Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SIMMONS, Dan - Hyperion, Upadek Hyperiona...
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-08-29, 08:33   

Jesteś pierwszą ze znanych mi osób, którym Hyperion się nie spodobał. Kiedyś musiał się znaleźć taki czytelnik. :) Ale jak spoglądam chociażby na oceny na Biblionetce... Spójrzmy zresztą:

Oceny Hyperiona

Zdecydowaną większość ocen stanowią piątki i wyżej. Ale jak widać niektórym się nie podobało i postawili niższe. Kwestia upodobań literackich. Opowieści pielgrzymów były całkiem interesujące, ale dla mnie osobiście może nawet bardziej interesująca była wizja świata przyszłości. Po prostu bardzo mi się spodobała.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2009-11-06, 20:56   

Skończyłam Upadek . Podobał mi się tak samo jak Hyperion . No ekstra po prostu. Wciągnęło mnie niesamowicie . Żal było zostawiać książkę idąc do szkoły . Akcja toczyła się szybko. No w ogóle było bardzo ciekawie bo kilka rzeczy zostało wyjaśnione np co się stało ze Starą Ziemią . No i sam Chyżwar. I Intruzi . Interesuje mnie też jak działały te transmitery . O to by musiało być ciekawe skorzystać z czegoś takiego . A zakończenie miodzio. Zawsze się czepiam zakończeń , ale te było naprawdę ciekawe.

andy 

Wysłany: 2009-11-06, 21:13   

Tifa Lockhart napisał/a:
Zawsze się czepiam zakończeń , ale te było naprawdę ciekawe.

Niom mamy te same poglądy. Teraz polecam Ilion i Olimp tegoż autora :D

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-11-07, 06:50   

Aż szkoda opuszczać wykreowanego przez Simmonsa świata, co nie? Człowiek czytając czuje się w nim tak naturalnie, tak swobodnie się w nim porusza. Powiedziałbym, że to jeden z ciekawszych światów SF jakie znam.
Zakończenie... w pewnych aspektach jest smutne. Boża Knieja... i wiele innych światów.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2009-11-07, 06:53   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Aż szkoda opuszczać wykreowanego przez Simmonsa świata, co nie?
Nom . Najchętniej zostałabym nie przestałabym tego czytać . Ale np wyjaśniło się też wszystko z Rachela .

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-03-25, 12:43   

Odwołuję wszystkie złe słowa, które pisałem o "Hyperionie". Parę dni temu jakoś tak przysiadłem do niego i w tej chwili jestem w okolicach setnej strony "Upadku". Toż to jest wyśmienite! Nie wiem, co mi się tam wcześniej mogło nie podobać - widać Czarna Stopa miał jedno ze swoich czarnych zaćmień umysłowych i o mały włos ominąłby tak dobrą lekturę.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-03-25, 20:09   

Czarna Stopa napisał/a:
Odwołuję wszystkie złe słowa, które pisałem o "Hyperionie". Parę dni temu jakoś tak przysiadłem do niego i w tej chwili jestem w okolicach setnej strony "Upadku". Toż to jest wyśmienite! Nie wiem, co mi się tam wcześniej mogło nie podobać - widać Czarna Stopa miał jedno ze swoich czarnych zaćmień umysłowych i o mały włos ominąłby tak dobrą lekturę.

Miło, że topic o Hyperionie odżył. I cieszę się, że kolejnej osobie książka przypadła do gustu. Bo jednak ma w sobie to coś, co wyróżnia ją, w moim przekonaniu, pośród wielu innych książek fantastycznych. Żebym miał wolny czas z chęcią bym wrócił do Hyperiona, ale póki co wiele jeszcze innych książek czeka w kolejce na przeczytanie.
Sagę hyperiońską mam całą na półce i nie żałuję ani złotówki z tych, które na te powieści poświęciłem.

gr84 

Wysłany: 2010-04-05, 13:55   

Witam wszystkich!!
Wlasnie pare minut temu skonczylem "Upadek Hyperiona"...jak zwykle Simmons mnie nie zwiódł, ale mam jedno pytanie czy ktos wie co się stało z Leighem Huntem po tym jak na starej ziemi pochowal Keatsa? Jest to dla mnie dosc dziwnie uciety watek (ostatnia scena z udzilem tej postaci odbywa sie w koloseum przy transmiterze z ktorego wychodza jakies postacie) i sie zastanawiam czy cos przegapilem?

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-04-12, 09:25   

Dla mnie sprawa z Huntem też jest zagadkowa. Gdyby nie ostatnia scena, mógłbym przypuszczać, że skoro nie mógł przejść przez transmiter, to po prostu został na Starej Ziemi i żył aż do końca. Ponieważ jednak nie wiadomo, dlaczego na widok wychodzących ludzi zaczął krzyczeć - tak bardzo się przestraszył, ucieszył, został zaskoczony - można snuć tylko bardzo ogólne domysły. Na pewno w ostatnim czasie miał sporo silnych wrażeń i jego równowaga była zachwiana, lecz tak gwałtowna reakcja wydaje się być mocno podejrzana.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-06-07, 05:01   

Jestem świeżutko po lekturze Endymiona. Zachwyciła mnie tak jak poprzednie części. Wciągnęłam się niesamowicie. A bohaterowie też ciekawi. Raul Endymion- trochę mi go szkoda,tak smutno w ostatnich rozdziałach pisał. Enea- tak ona zdecydowanie mnie najbardziej zaintrygowała. A. Bettik- chyba go najbardziej lubię. Zawsze jest taki opanowany. Ogółem moim zdaniem książka nie odbiega poziomem od poprzednich części, nie mogę się doczekać kiedy przeczytam ostatnią część.

Przemek0911
Stały czytelnik

Wysłany: 2010-12-30, 22:29   

Świat przyszłości moim zdaniem jest bardzo ciekawie pomyślany.
Książka potrafi zawładnąć wyobraźnią czytelnika.
Bardzo dobrze napisałeś i zgadzam się w stu procentach. Czytałem Hyperion i bardzo mi się podobał. Wciągnęło mnie, byłem ciekawy co będzie dalej. Jednak zakończenie nie wyjaśniło wszystkiego i muszę przeczytać "Upadek Hyperiona".

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-31, 08:10   

Przemek0911 napisał/a:
Jednak zakończenie nie wyjaśniło wszystkiego i muszę przeczytać "Upadek Hyperiona".

Mnie zakończenie, szczerze mówiąc, nie zmartwiło. Tak dobrze czytało mi się Hyperiona, tyle ciekawych rzeczy autor ujął na kartach tej książki, że poznanie zakończenia zeszło, że tak powiem, na dalszy plan. Największą frajdą przy lekturze tej powieści jest poznawanie świata stworzonego przez Simmonsa.
Oczywiście ciekaw byłem, co będzie dalej i przeczytałem również kolejne części, zarówno Upadek Hyperiona jak i dalsze. :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-01-02, 10:01   

Rano skończyłam ''Triumf Endymiona''. Było bardzo ciekawie. Ostateczne walki z Paxem, wirus Enei. Intryguje mnie dalej postać Chyżwara. To, że powstał z duszy Pułkownika Kassada i, to że dowolnie przenosi się w czasie. Myślę, że jeszcze nieraz przeczytam tą serię.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-02-17, 11:39   

Tifa Lockhart napisał/a:
Myślę, że jeszcze nieraz przeczytam tą serię

Prawda, że warto? :) Na moich półkach seria hyperiońska jest ozdobą biblioteczki. :)

M 

Wysłany: 2012-08-30, 11:56   

Czytam "Hyperiona" i muszę przyznać, że na razie podoba mi się absolutnie wszystko - praktycznie nie ma dłużyzn, każda dotychczasowa historia jest ciekawa, stopniowe odsłanianie tajemnic świata przedstawionego intryguje, a klimat kopie ostro w tyłek ;)
Szkoda, że tak długo czekałem na to, aby sięgnąć po tę książkę. "Upadek Hyperiona" już leci pocztą do mnie ;)

Odpowiedz do tematu