc naszej szanownej administracji. :)
Caroline*

Procella 

Wysłany: 2014-11-12, 18:06   

Jeżeli ktoś się zarejestrował kilka miesięcy temu i nic nie napisał, to raczej i tak już tu nie wróci. Natomiast problem jest ze świeżo zarejestrowanymi z ostatnich dni, jeżeli ktoś się zarejestrował i zaraz straci konto, moze się do nas zniechęcić. A gdyby rozesłać masowego maila (powinna być taka opcja) do wszystkich użytkownikó i wyjaśnić sytuację, że z powodu ataku botów trzeba zrobić czystkę? A może i ktoś sobie o nas przypomni i wróci ;)

andy 

Wysłany: 2014-11-12, 18:06   

Też mi się tak wydawało, ale nie mam uprawnień i nawet gdybym miał grzebać w bazie bym się nie podejmował - zbyt mało wiem.
Ale to jeden problem. Drugi to uszczelnienie potencjalnej rejestracji. Te co chyba są (bo chyba?) booty se omijaja w locie. A w sumie ciekawe, że atakują tylko Pogaduchy?

andy 

Wysłany: 2014-11-12, 18:16   

Procella napisał/a:
A gdyby rozesłać masowego maila (powinna być taka opcja) do wszystkich użytkownikó i wyjaśnić sytuację, że z powodu ataku botów trzeba zrobić czystkę? A może i ktoś sobie o nas przypomni i wróci

Do tych zarejestrowany z Grecji Armenii itp. też?

andy 

Wysłany: 2014-11-12, 18:28   

Acha bo se sprawdziłem. Pewnie wsie boty mijają zabezpieczenie 10 cyfr> Dla tych co sprwdzałem - z szt to 123123123
i brakuje ostatniej

Procella 

Wysłany: 2014-11-12, 18:44   

andy napisał/a:
Procella napisał/a:
A gdyby rozesłać masowego maila (powinna być taka opcja) do wszystkich użytkownikó i wyjaśnić sytuację, że z powodu ataku botów trzeba zrobić czystkę? A może i ktoś sobie o nas przypomni i wróci

Do tych zarejestrowany z Grecji Armenii itp. też?

Ci i tak nie przeczytają ;)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-12, 19:37   

To wyglada nieciekawie. Boty zostawily ponad 460 tematow w samym dziale Pogaduchy. Wiekszosc wykasowalam ale pojawiaja sie nowe. :(

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-11-12, 20:18   

A te posty były pisane przez zarejestrowane boty czy przez gości?

andy napisał/a:
Ale to jeden problem. Drugi to uszczelnienie potencjalnej rejestracji. Te co chyba są (bo chyba?) booty se omijaja w locie. A w sumie ciekawe, że atakują tylko Pogaduchy?
Póki co należałoby uszczelnić rejestrację w ten sposób, żeby ustawić aktywację rejestrujących się osób przez admina a nie e-mailem lub bez aktywacji, w ten sposób junior lub admin mógłby kasować od razu takie porejestrowane, ale nie aktywowane osoby z poziomu Panelu Admina.

Procella napisał/a:
Tak, to dobry pomysł, istnieje możliwość wysłania mass mail.
Caroline*
Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2014-11-12, 20:26, w całości zmieniany 2 razy  

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2014-11-12, 20:24   

Cytat:
Póki co należałoby uszczelnić rejestrację w ten sposób, żeby ustawić aktywację rejestrujących się osób przez admina a nie e-mailem lub bez aktywacji, w ten sposób junior lub admin mógłby kasować od razu takie porejestrowane, ale nie aktywowane osoby z poziomu Panelu Admina.

Nigdy nie lubiłem takiego sposobu rejestracji, z oczekiwaniem na akceptację wniosku. Ale jeśli problem będzie wracał zapewne tak uczynię.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-11-12, 20:26   

andy napisał/a:
123123123
Tak, też to widziałem, to dość ciekawe, bo to jest DZIEWIĘĆ cyfr, może to dodatkowe pole w rejestracji jest źle ustalone, skoro mniej cyfr wystarcza? W PA, w karcie Użytkownicy>"Pola w profilu", w edycji tego pola musi być maksymalna liczba wpisanych znaków 10 i minimalna liczba wpisanych znaków też 10.
Caroline*

andy 

Wysłany: 2014-11-12, 20:52   

Nieznany napisał/a:
Tak, też to widziałem, to dość ciekawe, bo to jest DZIEWIĘĆ cyfr,

I jeszcze ukryć to w profilu. Zwykle to działa lub działało. Dlaczego? Bo jeśli początek tej inwazji to nie automat tylko dowcipnis to sprawa jasna co do minięcia do tej pory w miarę skutecznego zabezpieczenia

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-12, 22:00   

Nieznany napisał/a:
"Masowe kasowanie użytkowników":

Mniam. Od dawna mnie kusi ta milusia opcja... :P

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

andy 

Wysłany: 2014-11-12, 22:07   

Córka Lavransa napisał/a:
Mniam. Od dawna mnie kusi ta milusia opcja... :P

Ty chyba nie możesz, ale jak tak Ci zależy to Wiesz załóż sobie forum i se będziesz kasować masowo. Tylko uważaj bo admina też można wyciąć.
A na poważnie to co z Ciebie za mod lub inna administracja. Masz atak na foruma a Ty se jaja robisz. :zlo

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-12, 22:11   

No przecież nie urządzę pogrzebu. ;)
Robię, co mogę, czyli usuwam posty i konta ręcznie też mogę chwilę popstrykać, choć to Syzyfowa robota.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Odpowiedz do tematu